Oktay Vural'dan Erdoğan'a Ağır Eleştiri

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Oktay Vural'dan Erdoğan'a Ağır Eleştiri

Oktay Vural'dan Erdoğan'a Ağır Eleştiri

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural; "Başbakan, milli kimliği tasfiye memuru gibi davranıyor" dedi.Vural, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisi ve anamuhalefet partisinin kafasının karışık olduğunu ileri sürerek, Türkiye'yi nereye götürmek istediklerini bilmeyen zihniyetlerin ülkeye verebilecekleri bir şey olmadığını söyledi. Vural, ''Kafası karışık iki partinin üzerine kilidi çektik. İçeride bu kafa karışıklığını gidersinler bakalım'' diye konuştu.

"ŞEHİTLERİN RUHUNU İNCİTMİŞTİR"
Başbakan Erdoğan'n dün Çanakkale'de yaptığı konuşmayla, ''kafa karışıklığının ötesinde bir senaryonun oyuncusu gibi hareket etmeye devam ettiğini'' savunan Vural, şöyle konuştu: ''Başbakan, milli kimliği tasfiye memuru gibi davranıyor. Başbakan Çanakkale ruhunu anlamıyor, bilmiyor, iki şiir okuyarak bunun üzerinden zehrini akıtıyor. Bu milletin adını söylememek konusunda çok net davranıyor Başbakan. Bu milletin adı ne? Senin 'Türkiyelilik ruhu' ifaden bile o şehitlerin ruhunu incitmiştir. Ata'yı incitmişsin sen. Sürekli milletin milli kimliğini yok sayan, bu milletin Türk milleti olduğunu söylemekten imtina eden bir Başbakan'ın Türkiye'yi götüreceği bir yer yok. Sen kim oluyorsun da Türkiyelilik ifadesiyle bu millete kimlik biçiyorsun. Bu milletin adı Türk milleti. Kafasında kırk tilki dolaşıyor, sürekli enjekte ediyor. Bu coğrafyada yaşayan, hangi etnik gruba dahil olursa olsun Çanakkale'de destan yazan Türk milletidir, Türk milletinin ruhudur. Tarih bunu yazmış. Sen kim oluyorsun da Ata'nın mücadelesinin ruhunu incitiyorsun da Türkiyelilik safsatasıyla bu millete zehir akıtıyorsun. Ucube bir kavramı millete dayatıyor. Bu milletin adını o gün İngilizi, Fransızı, Anzakı değiştiremediği gibi sen de değiştiremeyeceksin. Millet kavramını kasıtlı saptırmak istiyor. Ne demek Türkiyeli ya? Yurtdışına gidiyorsunuz Almanyalı, İngiltereli, Fransalı diyor mu? Kendine gel ya? Türk milleti kimliğini dışlayan bir yaklaşım tarzı, bu siyasi coğrafyayı bölmek isteyen bölücü emellerin ekmeğine yağ süren bir laklaşımdır.''

Vural, Erdoğan'ın, Cumhurbaşkanı olmak istediğini belirterek, Cumhurbaşkanlığı İnternet sitesini göstererek, ''Budur, çıkacağın makamı bil bir kere. Hangi milletin, hangi cumhurun başı olmak istediğini bileceksin sen'' dedi.

Haberin Tamamı İçin:

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BaşbakanMilliyetçi Hareket PartisiRecep Tayyip Erdoğan
Görüş Bildir