Ödül 'İnek' Olunca Kitap Kalmadı

 > -

Ödül 'İnek' Olunca Kitap Kalmadı

Ödül 'İnek' Olunca Kitap Kalmadı

Van’ın Erçek beldesine bağlı köylerde herkes haldır haldır kitap okuyor. Kitap okumaya ödülün inek olduğunu duyunca başlayan köylüler, “Okudukça ufkumuz açılıyor” dedi.

Van merkeze 30 kilometre uzaklıktaki Erçek beldesindeki Çok Programlı Lisesi’nde görevli edebiyat öğretmeni Zeynep Oral öncülüğünde, belde ve bağlı köylerdeki vatandaşları kitap okumaya teşvik etmek amacıyla “inek” ödüllü kitap okuma kampanyası başlatıldı. Büyük ilgi gören kampanyadan önce 3 bin kitabın bulunduğu okul kütüphanesindeki 2 bin 500 kitabı velilere, belde halkına ve çevre köylere dağıtan öğretmenler, bir taraftan kütüphanede kalan 500 kitapla kampanyayı sürdürmeye çalışırken, bir taraftan da yeni kitap bulma telaşına düştü. 6 kitap okudum bile

Kampanyada görev alan okul müdürü Zeynel Abidin Akkuş ile öğretmenleri evine davet eden velilerden 60 yaşındaki Abdulgani Gürci, şimdiye kadar 6 kitap okuduğunu ve okudukça ufkunun genişlediğini söyledi. Velilerden Mahfuz Canga da ödülün inek olduğunu duyduğunda ilkin inanmadığını, olayın ciddiyeti karşısında kitap okumaya başladığını belirtti. Mart ayının son haftasına kadar sürecek kampanyada, en çok kitap okuyan “inek” ödülünü kazanacak.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

KitapÖğretmenVan
Görüş Bildir