Bazıları Daha mı Eşit? Öğretmenler, İşçiler ve Hastalar Beklerken Futbolcular Aşı Sırasına Alındı

 > 
198PAYLAŞIM

TFF Başkanı Nihat Özdemir'in Ankara'da katıldığı toplantıda, futbolcuların aşılanma kararı alındığı iddia edildi...

İsmail Küçükkaya, bugün yaptığı bir paylaşımda Nihat Özdemir'in, kendisine futbolcuların aşılama kararının alındığını doğruladığını paylaştı.

Sağlık Bakanı ile görüşmüş

Milliyet yazarı Atilla Gökçe, bugünkü köşesinde Özdemir'in futbolcuların aşılanması ile ilgili atılan adımları şöyle aktardı:

Süper Lig kulüpleri, futbolcuları ve teknik kadrolarda yer alan antrenörleri bir an önce aşılatmak amacında. Uygulanmakta olan aşı protokolunda sıralarını bekliyorlar. Ancak ücretini kendileri ödemek koşuluyla yurt dışından da aşı getirebilmek için izin istiyorlar. TFF Başkanı Nihat Özdemir, dün Ankara’da Sağlık Bakanı ile görüşüp talepleri iletti. Özdemir, “Sadece futbolcuları değil, hakemlerimizi, idari personelimizi, turistik hizmet veren tüm elemanları aşılatmak istiyoruz. Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca ile konuştum. Elinden gelen yardımı yapacağını söyledi. Onay bekliyoruz” dedi.

Futbolcuların aşılanacağı iddiasın sosyal medyada birçok tepki vardı...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
smile2die

Atladığınız nokta, Ortadoğu için önemli olan tek şey PARA olduğudur.

sena-atabey

Futbolun bize, dünyaya ne faydası var tam olarak? Bir sürü emekçi insan varken bu öncelik şart mı?

efenditoranaga

Adalet terazisini taşıyan kadın gözleri bağlı olduğu kendini kimlerin siktiğini göremedi.

badcatsero

hasta yakınları olsa öğretmenler, öğretmenler olsa işçiler, işçiler olsa çocuklar, çocuklar olsa yaşlılar... bu sıralamanın sonu yok.. herkes kendine göre bir sıralama belirliyor, herkes kendine göre haklı...

barneypalney

öncelik grupları oluşturacaklardı. 65 yaşla birlikte sağlıkçıların olması gerekiyordu 1. grup olarak. sonra kalabalıklarda olanlara göre 2. 3. 4. gruplar oluşturulacaktı. aynı grup içinde olanlar ilk sıra öbürüne gitmiş çok takılmaz. mesela öğretmenlerin aciliyeti yoktu çünkü onların uzaktan çalışma imkanı var. madem aşı az, tüm bunlar akıllı bir şekilde planlanabilirdi. bu planı ve önem sırasını yapamadılar, yapmadılar. çünkü önce aşıyı kendilerine yaptılar. sonra da akrabalarına :)

badcatsero

onların yaptığı zaten baştan aşağı saçma bi düzen kimden para koparabiliyorlarlarsa ona öncelik verdilerde... bence sağlıkçılar öncelikli olmalı çünkü en riskli olanlar onlar ama mesela yukarıda lösemi hastası yakını olan biri benim yüzümden hastam tehlikede demiş o da doğru. ama meslek grubuna bakarsak bakkalda olabilir o zaman öncelik verilemez. öğretmen uzaktan çalışabilir ama mesela fabrika işçisi hergün toplu taşımaya binmek zorunda onun da önceliği olmalı. e ne yapıcaz? onun yerine saçma sapan yerlere aşı yardımı göndereceğine elindeki aşıları hızlı bir şekilde tüm vatandaşlarına ulaştırsalar ya... hoş bende maskeyi bile dağıtamayan adamlardan aşıyı düzgün yapmalarını istiyorum ne hikmetse....

barneypalney

işte birbiriyle bağlantılı bir sürü etken var. yani kanser hastasını aşıladın aynı evde onunla yaşayanları da aşılaman lazım. bu gruplama işi epey bir plan program isteyen bir iş. belki de üzerinde günlerce çalışılması lazım. bizim bilim kurulu toplantılarda çay içip dedikodu yaptıkları için bu beklentilerimiz hep hayal. insan gibi yönetilsek bu planlama imkansız değil, en azından bu kadar kişi isyan etmez de 1-2 grup ederdi sadece onların da gönlü bir şekilde alınırdı.

badcatsero

demedi deme bu bilim kurulunun sonu zeytinyağı kalbe iyi geliyormuş sonucunu çıkartacak..

barneypalney

ahahahah onu çıkarırlarsa yine iyi :) en azından bir doğru çıkmış olur.

slyfindor

Eğer ligler başlatılmışsa aşılayacaklar tabii ki onlarında mesleği bu yani covid olduklarında kimde nasıl bir araz bırakıcak kimse bilmiyor futbolculuk hayatları da bitebilir olay FB, GS, BJK ya da TS gibi bakmayın futbol takımlarına bu takımda oynayan belki milyonları kazanıyorlar ama birde Anadolu klüpleri gerçeği var

Görüş Bildir