Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Öğrendikten Sonra Kısa Bir Yürüyüş İçin Evden Çıkıp Bir Daha Dönmeyeceğiniz 15 Tuhaf Bilgi

354PAYLAŞIM

Gerçekliğine şüphe olmayan, ama bir o kadar da gerçekdışı olan bilgiler saatinde bu hafta...

1. Old Blue isimli bir kara bülbül, dünyadaki 5 kara bülbül sürüsünde hayatta kalan tek dişi olunca bütün türün annesi haline gelmiş. Şu an yalnızca 250 kara bülbül varmış ve koruma altındalarmış.

2. Dünyadaki çoğu hayvanat bahçesi, çita yavrularına arkadaşlık etmesi için köpek yavrularını kullanıyormuş. Böylece çita yavruları yorgunlukla başa çıkabiliyor ve sosyalleşebiliyormuş.

3. İkinci Dünya Savaşı esnasında taze ekmek satışı yasaklanmış. Nedeni de fırından çıkmış taze ekmeğin 'hemen yenmeyi teşvik etmesiymiş'. Ekmekler yalnızca 24 saat bekletildikten sonra satışa çıkabiliyormuş.

4. 1945'de Empire State binasına bir uçak girmiş ve binadaki asansör operatörü Betty Oliver'ı yaralamış. Kurtarma görevlileri çalışmaları esnasında yanlışlıkla asansörün kablosunu kopartınca asansör 75. kattan yere çakılmış. Kadın ise kurtulmayı başarmış.

5. Darth Vader'ı canlandıran Dave Prowse, konuşmalarına dublaj yapılacağını öğrendikten sonra repliklerini ezberlemeyi bırakmış. Onun yerine doğaçlama şeyler söyleyip duruyor ve çoğu zaman saçmalıyormuş. Hatta söylediklerine uygun tepkiler alamadığında diğer oyuncuları fırçalıyormuş.

6. Simyacı Hennig Brand, insan ürininden altın sentezleyebileceğine inanıyormuş. Bu sebeple 6000 litreye yakın ürin depolayıp kaynatmış. Elbette altın çıkaramış ama, fosforu keşfetmiş.

7. Hollywood Ünlüler Kaldırımında (Walk of Fame) yer alabilmek için 30 bin dolar ödemek gerekiyormuş. Julia Roberts, Denzel Washington, Clint Eastwood, ve Al Pacino gibi isimler buraya en baştan layık görülse de yıldızları yokmuş, zira ödeme yapmamışlar.

8. ABD'nin Vermont şehrinde billboard reklamı yapmak yasakmış. Sebebi de adamın birinin yıllar önce açtığı bir davayı kazanmasıymış.

9. İkinci Dünya Savaşında Bulgaristan Çarı olan İkinci Simeon, 2001-2005 yılları arasında seçilerek Bulgaristan başbakanı olmuş. Hala da hayatta olan ve bir zamanlar 'çar' olmuş tek kişiymiş.

10. Bill Gates, McDonalds'tan ömür boyu ücretsiz yemek alınmasına imkan sağlayan Altın karta sahipmiş.

11. Finlandiya'da çocuklar arasında oldukça sevilen bir dinazor heavy metal grubu varmış.

12. 26 Kasım 2012'de, New York City'de herhangi bir suç vakası yaşanmamış. Bu, şehrin tarihinde olaysız geçen ilk ve tek günmüş.

13. Michael Jackson 2008 yılında sıradan kıyafetlerini giyip bir gece kulübüne tek başına eğlenmeye gitmiş. DJ'in kendi şarkılarının remix'lerini çaldığını duyunca şaşırmış ve "Vay canına, müziğimin hala dinlendiğini bilmiyordum." demiş.

14. Bebek ördekler, ilk gördükleri canlının karakteristik özelliklerini benimsemek gibi bir içgüdüye sahiplermiş. Eğer bir bebek ördeğin ilk gördüğü canlı insan olursa kendisini insan zannediyor ve hayatının geri kalanında insan olduğunu düşünerek yaşıyormuş.

15. Çin'de canlı yayında şehvetli biçimde muz yemek yasaklanmış.

Onedio IQ'yu Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
adren-ali-n

Muzumu ye beni yeme çinçon

fez

#1'e ithafen,hayatta kalan son Kauai O'o kuşu bir erkek imiş ve çiftleşme çağrısı yapmasına rağmen,maalesef herhangi bir cevap alamıyor...

hosafagizli

Başlıktaki resim için geldik hıyar çıktı mk.

beyzaledger

12 bir tek değişik geldi

didaydidayday

ikideki bebek çok tatlıı

Görüş Bildir