Öğrenciler İçin Yeni Çalışma

 > -

Öğrenciler İçin Yeni Çalışma

Öğrenciler İçin Yeni Çalışma

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, toplu ulaşımda öğrenciler için yeni bir çalışma yaptıklarını söyledi.

Dünya Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Birliği (UCLG) Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ''6. Dünya Kentsel Forumu''na katılmak üzere Napoli'ye gitti.

Atartürk Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını cevaplayan Topbaş, toplu taşıma ücretlerine ilişkin soruya şöyle cevap verdi;

''Orada yüzde 50 zam gibi bir ifade var, yüzde 50 diye bahsedilen tek bilet, jeton olarak bahsettiğimiz uygulamalarla ilgilidir. Tüm dünyada bu böyledir. tek bilete, jetona geçiş olmasın diye teşvik amaçlı bir uygulama bu. Mesela bunun karşılığı Bursa'da tek bilet aldığınızda 4 ile 4,5 liradır. Elektronik bilet aldığınızda, bu rakamlar 1,95 lira oluyor. Böylelikle yapılan zamda yüzde 9.48 gibi oluyor.''

Öğrencilerle ilgili yeni çalışma

Toplu taşımaya 14 ay sonra yapılan zamdan en çok öğrencilerin etkilendiğini ifade eden Topbaş,

''Öğrencilerle ilgili yeni bir çalışmamız var. bu çalışmada öğrencileri toplu taşımada nasıl rahatlatırızı düşünüyoruz. Öğrencilerden gelenleri gelir olarak görmüyoruz. Öğrenci her zaman hayatını sıkıntıyla devam ettiren kesimdir, öğrencilerle ilgili bu hassasiyeti gösteriyoruz'' diye konuştu.

Haberin Tamamı İçin:

İstanbul'da Ulaşım Zammına Öğrenci Ayarı

İstanbul'da Ulaşım Zammına Öğrenci Ayarı

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BursaİstanbulKadir Topbaşzam
Görüş Bildir