Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir. Onedio ana sayfasından, kategori sayfalarından ve arama motorlarından bu içeriğe ulaşılamaz.

Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir. Onedio ana sayfasından, kategori sayfalarından ve arama motorlarından bu içeriğe ulaşılamaz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Acaba Okumasaydın Sen Ne Olurdun?

 > -
Abone ol

Liseydi, üniversiteydi derken yıllar geçiyor sen de farkındasın! Peki hiç düşündün mü okumasaydın ne olurdun? Birlikte tahmin etmeye çalışalım.

1. Okuduğun bölümü neden tercih ettin?

Mezunlara iş fırsatı var dediler.
Çok jenerik bir ismi vardı.
Öğrencilerin çoğu zengin dediler.
Puanım buna yetti.
Öğretim görevlileri filan baya iyiymiş.
Okulun manzarası güzeldi.
Çok güzel ortamı var dediler.

2. Okuduğun bölüm olmasaydı hangi bölümü tercih ederdin?

Okul olsun da fark etmez aslında
İngiliz Dili ve Edebiyatı
İşletme
Turizm ile ilgili bölümler
Astronomi ve Uzay Bilimleri
At İşletmeciliği ve Nalbantlık Bölümü
Konservatuara giderdim

3. Hangisi seni biraz olsun tanımlıyor?

Başarılı
Entelektüel
Gezgin
Tarz
Saf
Sosyal
İyi niyetli
Eğlenceli
Azimli

4. Okulda en sevdiğin arkadaşın hangisiydi?

Aynı ortak dertlerden şikayetçi olduğun
Kitap okumayı çok seven
Sosyal çevresi kalabalık ve eğlenceli olan
Arabası olan
Ders notları tutan
Kendisi de çevresi de zengin olan
Facebook profilinde her ülkenin fotoğrafı olan

5. Öğle yemeklerinde "aslında şu işi yapacaksın he" diyerek en çok hangi meslek grubunu övüyorsunuz?

Yemekten sonra kahve aldığınız global firma
Kahvaltılık sandviç satan adam
Kendine ait mekanı olanlar
Sahaflar
Sanatçılar
Tavuk pilav satan adam
Ticaretle uğraşanlar

6. Sana 10 gün ücretli izin verdiler kafanı topla diye ne yapardın?

Alışveriş mağazalarında indirim kovalardım.
Lüks bir tatil köyüne kaçma planları yapardım.
Film izleyip, kitap okuyacak bol vaktim olmuş olurdu.
Arkadaşlarla buluşurdum.
Ekstra iş bakınırdım.
Yatardım, İzdivaç filan izlerdim.
Doğa gezileri yapardım bol oksijenli.

7. Evlilikle ilgili düşüncelerin nedir?

Hayallerimdeki gibi olacaksa hemen.
Eş adayının parası varsa hemen, yoksa sepet!
Evin masrafı ikiye bölünüyor olabilir.
Kimle evleneceğime bağlı.
Doğanın kanunu.
Ben biraz özgür ruhluyum, evliliğe gelemem.
Kültürlü bir eş bulursam olur.

8. Piyangodan büyük ikramiye sana çıktı diyelim ne yapardın?

Kütüphane yaptırırdım.
Dünyayı gezen bir gezgin grubuna katılırdım.
Para havuzu yaptırırdım.
Ev alır, kiraya verir, kiralarla geçinirdim.
Las Vegas, Miami, Paris gezerdim.
Harcamaktan düşünmeye vaktim olmazdı.
Eşe dosta dağıtırdım.
Sadece zenginlerin katıldığı partiler düzenler sosyeteye girerdim.
Faize yatırır, faiziyle yaşardım.

Zengin bir ailede doğmalıymışsın!

Senin neden okuduğunu tahmin edebiliyoruz; hayatın tadını çıkarmak için paranın önemli olduğunu düşünüyorsun. E kesinlikle haklısın da! Zaten sana evlilik için mantık mı aşk mı dediklerinde neden her ikisi birden olmasın ki diyenlerdensin. Hayatı yaşama tarzına hayran kaldık, kesinlikle her anın tadını çıkarıyorsun. Zengin ailede doğmuş olmalıydın, parası olup yaşayamayanlara göstere göstere bakın böyle yaşanır derdin. E şimdi mi nolacak? Biz senden umutluyuz valla bu azimle Facebook, Twitter benzeri bir site kurar bir şekilde zengin olursun. Bizi unutma ;)

Sen zaten hayat okulu mezunusun!

