Oğullarını Öldüren Polis Evlerine Haciz Gönderdi...

 > -

İzmir ’de, yedi yıl önce oğlu Baran’ı öldüren polise hakaret ettiği suçlamasıyla mahkum olan anne Berin Tursun’a, polisin 1.734 TL’lik avukatlık masrafı da çıkarıldı. Tursun Ailesi, “Oğlumuzun katiline para vermeyiz” diyerek bu parayı ödemeyi reddedince, polis memuru da tahsil için İcra Müdürlüğü’ne başvurdu. İcra Müdürlüğü, 1.734 TL’lik borca karşılık Tursun Ailesi’nin 5 trilyon lira değerindeki 5 dairesine birden haciz koyarak, satışa çıkardı.

Radikal'den İsmail Saymaz'ın haberine göre, İzmir'de, 25 Kasım 2007'de, yanında iki arkadaşıyla birlikte aracıyla eğlenceden dönen Baran Tursun, polis Oral Emre Atar'ın “Dur” ihtarına uymadığı iddiasıyla açtığı ateş sonucu hayatını kaybetmişti. Polis Atar, bir buçuk ay cezaevinde kalırken, Karşıyaka 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen yargılamada 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

BEŞ DAİREYE HACİZ

Anne Berin Tursun hakkında, polis Atar’ın tahliyesinden sonra adliye önünde ağlayarak, “Şerefsiz polis, gözünü oyacağım” dediği iddiasıyla dava açılmıştı. Anne Tursun, yargılama sonunda, Polis Atar’a ‘hakaret’ ettiği için 5 ay 20 gün hapis cezasına çarptırılmıştı. Ayrıca mahkeme , polis Atar’ın 1.734 TL tutan avukatlık giderlerinin de anne Tursun tarafından ödenmesine hükmetmişti.

Tursun Ailesi bu parayı ödemeyi reddedince polis Atar, borcun tahsili için İzmir 5. İcra Müdürlüğü’ne başvurdu. Müdürlük de, Berin Tursun’un üzerine kayıtlı, değeri 5 trilyonu bulan, Karşıyaka’daki beş daireye haciz koydu. Şimdi dairelerin satışa çıkarılması bekleniyor.

İsmail Saymaz | Radikal

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İzmirPolisanne
Görüş Bildir