Öğretmenevleri Zarara Uğratılarak Kapatılıyor İddiası

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Öğretmenevleri Zarara Uğratılarak Kapatılıyor İddiası

Öğretmenevleri Zarara Uğratılarak Kapatılıyor İddiası

Türk Eğitim-Sen İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Merih Eyyüp Demir, öğretmenevlerinin kasıtlı olarak zarara uğratılarak kapatıldığını savundu. Demir, AK Parti Seferihisar İlçe Başkanlığı’nın da Seferihisar Öğretmenevi’ne borcu olduğunu iddia etti. AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ümit Cingöz ise, böyle bir borçlarının bulunmadığını söyledi.

Türk Eğitim Sen İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Merih Eyyüp Demir, bir basın toplantısı düzenleyerek, öğretmenevlerinin kasıtlı olarak zarara uğratılıp, sonra da kapatıldığını öne sürdü. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kamu kaynaklarının etkili ve verimli kullanılması kapsamında, kamuda oluşturduğu zarar gerekçe gösterilerek İzmir’deki 6 öğretmenevini kapatıldığı hatırlatan Demir, hükümetin söz konusu tasarrufu yaparken, AK Parti Seferihisar İlçe Başkanlığı tarafından, ilçede bulunan öğretmenevinin zarara uğratıldığını öne sürdü.

2011 yılında AK Parti İlçe Başkanlığı tarafından Seferihisar Öğretmenevi’nde yemekli bir toplantı gerçekleştirdiğini belirten Demir şunları söyledi:

“AK Parti İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği yemek sonrası 3 bin 120 TL’lik bedeli 1.5 yıldır ödemediği bilgisi geldi. Söz konusu borcun ödenmemesi ile ilgili öğretmenevi müdürlüğü AK Parti Seferihisar İlçe Başkanlığı’na bildirimde bulunmuş, ancak bir sonuç alınamamıştır. Bunun üzerine AK Parti İl Başkanlığı’na konu iletilmiştir. Hukuki yollara başvurmadan konunun çözüme kavuşmasını isteyen öğretmenevi müdürlüğü, AK Parti İl Başkanlığından bir cevap gelmemesi üzerine, konuyu 4 Ocak 2013 tarih ve 100/65 sayılı yazı ile hukuki takibin yapılabilmesi için İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bildirmiştir” dedi.

İlçe Başkanı: Borcumuz yok

AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ümit Cingöz, o dönemde yine kendisinin görevde olduğunu belirterek, “Bizim ilçe başkanlığı olarak böyle bir borcumuz yok” dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma Partisiİzmir
Görüş Bildir