Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Okuduğumuzu Anladık Mı? (Şair Burda Ne Demek İstedi?)

17PAYLAŞIM

Nerde O Eski Şiirler, Şarkılar

Nerde O Eski Şiirler, Şarkılar

Okul hayatımız boyunca bir çok şiir okutuldu bize. Hep şairin ne demek istediğini anlamaya çalıştık, onların yarattığı dünyada kaybolduk. Artık kaybolma sorunu çözüldü. Günümüzün şarkıları o kadar basit ve anlaşılır ki, sanat sanat için mi yoksa toplum için mi klişesini bile aratacak cinsten.

Seni çöpe atacağım poşete yazık Bir sigara yakacağım ateşe yazık.

Şair bir cinayetin arifesindedir. Sevdiğini kesip poşetlere doldurup atmayı planlamaktadır. Ama sevdiğini bir migros poşetine dahi koymayı reddetmedir. Çünkü şair çok cimri ve pintidir. Hem cimri aynı zamanda pintidir. Şair işini hallettikten sonra bir sigara yakmayı planlamaktadır. Ancak sigarayı yakarken muhtemelen arkadaşından hacıladığı çakmağın bi sigara yakımlık gazından bile pintilik yapmakta gazın harcanmasından dolayı içi gitmektedir.

Üzgünüm ama ilk kez tanıştığım birine, telefonumu veremem Yanlış anlama sorun sen değil, biraz aşk tecrübem var Zaten içmişim biraz sarhoşum daha yeni ayrılmışım Kendini biraz rahat bırak ve etrafına bak

Şair yeni tanıştığı birine telefonunu vermeyerek üzgün olduğunu açıkça belirtmekte ve sebebini biraz aşk tecrübesine bağlayarak bu konuda tartışmaya mahal vermemektedir. Zaten içmiştir hani içmesiydi verebilirdir ama zaten içmiştir. Yeni ayıldığını belirterek içmesinin üzerinden geçen zamanı ve kaç bira içtiğini okuyucunun tahminine bırakmaktadır. Şair şiirde seslendiği  kişiye bu saçma dialogdan kaçıp başka birine yazması ve rahtlaması yolunda telkinde bulunmaktadır.

Lay La Lay Lalay ben güneş sen ay annemde seviniyor ha ha ha hahay gerçek bir prens dizlerimde uyuyor

Bunu ben de annamadım...

Gideceğim tek yer havaalanı Bana lazım yeni yaşam alanı Gözünün önünden uçup giderek Nasıl söndürdüm bütün havanı

Şair evden atılmıştır ve Tom Hanksin Terminal filminden bi gazla havaalanında sotelenip kendine bi yaşam alanı bulmayı ve belli bi süre bu şekilde yaşamayı okuyuculara taahhüt etmektedir. Sevdiceğinin gözünün önünden uçup giderek mecaz sanatı yapmış ve mevzu bahis kişinin havasının söndürerek aynı sanatta ısrarını sürdürmüştür. Ancak neden böyle bir sanat yapmaya çalıştığı anlaşılamamıştır.

Kalbim roket uçuyor roket Güzel hareket aşık oldum net Ortam roket uçuyor roket Şık şık Herkes aşık oldum net

Kalbinin roket olduğu konusunda insanları uyarmış buna inanmayanlara uçtuğunu da söyleyerek gereken kanıtı göstermiştir. Bu hareketi kendi de beğenmiş ve tartışmaya mahal vermeden net bir şekilde aşık olduğunu belirtmiştir. Roket olup uçanın kalbinden başka ortam olduğunu uygun bir dille eklemiştir. Herkesin şık olduğunu hatırlatarak diğerlerinin gönlünü almayı unutmamış ve yine tartışmaya mahal vermeyerek net bir şekilde aşık olduğunu tekrarlamıştır.

Hadi Şimdi İstediğin Kadar Özgürsün Artık Bana Tutsak Değil Tam Hürsün Ama Beni Koklamazsan Ölürsün Görürsün Tüm Dünyam Ölme Sen Kıyamam

Şair sevdiceğini özgür bırakmakta, sevdiceğinin bunu anlamayacağı düşündüğünden tam hür olduğunu ayrıca belirtmektedir. Fakat sevdiceğinin kendisini oksijen kaynağı olarak kullandığını hatırlatmakta ve insanın oksijensiz öleceğini, sevdiceği inanmıyorsa öldükten sonra bunu göreceğini söylemektedir. fakat kısa bir süre düşündükten sonra yeni manita bulamanın zor olduğunu anlamış, vazgeçmiştir ve sevdiceğinin yaşamasını istemektedir.

Biri bana gelsin, o da sensin, Beni kırmış olsan da... İkimiz de aşık, bir tek farkla; Benimki senden biraz fazla.

Şair birinin ona gelceğinden emindir, o gelecek kişinin kim olacağından da emindir ve açık açık söylemiştir. Şair çağırdığı kişiden sonradan tam emin olamamış gelen kişinin daha az aşık olduğunun farkına varmıştır ama çok geçtir, o kişi yoldadır, gelmektedir.

Nerdesin aşkım? Burdayım aşkım Nerdesin aşkım? Burdayım aşkım Kara kara gecelere perde çekiyosun Aşka geliyorum of!

Şair şizofrenidir, ruh hastasıdır. İçine birinin kaçtığını sanmaktadır ve daha da kötüsü bu kişiye aşıktır. Mütemadiyen bu kişiyi kaybedip, sonra bulmaktadır. Bütün bunlar yetmezmiş gibi zaten karanlık olan gecelere perde çekmekte ve işin garibi bi de bunu üstüne aşka gelmektedir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

bir iki tanesini okudum ama bomba olmuş resmen :DD

Görüş Bildir