Öldükten Sonra da Yatırım Fonu Satmış!

 > 
12PAYLAŞIM

Öldükten Sonra da Yatırım Fonu Satmış!

Mersin'in Tarsus İlçesi'nde 10 yıl önce kalp krizi sonucu ölen çiftçi ve gayrimenkul zengini Yusuf Ocakoğlu'nun bankadaki hesaplarından 2 milyon 227 bin liranın buharlaştırıldığı iddiasıyla ilgili ortaya çıkan belgelere göre, Ocakoğlu öldükten sonra da portföyündeki yatırım fonundan satış gerçekleştirmiş.

Yusuf Ocakoğlu'nun kalp krizinden ölmesinin ardından banka hesaplarında hareketlilik olduğunu ileri süren oğlu Burhan Ocakoğlu 2008'de suç duyurusunda bulundu.Yapılan soruşturma sonunda Yusuf Ocakoğlu'nun kardeşi Abdulhamit Ocakoğlu, yeğeni Yusuf Ocakoğlu ile bankada memur olarak görev yaparken emekli olan Edip Halavut hakkında 'Bilişim sistemleri banka veya kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık, bilişim sistemindeki verileri bozma yok etme, erişilemez kılma, özel belgede sahtecilik' suçlarından 10'ar yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Mersin 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada 3 şüpheli tutuksuz yargılanırken, Burhan Ocakoğlu geçen celsede, söz konusu banka tarafından dava dosyasına gönderilen hisse satışıyla ilgili 5 ayrı dekontun sahte olduğunu ileri sürdü. Yusuf Ocakoğlu'nun hisse senetlerinin, varislerinin imzalarının gerçek dekonttan kes yapıştır yöntemiyle kopyalanarak işlem yapılıp hesaptaki paralarının buharlaştırıldığını iddia etti.

BABASININ MEZARI BAŞINDA AÇIKLAMA YAPTI

Burhan Ocakoğlu, bu kez Türkiye'de kurulmuş olan tüm menkul kıymetleri kaydedip saklayan Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş. tarafından gönderilen belgelere göre, 2004'de ölen babasının 2008'de bankadan defter teslim aldığı, 2005 ve 2010 yılları arasında yatırım fon hesabından satış yaptığının görüldüğünü söyledi. Babasının mezarı başında açıklama yapan Burhan Ocakoğlu şöyle dedi:

"Dava sırasında banka resmi yazı göndererek babam öldükten sonra hesaplarında bir hareketlik olmadığını ileri sürdü. Merkezi Kayıt Kuruluşu ise böyle demiyor. Tarafıma gönderilen belgelere göre 2004'de ölen babam, 2010 yılına kadar bankada işlem yapmış. Kendi mezardan çıkıp yapmadığına göre, bu işlemleri onu ölmedi gibi göstererek sahte imzalarla birileri yapmış. İlgili belgeleri dava dosyasına delil olarak sunduk."

Ali Ekber ŞEN - İbrahim MAŞE / MERSİN, (DHA)

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir