Öğrencilerimiz Uluslararası Robot Yarışmasından Birincilikle Döndü!

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Öğrencilerimiz Uluslararası Robot Yarışmasından Birincilikle Döndü!

Öğrencilerimiz Uluslararası Robot Yarışmasından Birincilikle Döndü!

Öğrencilerimiz Uluslararası Robot Yarışmasından Birincilikle Döndü!

New York’ta liseler arası organize edilen bilim ve teknoloji içerikli robot yarışmasında Türkiye’yi temsil eden Tepekent Anadolu Lisesi öğrencileri alanlarında birincilik ödülünü alarak yurda döndü.

Her yıl büyük bir ilgi ve yoğun bir katılım ile düzenlenen yarışmaya bu yıl Kanada, Brezilya, Türkiye ve İngiltere’den katılan öğrencilerin yanı sıra ABD’nin 52 eyaletin de bulunan liselerde katılım gösterdi. Teknoloji ve bilim tutkunu öğrencilerin hazırladıkları toplam 200 robot kategorilere ayrılan kulvarlarda kıyasıya yarıştı. Kendi kategorilerinde birincilik kupasını almaya hak kazanan Oğuzhan Karayün ve ekibi İstanbul’un Yıldızları 24 Nisan’da St.Louis’de yapılacak Dünya Şampiyonası’na İ stanbul’un Yıldızları Adom Robotics adıyla katılmaya hak kazandı

Öğrencilerin bilimsel ve sosyal becerilerini geliştirmek amacıyla New York FIRST tarafından dünya’nın en büyük fuar merkezlerinden bir tanesi kabul edilen Javit Center ’da organize edilen yarışmaya İstanbul’dan Tepekent Anadolu Lisesi ve Kocaeli’nden İnanç Lisesi adına katılan öğrenciler robotlarını yarıştırdı. Öğrencilere destek ve moral vermek için açılış programına katılan New York Başkonsolosu Levent Bilgen , genç beyinlerin dışarıda tanıtılmasının kendi görevleri çerçevesinde olduğunu belirterek yarışmaya katılan öğrencilerle gurur duyduklarını söyledi.

“Çok Çalıştık, İnandık ve Başardık”

‘İstanbul’un Yıldızları ’ ismiyle yarışmaya katılan Tepekent Anadolu Lisesi takımı kaptanı Oğuzhan Karayün ve Cem Alkan , Türk Gençliğinin adını Tüm dünya gençliğine duyurmak için yarışmaya katıldıklarını dile getirirken, takım kaptanı Oğuzhan Karayün sözlerine şu şekilde devam etti:

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriBilimBrezilyaİngiltereİstanbulRobot
Görüş Bildir