Görüş Bildir

Öğretmen Atama Sonuçları: Sözleşmeli Öğretmenlik Atama Sonuçları 2021 Açıkladı! E-Devlet Öğretmen Atama Sonucu

Anasayfa > Güncel

Sözleşmeli öğretmenlik sonuçları atama süreci gerçekleşen öğretmenlerin belirleneceği süreç olacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in katılımı ile gerçekleşen Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları töreni, binlerce öğretmen adayının yakın takibindeydi. Canlı yayında gerçekleşen sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları töreninin ardından 1 saat içerisinde sonuçlar, E-Devlet ve Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden sorgulanabilecek. İşte, Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları hakkında detaylı bilgiler...

Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları ile ilgili son dakika açıklaması araştırılıyor. Öğretmen atamaları 3 Eylül tarihinde canlı yayında yapıldı. Törende ilk olarak Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer açıklama yaptı. Daha sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sonuçları açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında, 'Öğretmen atama sonuçları, E-Devlet ve Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden 1 saat içinde sorgulanabilecek.' dedi.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI

ÖĞRETMEN ATAMA SONUÇLARI NEREDEN SORGULANIR?

Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları 3 Eylül’de canlı yayında açıklandı. Ancak sonuçlar henüz e-Devlet ve MEB sitesine yansıtılmadı. Açıklanır açıklanmaz aşağıdaki link üzerinden sorgulama yapabilirsiniz.

Sözlü sınavda başarılı olanların atamaları, tercihleri de dikkate alınarak sözlü sınav puanı üstünlüğüne göre elektronik ortamda gerçekleştirilecektir.

Sözlü sınav puanının eşitliği halinde KPSS puan üstünlüğü dikkate alınır; eşitliğin devamı durumunda diploma tarihi itibariyle önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması halinde yaşı büyük olana, eşitliğin bozulmaması durumunda ise sınav sonucu yeni açıklanan adaya öncelik tanınır.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK TERCİH SONUÇLARI SORGULAMA-TIKLAYINIZ

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?