Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Öğrendikten Sonra 'Yok Artık Olaya Bak!' Diye Haykıracağınız Aşırı İlginç 15 Vaka

-

Hakikaten, neler oluyor hayatta?

1. ABD Hayward’da tam olarak bir fay hattının üzerinde bulunduğu için her sene bir miktar kayan bir kaldırım taşı varmış ve 1976’dan beri tektonik kaymalar için gözlemleniyormuş. 2016’da belediye tarafından düzeltilmiş.

2. 1781 ABD Konfederasyon Sözleşmesindeki maddelerden biri şöyle buyuruyormuş: “Eğer Kanada ABD’ye katılmak isterse, bu otomatik olarak kabul edilecektir.”

3. Bill Gates, Leonardo Da Vinci’nin nadide eseri Codex Hammer’ı 30.802.500 dolara satın almış. Bundan birkaç yıl sonra da eseri İnternet’ten ücretsiz olarak paylaşıma açmış.

4. 1999’da 20.000 arıdan oluşan bir arı sürüsü bir otomobili 2 gün boyunca takip etmiş. Sebebi de kraliçelerinin arabanın içinde mahsur kalmasıymış.

5. ABD Sağlık Departmanının yaptığı bir araştırma, ilaçların %90’ının son kullanım tarihinden sonra 15 yıl bozulmadan durabildiğini ortaya koymuş. ABD ordusu da bunun üzerine tarihi geçen ilaçları atmayarak 260 milyon dolar tasarruf etmiş.

6. Vietnam savaşından sonra Vietnamlı çiftçiler, ABD ordusunun bıraktığı yakıt tanklarından binlerce kayık ve kano yapmış.

7. Jül Sezar öldüğünde, her bir Roma vatandaşına bugünün parasıyla 270 dolar bırakmış.

8. 2000 yapımı Memento filmi, ‘İleriye dönük amnezi’ rahatsızlığını o kadar iyi ele alıyormuş ki, Tabipler birliği tarafından “Hafızanın nörobiyolojisi üzerine neredeyse kusursuz bir çalışma” olarak değerlendirilmiş.

9. ABD’li futbol kulübü Minnesota Vikings’in yeni stadyumu, NASA’nın Plüton görevinden daha pahalıya mal olmuş.

10. Şarap imalatının yasak olduğu zamanlarda üzüm çiftçileri ‘şarap tuğlası’ adı verilen, üzümden yapılma katı kalıplar üretmiş. Üzerinde de şöyle yazıyormuş: “Suda çözündürdükten sonra karanlık bir yerde 20 gün bekletmeyin, çünkü şaraba dönüşür.”

11. Alfred Hitchcock, filmleri için fazladan tek bir sahne bile çekmezmiş. Nedeni de beğenmediği sahneleri çıkarmak isteyen stüdyoların, yerine koyacak bir şey bulamamalarını sağlamakmış.

12. John F. Kennedy çok iyi bir golfçü olmasına rağmen, halktan uzak gözükmemek için bunu daima gizlemiş. Hatta başkanlık yarışı verirken yaptığı bir atış tek seferde girince neredeyse bayılıyormuş.

13. Persler sarhoşken bir karar aldıklarında, bunu ayıkken bir kez daha gözden geçirmek zorundalarmış. Ayıkken bir karar aldıklarında da, sarhoşken bir kez daha gözden geçirmek zorundalarmış.

14. ABD’de bir lise biyoloji öğretmeni, derste ‘vajina’ terimini kullandığı için veliler tarafından yönetime şikayet edilmiş.

15. 1940’da Audrey Hepburn Hollanda’ya yaşıyor ve bale eğitimi alıyormuş. Nazi’lerin dikkatini çekmemek için çalışmalar gizli ve sessiz gerçekleştiriliyormuş. Sonradan “Bugüne kadarki en iyi izleyicilerim, performansım bittiğinde bir çıt bile çıkarmamıştı.” sözlerini kullanmış.

Onedio IQ'yu Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
fenrken

#10 güzelmiş

marvel_1william

Kraliçe arı olayı en dikkat çekicisiydi. Kraliçelerine bağlılarmış demek ki

alpii

#14 abdli çomarlar

ugur-ozdemir12

sizin işinizi takip ederken kendi işimiz kalıyo.

Gizli Kullanıcı

' YOK ARTIK OLAYA BAK ' DİYE HAYKIRDIM. ÇIKIŞIMI VERDİLER LAAN

Görüş Bildir