Okullarda İkinci Dönem Haftada Üç Gün Süt Dağıtılacak

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Okullarda İkinci Dönem Haftada Üç Gün Süt Dağıtılacak

Okullarda İkinci Dönem Haftada Üç Gün Süt Dağıtılacak

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, ikinci dönem haftada üç gün süt dağıtılacağını beilrterek, “Haftada 5 gün biraz çok oldu gibi gözüktü. Dolayısıyla bu yıl haftada 3 gün, sadece kamu okullarındaki çocuklara değil, özel okullardaki çocuklara da süt dağıtacağız” dedi.

Kırıkkale Üniversitesi’nin akademik yıl açılış törenine katılmak üzere kente gelen Bakan Dinçer, Kırıkkale Valisi Ali Kolat’ı ziyaret ederek, bir süre görüştü. Bakan Dinçer, burada yaptığı konuşmada, Kırıkkale Üniversitesi’nin açılış töreni için kente geldiğini belirterek, bu vesile ile Kırıkkale’nin eğitim meselelerini de gözden geçireceklerini söyledi.

Kentte ilk önce il milli eğitim ve ilçe milli eğitim müdürleri ile toplantı yaparak Kırıkkale’nin eğitim ile ilgili mevcut konumunu gözden geçireceklerini ifade eden Dinçer, “Bu toplantının ardından hep birlikte yine valimiz, kaymakamlarımız ve belediye başkanlarımız ile birlikte Kırıkkale’nin eğitimdeki konumunu daha iyi yerlere taşıyabilmek için, eğitim niteliğini artırabilmek için ne tür stratejiler takip etmemiz gerekir o meseleyi tartışacağız. Dolayısıyla bugün baştan sona Kırıkkale’nin eğitimle ilgili meselelerini gözden geçireceğiz ve ona göre de ileriye dönük tedbirler alacağız” dedi.

4+4+4’te temelde bir sorunumuz yok

Bakan Dinçer, bir gazetecinin “4+4+4 projesinde başaralı olundu mu?” sorusu üzerine şunları söyledi: “4+4+4 dediğimizde tek bir şeyden bahsetmiş olmuyoruz. Derslikten, müfredattan, öğretmenlerden bahsetmiş oluyoruz. Okullarımızın fiziki olarak (ilkokul, ortaokul ve lise) diye ayrılmış olmalarından bahsediyoruz. Dolayısıyla bunun her birisi için ayrı ayrı cevap vermek lazım. Önce şunu söylemeliyim. Tüm Türkiye’de aşağı yukarı 70 ilimizde hem okulların bölünmesi hem de derslik itibariyle bakıldığı zaman herhangi bir sorun yaşamadık. Belki ufak tefek sorunlar büyük bir camia içerisinde olabilir ama temelde önemli bir sorunumuz yok. Büyük illerimizde derslik sorunumuz var. Ancak bunu doğrudan doğruya 4+4+4 sistemi ile irtibatlandırmak doğru değil. Çünkü ondan önceki dönemlerde de yine derslik sorunumuz vardı. Biz bunları elimizden geldiğince hızlı bir şekilde çözmeye çalışıyoruz. Hele hele yeni yöntemle, yani kamu özel ortaklığı ve kiralama yöntemleri ile, daha hızlı çözeceğimizi var sayıyoruz. Müfredatla ilgili Türkiye’nin her yerinde aynı müfredatı uygulamaya koyduğumuz için özellikle ilkokul 1, ortaokul 1 ve lise 1’deki yeni müfredatımız uygulamaya konuldu. Bununla ilgili bir sorunumuz yok. Önceki yıllarda hiç olmadığı kadar yeni öğretmen aldık. Yaklaşık 50 bin öğretmenimiz bu yıl göreve başladı. Dolayısıyla önceki yıllardan çok farklı bir durumda olmadığımız gibi daha iyi olduğumuzu söylemek bile mümkün.”

Dinçer, bir gazetecinin dershaneler ile ilgili bir sorusuna da, “Dershaneler ile ilgili bir çalışmamız var. Onların da henüz ayrıntısı belli değil” karşılığını verdi.

İkinci dönem haftada üç gün süt dağıtılacak

Bir gazetecinin süt dağıtımı ile ilgili sorusu üzerine Dinçer, “İkinci yarıyıl, haftada üç gün süt dağıtacağız. Geçtiğimiz seneki uygulamalardan elde ettiğimiz geri bildirimlerden hareketle böyle bir karar verdik. Haftada 5 gün biraz çok oldu gibi gözüktü. Dolayısıyla bu yıl haftada 3 gün dağıtacağız. Ama kapsamı genişletiyoruz. Sadece kamu okullarındaki çocuklara değil, aynı zamanda özel okullardaki çocuklara da dağıtacağız. Böylece kapsamı daha geniş ama haftada 3 olmak üzere ikinci dönemden itibaren dağıtmaya başlayacağız” dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

4+4+4Öğretmen
Görüş Bildir