Ödüllü Karikatürler Adana'da

 > -

Ödüllü Karikatürler Adana'da

Ödüllü Karikatürler Adana'da

AYDIN Doğan Vakfı tarafından 29’uncusu düzenlenen Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nda ödül alan ve sergilemeye değer görülen 177 karikatürün yer aldığı sergi, Adana’nın kurtuluş günü olan 5 Ocak’ta açıldı.

Adana Büyükşehir Belediyesi 75’inci Yıl Sanat Galerisi’nde büyük ilgi gören serginin, 20 Ocak’a kadar açık kalacağı bildirildi. Her yıl kurtuluş gününde geleneksel olarak izlenime sunulan serginin açılışına Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Aydın Doğan Vakfı Yürütme Kurulu Başkanı Candan Fetvacı, Genel Müdür Yardımcısı Gündüz Alpman ve Adana İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile çok sayıda sanatsever katıldı.

VALİ COŞ’TAN TEŞEKKÜR

Sergiyi Aydın Doğan Vakfı Yürütme Kurulu Başkanı Candan Fetvacı ile birlikte gezen Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, sergilenen eserleri yakından inceledi. Sergiye gelen konuklarla yakından ilgilenen Candan Fetvacı’nın sergi kitabını hediye ettiği Vali Hüseyin Avni Coş, "Bu sergiyi Adana’ya getirdiğiniz için teşekkür ediyoruz. Adana’nın kurtuluş gününde böylesi bir sergi açıldığı için mutluyuz. Serginin beğeni toplayacağını düşünüyoruz" dedi. Eserleri inceleyen sanatseverler, serginin ardından birlikte anı fotoğrafı çektirdi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaAydınAydın Doğan
Görüş Bildir