Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Öğrenciler İçin İş Fikirleri

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Öğrenciler İçin İş Fikirleri

Öğrenciler İçin İş Fikirleri

Birçok öğrenci gerek daha bir rahat okul hayatı sürmek için gerek ise ailesinin sırtındaki yükü hafifletmek için yeni iş fikirleri veya çalışacak iş arıyorlar.İnternet üzerinde oldukça sınırlı kaynaklarda yer verilen öğrencilere iş konusuna değinmeye çalışacağız.

Öğrencilerin derslerini aksatmadan yapabilecekleri iş fikirlerine teker teker yer veriyor olacağız.

Bu yazımızda 5 adet iş fikri paylaşacağız..

Öğrencilere yönelik en popüler iş fikridir.Anket firmaları genelde daha az maliyetli olması için öğrencileri tercih ederler.Anket işi veren firmaların sayısı oldukça fazladır kolayca ulaşabilir ve kaydınızı bırakabilirsiniz.İş olduğu zamanlarda onlar sizi arayarak merkezlerine çağırırlar ve belli bir bölgede anket yapmanız için size işi verirler.Ve takip eden zamanlarda herhangi bir müracat olmadan her anket işi olduğunda sizi çağırırlar.

Part time işler genelde öğrenciler tarafından çokça tercih edilir.Bunun sebebi ise günün ve haftanın tamamını kapsamadığı için okulun akışına ve derslere engel olmayışıdır.Birçok büyük firmaya başvurmanızın haricinde size part time iş ayarlamak için hazır olan ajanslar mevcut.Bu tür işler genelde giyim ve teknoloji sektöründe yoğunluk göstermektedir.Genelde günlük 4-5 saat arası çalışırsınız ve haftanın belirli günlerinde işe gidersiniz.

Genelde bayan öğrenciler tarafından yapılan popüler bir iş fikridir.Genellikle kozmetik,mutfak ve iç giyim sektörlerinde markaların sizlere gönderdiği katalog üzerinden çevrenize satış yapıyor,merkeze iletiyor ve payınızı alıyorsunuz.Özellikle yurt gibi toplu yerlerde kalıyorsanız bu iş fikri üzerine yoğunlaşmanızı tavsiye ederiz.Bazı networklere kayıt olarak ücretsiz olarak katalog temin edebilirsiniz ve satışa başlayabilirsiniz.

Özellikle bilgisayar mühendisliği,grafikerlik gibi bölümlerde okuyorsanız freelance olarak çalışarak kendinize evde ek iş imkanı sağlayabilirsiniz.Bu tür bölümler haricinde mimarlık,moda gibi şahsi beceri isteyen bölümlerde de freelance olarak çalışmanız mümkün.Freelance olarak çalışırken işe gitmeniz gerekmez.Size verilen işleri zamanında ve eksiksiz teslim etmeniz haricinde sizden mesai saati,konum gibi ayrıntılara dikkat etmeniz istenmez.

Eğer “Yukarıdaki iş fikirleri bana uygun değil”diyorsanız size özelde bir tavsiyemiz var.Vakıf üniversiteleri dahil tüm üniversitelerin kendi bünyesinde çalışacak öğrencilere ihtiyacı vardır.Bu tür işler genelde kütüphane,oyun salonu,resepsiyon gibi çeşitli yerler için verilir günlük çalışma süresi ortalama 4 saattir.Eğer aktif bir çalışma hayatı istemiyorsanız,sizin için güzel bir iş fikiri olacaktır.

Yukarıda size paylaştığımız iş fikirleri “ öğrencilere iş “konulu yazılarımızın sadece ilk bölümüdür.Diğer iş fikirlerini bu iş fikirleri kategorilerisinden takip edebilirsiniz.

Öğrencilere yönelik işleriniz var ise,bilgi@iskurar.com üzerinden yada konu altındaki yorumlardan bize ulaşabilirsiniz.

Tags: çalışmak istiyorum, ek iş istiyorum, evde ek iş, evde iş, evde yapılan işler, freelance çalışmak, öğrenci çalışmak, öğrencilere iş, öğrencilere yönelik iş, okulda çalışmak, TOP10

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Tercihoyun
Görüş Bildir