Belli sen sadece iş bulmak için okumamışsın. Hayatın biraz da başarıya odaklı. Seni çekemeyen çok kişi var ama sen başarılarınla, hayata tutunuşunla hepsine kapak üstüne kapak yapmışsın. Bu kapaklarla gidip bakkaldan tabak, bardak alsın çekemeyenler! Hani ekmeğini taştan çıkarır dedikleri var ya o sensin, okulda öğrettiklerinden daha fazlasını okuyarak öğrenir, Oxford mezunlarına taş çıkarırdın.

Kendi mekanını açmıştın!

Müdür veya patron kahrı çekeceğini bilsen hiç bulaşmazdın bu kariyer meselelerine. Açardın kafeni, restoranını çok daha iyi para kazanırdın. Arada mutfağa geçer güzel tatlılar yapar, mutlu huzurlu bir hayat yaşardın. Hem fena mı olurdu, bize de güzel bir indirim yapardın.

Bilge bir kişi olurdun!

Senin okul okumamış halin bile neredeyse herkesten daha bilgili olurdu. Belli senin derdin okumakla değil, sen zaten okumayı kendine amaç edinmiş bir entelektüelsin. Sen sisteme yenik düşmemek adına klasik okullara gitmemişsin. Söylediğin tüm sözler nasihat değerinde valla ne desen yazıyoruz. İyi ki de ÖSS, LYS efendime söyleyim diğer harflerden oluşan sınavlarla uğraşmamışsın!

Gezgin olurdun!

Okul okuman, iş bulman; hepsi daha fazla ülke gezmek, daha fazla kültür ve insan tanımak için katlandığın şeyler. Özgür bir ruhun var "Into The Wild" filmindeki gibi doğaya doğru kanatlanıp uçmak, daha fazla yer gezmek istiyorsun. Gemilerde işle olabilir, yardım kuruluşlarıyla gönüllü olabilir, kısa dönemli işler olabilir sen bir yolunu bulur dünyayı gezermişsin.

Kadın kuaförü olmuştun!

Sen hizmet sektörünün sırrını çözmüşsün. Ne iş yaparsan yap işinde en iyi olmak amacında olduğun için kesinlikle bu gibi işlerde başarılı olursun. İyi elemanlar çalıştıracağından ve fiyatları uygun yapacağından da şüphe yok. Sen klasik okulları değil de biraz para kazanınca bu işin okulunu okur, kendini mesleğinde geliştirmiş olursun. Kadıköy'de, Kızılay'da Karşıyaka'da her yerde şubeler açar markalaşırsın.

Kesin zengin bir eş bulmuştun!

Valla bu tarzla, bu hoş tavırlarla, senin okul okumana gerek yokmuş. Geçtiğin her yerde yakıp yıktığın gönüller var. Vize, final, iş arama falan filan niye çektin ki bu stresleri! Zaten çok sana göre de değil bu uğraşlar. Baştan kasmayıp hedefe odaklansaymışsın keşke. Sen kesin zengin birini tavlardın! Bu satırları da Paris'te filan okurdun.

Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sevinc-mmmdova

Sen zaten hayat okulu mezunusun! Sen zaten hayat okulu mezunusun! Belli sen sadece iş bulmak için okumamışsın. Hayatın biraz da başarıya odaklı. Seni çekemeyen çok kişi var ama sen başarılarınla, hayata tutunuşunla hepsine kapak üstüne kapak yapmışsın. Bu kapaklarla gidip bakkaldan tabak, bardak alsın çekemeyenler! Hani ekmeğini taştan çıkarır dedikleri var ya o sensin, okulda öğrettiklerinden daha fazlasını okuyarak öğrenir, Oxford mezunlarına taş çıkarırdın.

Gizli Kullanıcı

bravo valla, hayatta yapacağım en son mesleği buldunuz. Kadın kuaförü olurmuşum. hatta benden falcı, modacı, dövmeci falanda olur değil mi?

Gizli Kullanıcı

Zengin bir ailede doğmalıymışım! Vay anam vay!

effyeffy

Kesin zengin bir eş bulmuştun!

black_darkk

Kesin zengin bir eş bulmuştun! Kesin zengin bir eş bulmuştun! Valla bu tarzla, bu hoş tavırlarla, senin okul okumana gerek yokmuş. Geçtiğin her yerde yakıp yıktığın gönüller var. Vize, final, iş arama falan filan niye çektin ki bu stresleri! Zaten çok sana göre de değil bu uğraşlar. Baştan kasmayıp hedefe odaklansaymışsın keşke. Sen kesin zengin birini tavlardın! Bu satırları da Paris'te filan okurdun.

Görüş Bildir