Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Öğretmenler İçin de "Gezi" Araştırması

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Öğretmenler İçinde "Gezi" Araştırması

Öğretmenler İçinde "Gezi" Araştırması

ANKARA – Taksim Gezi Parkı’nda başlayan ve tüm Türkiye’ye yayılan eylemlerle ilgili Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve YÖK’te kapsamlı inceleme başlatıldı. İl ve ilçe milli eğitim müdürlükleri okullarda eyleme katılan öğretmen ve öğrencileri eyleme götüren öğretmenleri tespit için incelemeye başladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki gün yaptığı, “Çocuklarımızı, yavrularımızı emanet ettiğimiz okul müdürlerini araştırıyoruz. Biz onlara yavrularımızı emanet ettik, ilim öğrensinler diye. Birilerinin gösterilerine gönderin diye değil. Aynı şey üniversiteler için de geçerli. İmtihan günü gelmeyin, Gezi’ye gidin diyorlar. Tencere tava çalanlar, hava mı görmek istiyorsunuz. Buyurun size hava” açıklamasının ardından gözler MEB ve YÖK’e çevrildi.

İNCELEMELER TAŞRA ÜZERİNDEN

Milli Eğitim Bakanlığı merkez teşkilatından bir inceleme yapılmazken il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinde eyleme katılanların tespiti için “ihbar” beklenmeye başladı ve inceleme başladı. Eyleme katılan öğretmenler, öğrencileri eyleme gönderen öğretmenler, öğrencileri ile eyleme katılan öğretmenler ve okul yöneticileri inceleme kapsamında... Bazı özel okullarda “siyah giyme” eylemleri yapıldığı, bu eylemlerin de inceleme kapsamında olduğu öğrenildi.

SENDİKA ÇAĞRISIYLA İŞ BIRAKMA SUÇ DEĞİL

Sendikaların grev çağrılarına uyarak iş bırakma eylemlerine katılan ve sendikanın almış olduğu kararları uygulayan devlet memurlarına İLO sözleşmeleri ve mahkeme kararları dayanak gösterilerek ceza verilemiyor. Ancak il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinin greve katılan öğretmenlerin listesini de istediği bildirildi.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraBaşbakanGezi ParkıÖğretmenRecep Tayyip Erdoğan
Görüş Bildir