Okulu Eğitim Öğretime Hükümlüler Hazırlıyor

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Okulu Eğitim Öğretime Hükümlüler Hazırlıyor

Okulu Eğitim Öğretime Hükümlüler Hazırlıyor

Amasya’da denetimli serbestlik tedbiri kapsamında cezalarını cezaevi dışında geçiren 25 hükümlü, Amasya Ticaret Meslek Lisesi’nin onarım ve taşınma işlerine yardım ediyor.

Çeşitli suçlardan hüküm giyen ve bir süre cezevinde kaldıktan sonra şartlı tahliyelerine bir yıl kala iyi halden denetimli serbestlik kapsamında cezaevi dışında cezalarını çekmelerine izin verilen hükümlüler kamu yararına çalıştırılıyor. Amasya’da bu kapsamda cezaevinden çıkan 72 kişiden 25’i eğitim ve öğretimin ikinci dönemine hazırlanan Amasya Ticaret Meslek Lisesi’nde görev aldı. Okulun onarım işlerinin ardından bahçeye çıkarılan eşyaların taşınması ve sınıfların yerleştirilmesi gibi işlerde denetçiler eşliğinde çalışan hükümlüler, denetimli serbestlik uygulamasından memnun olduklarını belirtti.

Şartlı salıverilen hükümlülerden Necati Demirbaş, cezaevi dışında özgürce kamu yararına çalıştığı için mutlu olduğunu söyledi. Adalet Bakanlığı ve Amasya Denetimli Serbestlik Müdürlüğü yetkililerine teşekkür eden Demirbaş, "Bizim açımızdan çok iyi. Şahsen içeride kalmaktansa burada kamu yararına çalışmayı, topluma faydalı olmayı tercih ederim" dedi. Demirbaş, günlük 4 saat çalıştıklarını daha sonra ise aileleri ve işlerine zaman ayırabildiklerini vurguladı.

Ticaret Meslek Lisesi Müdürü Yaşar Bozatlı ise, geçen yıl güçlendirme ve genel onarıma alınan okulun 11 Şubat Pazartesi günü başlayacak eğitim ve öğretime hazırlandığını belirtti. Bozatlı, onarım çalışmaları sonrası okulun eşyaları ile sınıflarda yer alan masa ve sandalyelerin okul personeli dışında denetimli serbestlik yasasından yararlanan hükümlüler tarafından yerleştirildiğini vurgulayarak, "Adalet Bakanlığı’nın denetimli serbestlik yayası kapsamında okulumuzun eğitim ve öğretime hazırlanması yönünde 25 arkadaşımız bize yardımcı oluyor. Kendilerine ve ilgililere teşekkür ediyorum. Taşınma konusunda bize destek oldular" diye konuştu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Tercihdenetimli serbestlik
Görüş Bildir