Öğrenciler Direndi, Rektör İstifa Etti

-

Öğrenciler Direndi, Rektör İstifa Etti

Öğrenciler Direndi, Rektör İstifa Etti

Başlığı görüp de heyecana kapılmayın. Bu olay elbette Türkiye’de olmadı. İstifa eden, Kosova’nın başkenti Priştine’deki Hasan Priştine Üniversitesi Rektörü İbrahim Gaşi. Üniversite öğrencileri, 10 gündür sürdürdükleri eylemlerle hakkında yolsuzluk iddiaları bulunan rektörün görevi bırakmasını istiyorlardı.

Kosova devlet televizyonuna konuk olan Gaşi, üniversite içerisindeki durumların daha da kötüleşmesini önlemek için istifa ettiğini anlattı. Gaşi, üniversitenin çalışmasını normalleştireceğini umduğunu ifade etti.

Gaşi’nin istifasını talep eden öğrenciler, on gündür rektörlük binası önünde eylem yaparken, dünkü eylemler sırasında binaya girmek isteyen öğrencilerle polis arasında yaşanan arbedede 60 kişi yaralanmış, 33 gösterici de gözaltına alınmıştı.

Hasan Priştine Üniversitesi öğrencileri, görevini kötüye kullandığı gerekçesiyle üniversite rektörünün görevine son verilmesini, yasa dışı yollarla verilen tüm akademik unvanların yeniden incelenmesi için bir mekanizma kurulmasını, hükümetin üniversite üzerindeki etkisinin azaltılmasını ve üniversitenin yönetim kurulunun kaldırılmasını talep ediyordu.

ZETE

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir