Öğrendikten Sonra Tüylerinizi Diken Diken Etmekle Kalmayıp Feleğinizi Şaşırtacak 15 İlginç Bilgi

216PAYLAŞIM

1. 'Inside' isimli video oyununun ses tasarımcıları oyunun soundtrack'inin daha ürpertici ve etkili olması için gerçek bir insan kafatası kullanmışlardır.

2. Sultan I. İbrahim, cariyelerinden hangisinin başka bir adamla ilişkisini olduğunu öğrenemeyince 280 cariyesinin hepsini birden boğdurduğu iddia ediliyor.

Fakat bu rivayet hiçbir yerli kaynakta geçmiyor ve kanıtların yetersizliği nedeniyle kesinliği bilinmiyor. 

3. Yaklaşık olarak insanların %80'ini doğdukları yerin 80 km yakınlarında öldüğü iddia edilmektedir.

4. Yemek yedikten sonra Burma Pitonu'nun kalbi %40 oranında büyür.

5. Dişi kanguruların tam 3 adet vajinası vardır.

6. Fregoli Sendromuna sahip kişiler tanıştıkları insanlarının hepsinin aynı kişi olduğuna ama görünüşlerini değiştirdiklerine inanır.

7. Yatağına resmen aşık olup bütün gününü yatakta geçirmek isteyenlerin sahip olduğu sendromun adı Klinomani'dir.

8. Güney Kore'de bulunan Mapo Köprüsü'ndeki intiharları azaltmak için köprünün adı "Yaşam Köprüsü" olarak değiştirilmiş ve üzerine pozitif mesajlar eklenmiştir. Ancak bu değişikliklerden sonra intihar oranı 6 kat artmıştır.

9. İnsan vücudu su altında yeryüzünde olduğundan 4 kat daha hızlı çürür.

10. Yanlamasına taklalar atabilen bir örümcek türü vardır.

11. Ortalama bir şehir sakini günde yaklaşık 7 psikopat insanın yanından geçer.

12. Hipotermi konusunda önemli deneylerin çoğu 2. Dünya Savaşı sırasında Naziler tarafından yapılmıştır.

13. Dünyada günde yaklaşık 153 bin insan ölmektedir.

14. Bir erkeği asmak ereksiyon halindeyken ölmesine sebep olur.

15. Her yıl yeni örümcek türleri keşfedilir. Dışarda hala bulunmayı bekleyen yüzlerce binlerce tür vardır...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
taner-erdem1

Cariye tanımı hakkında yeterli bilgiye sahip olmuyorsunuz sanırım. Cariyeler Sultanın nikahlı eşleri değildir. Şahsi işlerini halledebilmeleri için sarayın kontrollü alanına girmesine müsaade edilen, bugünkü anlamda adli ve idari soruşturmalardan geçmiş kamu görevlileridir. Bir nevi hizmetli olarak kabul edilebilir. Günümüzden farkı ise, güvenlik açısından özel yaşantılarını emekli edilene kadar saray içinde bekar olarak yapabilirler. Yani dönem dönem saraydaki cariye sayısı 400'e kadar ulaşsa da resmi kayıtlara göre 1692'deki toplu gıda zehirlenmesinde ölen 42 cariye dışında toplu ölüm gerçekleşmemiştir. Bu bilgiye Fransız kaynaklı araştırmacı gazetecilerin, masal tadında abartılı biyografi derlemeleri dışında ulaşılamamaktadır. Yani bu Yunan Mitolojisindeki betimlemelerden farklı olmayan çirkin bir karalamadır.

mehmet-fatih-dinc

Siz Hiç Ömrünüz de Topkapı Sarayına Gittiniz mi ? 280 Cariye Sarayın Neresine Sığar ? Hangi Avrupalı Kaynakmış Onu da Paylaşırsanız Sevinirim..

taner-erdem1

Fatih Bey cariye tanımı hakkında yeterli bilgiye sahip olmuyorsunuz sanırım. Cariyeler Sultanın nikahlı eşleri değildir. Şahsi işlerini halledebilmeleri için sarayın kontrollü alanına girmesine müsaade edilen, bugünkü anlamda adli ve idari soruşturmalardan geçmiş kamu görevlileridir. Bir nevi hizmetli olarak kabul edilebilir. Günümüzden farkı ise, güvenlik açısından özel yaşantılarını emekli edilene kadar saray içinde bekar olarak yapabilirler. Yani dönem dönem saraydaki cariye sayısı 400'e kadar ulaşsa da resmi kayıtlara göre 1692'deki toplu gıda zehirlenmesinde ölen 42 cariye dışında toplu ölüm gerçekleşmemiştir.

aghokty

#14 Ney ???

bilemiyorum-altan-bilemiyorum-

#2 madem hiçbir kaynakta geçmiyor, hiç bir kanıt yok, neden paylaşıyorsun ki? maksat çamur at izi kalsın. mesela ben senin ailenden falanca kadın 280 erkekle birlikte oldu ama kanıtım yok falan gibi haber yapsam , doğru birşey mi olur ?

viyol10sel

Örümcekli foto video paylasmasaniz keşke...

Görüş Bildir