Okul Servis Ücretinde Pazarlık Devri

 > -

Okul Servisleriyle İlgili Flaş Karar

Okul Servisleriyle İlgili Flaş Karar

İstanbul Büyükşehir Belediyesi okul servis taşımacılığında, serbest piyasa uygulamasına geçildiğini açıkladı. Yeni uygulamada veliler taşımacılarla pazarlık yapabilecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi okul servis taşımacılığında yeni bir uygulamayı hayata geçirdi. 2013-1014 öğretim yılında servis taşıma ücretleri veli ile taşımacılar arasında pazarlık usulü belirlenecek.

Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nde (UKOME) yapılan toplantıda servis taşıma ücretlerinde tavan fiyat belirlendi. Bu yıl ilk defa veliler servis taşımacıları ile pazarlık usulü öğrenci taşıma fiyatını belirleyebilecekler.

İBB tarafından yapılan çalışmaya göre velilerin kendi servis aracını konfor, güvenlik ve ücret yönünden seçebilecek. Ayrıca velilere okulda stand kuracak taşımacı esnaf ve şirketlerle pazarlık yapma hakkı getirilirken, taşıma sözleşmeleri sadece veliler ile taşımacılar arasında yapılacağı belirtildi.

Hürriyet

Haberin Tamamı İçin:

Okul Servis Ücretinde Pazarlık Devri

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) 2013-1014 öğretim yılında servis taşıma ücretlerinin veli ile taşımacılar arasında pazarlık usulü belirleneceğini açıkladı.

Buna göre, veliler okulda stand kuracak taşımacı esnaf ve şirketlerle pazarlık yapacak.

Bu sistemle “velilerin kendi servis aracını konfor, güvenlik ve ücret yönünden seçebileceğini” ifade eden İBB aynı zamanda okul servis taşımacılığında tavan fiyatları da belirledi.

İBB’nin açıklamasında taşıma sözleşmelerinin sadece veliler ile taşımacılar arasında yapılacağı bildirildi. (YY)

Bianet

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İstanbulİstanbul Büyükşehir Belediyesi
Görüş Bildir