Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

etiket Olimpiyatlarda İkinci Skandal: Gamze Bulut'ta da Doping Çıktı

Anasayfa > Gündem

2012 Londra Olimpiyarı'nda altın madalya kazanan Aslı Çakır Alptekin'in ardından gümüş madalyalı Gamze Bulut'un da doping yaptığı kesinleşti.

Türkiye'ye atletizmde bir kara haber daha geldi. 2012’de düzenlenen  Londra Olimpiyatları’nda kadınlar 1500 metrede altın madalya kazanan Aslı Çakır Alptekin’in ardından aynı kulvarda gümüş madalyayı elde eden Gamze Bulut’un da doping yaptığı kesinleşti.

Uluslararası Atletizm Federasyonu (IAAF), LondraOlimpiyatları’nda elde ettiği ikinciliğin ardından çıktığı yarışlarda başarısız sonuçlar elde eden 1992 doğumlu Gamze’yi yakın takibe almıştı. Hatırlatmak gerekirse Gamze, Londra’da elemelerde 4:06.69, yarı finalde 4:01.18, finalde ise 4:10.40 koşmuş ve 4:10.23’le altını boynuna takan Aslı’nın ardından gümüş madalyayı kazanmıştı. Ancak yapılan incelemeler neticesinde biyolojik pasaportunda meydana gelen normal dışı sapmalar nedeniyle Gamze’nin dopingli olduğuna kesin kanaat getirildi.

2 hafta önce ortaya çıktı

2 hafta önce ortaya çıktı

Durumun yaklaşık iki hafta önce tespit edildiği öğrenilirken ayrıca devlet makamlarının da bilgilendirildiği ve konunun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a kadar da iletildiği gelen bilgiler arasında.

Aslı Çakır Alptekin’in ardından Gamze Bulut’un da doping yaptığının resmileşmesi büyük bir hayâl kırıklığı yarattı. Çünkü bu durum 2012’de tüm ülkeyi sevince boğan, herkese büyük gurur yaşatan tarihi dublenin aslında gerçek olmadığı ve her iki madalyanın da Türkiye’den alınacağı anlamını taşıyor. 

Şampiy10

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
476
199
103
45
25
11
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
ynsemrebagiban

Hem zeki hem çevik hem de ahlaklı olmak bu kadar zor olmamalı aptallar.

The Joker

Gün geçmiyor ki bir Türk daha bizi utandırmasın.

Bold Wolves

Sen Türk olduğun için o yarışmalarda birinci olmanı istememelerinden olabilir mi? Sonuçta zamanında yabancı takımlarla maçlarımızda çalınan saçma sapan hakem... Devamını Gör

deli-sabit

Dopinginiz yüzünüze vurmuş: İçiniz de dışınız da çirkin sizin. Suratlarınız aldığınız dopingi kusuyor sanki...Sizden birincilik isteyen yok, katılmayın artık... Devamını Gör