Görüş Bildir

Ömer Koç'tan Çalışanlarına Duygu Dolu Mektup

Anasayfa > Gündem

Ağabeyi Mustafa Koç'un vefatının ardından Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı'na geçen Ömer Koç, çalışanlarına elektronik posta yoluyla ilk mektubunu gönderdi. Ağabeyi Mustafa Koç'un vefatının acısının hala taze olduğunu belirten Ömer Koç, ülkenin ekonomik kalkınmasının yanı sıra sosyal ve kültürel alanlarda olan desteğinin de artarak devam edeceğini vurguladı.

Koç'un duygu dolu e-postası şöyle:

Değerli Çalışma Arkadaşlarım,

Sevgili ağabeyim ve Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa V. Koç'un aramızdan ani ayrılışının acısını hep birlikte yaşıyoruz. Kaybımızın yüreklerimizdeki acısı halen taze ve derindir. Mustafa V. Koç, vizyonu, hayırseverliği, liderliği ve en önemlisi insani değerleri ile silinmeyecek izler bıraktı. Kendisine Allah’tan rahmet, hepimize tekrar başsağlığı diliyorum.

'Sizin desteğinizle bayrağı daha yukarı taşıyacağımıza inanıyorum'

'Sizin desteğinizle bayrağı daha yukarı taşıyacağımıza inanıyorum'

Koç Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevlendirilmem vesilesi ile şahsıma duyulan güven için Yönetim Kurulu’muza biz kez daha teşekkür ediyorum. Bu büyük sorumluluk ve zorlu görev esnasında, sizlerin varlığı ve destekleri ile başarılı olacağımıza ve bayrağı hep birlikte daha yukarı taşıyacağımıza yürekten inanıyorum.

Koç Topluluğu’nu büyük bir ileri görüşlülükle Vehbi Koç kurdu. Vehbi Bey hayatı boyunca, Topluluğumuzun yanında, ülkesi ve devletinin menfaatlerini her daim ön planda tuttu.

Sonrasında Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı devralan Sayın Rahmi M. Koç’un güçlü liderliği ile Topluluğumuz büyüdü, ortaklıklar ile dışa açılmaya başladı. Rahmi Bey sayesinde, profesyonel yönetim anlayışımız da güçlendi.

'Mustafa bey toplumsal ve sosyal konularda hepimize örnek oldu'

'Mustafa bey toplumsal ve sosyal konularda hepimize örnek oldu'

Mustafa V. Koç döneminde ise, farklı sektörlerde Türkiye’nin en büyük satın almaları ile topluluğumuzu büyüttük. Faaliyet gösterdiğimiz her alanda, yurt içindeki liderliğimizi pekiştirdik. Mustafa bey aynı zamanda, toplumsal ve sosyal konularda da hepimize örnek oldu, ülke çapında büyük, hepimizi gururlandıran projeleri hayata geçirdi.

En son olarak, ileriye dönük hayalinin uluslararası arenada çok daha önemli başarılara ulaşmak olduğunu bizlerle paylaştı.

Bundan sonra Mustafa Bey’in bizlere emanet ettiği bu mirası, Topluluğumuzu, O’nun bıraktığı yerden, hep birlikte, büyük ve güçlü bir aile olarak devralıp daha ileri götüreceğiz. Yeni hedeflerimizi gerçekleştirmek üzere uzun bir yola çıkıyoruz. Bu yolda en büyük dayanağım, topluluğumuza gönülden bağlı olan siz değerli arkadaşlarımın desteği olacaktır.

'Ekonomik kalkınmanın yanında sosyal ve kültürel gelişime desteğimiz sürecek'

'Ekonomik kalkınmanın yanında sosyal ve kültürel gelişime desteğimiz sürecek'

Önümüzdeki dönemde bilhassa, yurt dışı açılım fırsatlarını titizlikle inceleyeceğiz, küresel arenada yeni başarılar için çalışacağız. Yurt içindeki liderliğimizi perçinleyerek faaliyet gösterdiğimiz alanlarda pazar payımızı artırmayı hedefleyeceğiz. İnovasyon ve yeni teknolojiler konusunda cesaretli adımlar atacağız.

İnsan kaynağımıza verdiğimiz önem ise her zamanki gibi en büyük farkımız olacak. Tüm bunları yaparken ülkemizin ekonomik olarak kalkınmasına sağlayacağımız katkının yanında, sosyal ve kültürel gelişimine olan desteğimiz de artarak devam edecek.

Topluluğumuz, 90 yıllık geçmişiyle, çalışanlarıyla, bayileriyle, tedarikçileriyle ve tüm paydaşlarıyla çok özel ve çok büyük bir aile. Ben de bu ailenin bir ferdi olarak, vizyonumuzu ve hayallerimizi gerçekleştirmek için yoğun çaba sarf edeceğim.

Bu vesileyle, topluluğumuzun bu noktaya gelmesinde emeği geçen sizlere ve ailelerinize teşekkür ediyor, şu anda aramızda olmayanları saygı, rahmet, şükranla anıyor ve sizlere başarılar diliyorum.

Sevgi ve Saygılarımla,

Ömer M. Koç

Koç Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı

DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
48
11
3
2
1
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
SeRdar Alakuş

Kolay değil binlerce çalışanı olan başarılı bir holding, Güzel yazmış Allah utandırmasın.

Serkan Mad

Var bu ölümde bir şaibe