Görüş Bildir

Okullar Ne Zaman Açılacak? 15 Şubat'ta Yüz Yüze Eğitim Başlayacak Mı?

Anasayfa > Güncel

Koronavirüs sebebiyle eğitimde yaşanan karmaşa devam ediyor. İlk dönemi uzaktan eğitimle kapatan milyonlarca öğrenci, ikinci dönem yüz yüze eğitim olup olmayacağını merak ediyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, daha önce yaptığı açıklamada 15 Şubat tarihine işaret etmiş ve ‘15 Şubat'tan itibaren sizleri okullarımıza çağırmak, orada görmek istiyoruz. Baharı okullarımızda hep birlikte karşılayalım niyetindeyiz.’ demişti. Selçuk, okulların açılmasıyla ilgili yeni bir açıklamada bulundu. Peki, okullar ne zaman açılacak? Yüz yüze eğitim 15 Şubat'ta başlayacak mı? İşte tüm detaylar...

Okullar 15 Şubat’ta Açılacak

Okullar 15 Şubat’ta Açılacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk; “Türkiye, OECD ve Avrupa Birliği ülkeleri içerisinde okullarını en fazla süre kapalı tutan ülkeler arasında başlarda geliyor. Biz bunu daha kontrollü olabilmek, riski daha iyi yönetebilmek için yaptık ve bugün de bunun doğru bir karar olduğunu görüyoruz. Ancak 15 Şubat’tan itibaren toplumun, ailelerin, annelerin, babaların, çocukların durumuna baktığımızda okulların artık mümkün olduğu kadar daha yüksek bir kapasiteyle açılması gerektiği noktasında bir kararlılığımız var. Bunu da ilgili tüm kuruluşlarla ve ortamlarda paylaşıyoruz, paylaşacağız.” açıklamasında bulundu.

KURSLARDA YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLADI

Milli Eğitim Bakanlığından (MEB), resmi okullardaki destekleme ve yetiştirme kursları, özel okullardaki takviye kursları ile özel öğretim kurslarındaki yüz yüze eğitime ilişkin iş ve işlemleri düzenleyen iki ayrı yazı illere gönderildi.

Buna göre, resmi okullarda eğitim alan 8. ve 12. sınıf öğrencileri ve mezunlar için isteğe bağlı açılan destekleme ve yetiştirme kursları ile özel okullardaki bu sınıflara yönelik takviye kurslarında, 12. sınıf öğrenci ve mezunlarına yönelik özel öğretim kurslarında yüz yüze eğitim 22 Ocak'tan itibaren başladı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
2
2
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?