ODTÜ'lü Öğrencilerin Evlerine 'Terör' Baskını

 > -
3 dakikada okuyabilirsiniz

ODTÜ'lülere Polis Operasyonu: 10 Gözaltı

ODTÜ'lülere Polis Operasyonu: 10 Gözaltı

ODTÜ'lü çok sayıda öğrenci, bu sabah polis tarafından evleri basılarak gözaltına alındı.

Göktürk-2 uydusunun, uzaya fırlatılmasını izlemek için ODTÜ'ye gelen Başbakan Tayyip Erdoğan'ı protesto eden öğrencilerin evlerine polis operasyon düzenledi.

Terörle Mücadele Şubesi tarafından bu sabah ODTÜ'lü öğrencilerin evlerine yapılan operasyon sonucu 10 öğrencinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Operasyonun devam ettiği yönünde bilgiler gelirken, 4 Kaldıraç okuru, 1 Gençlik Muhalefeti, 1 SGD, 1 de ODTÜ öğrenci toplulukları üyesi 10 öğrencinin gözaltında olduğu kesinleşti.

Gözaltına alınan öğrencilerin isimleri şöyle: Batuhan Demirci, Bedirhan Şen, Mert Atmaca, Mustafa Bozkurt, Hasan Koç, Hüseyin Koç, İlhan Aslan, Can Kaya, Güven Kazım Altunkaya, Cem Dursun.

T24
Güncellendi

Haberin Tamamı İçin:

Ankara'da 'ODTÜ operasyonu'

Ankara'da 'ODTÜ operasyonu'

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

ODTÜ'lü Öğrenciler Gözaltına Alınıyor

Başbakan Erdoğan'ın da katıldığı Göktürk-2 uydusunun uzaya gönderilmesi nedeniyle ODTÜ yerleşkesinde çıkan olaylar nedeniyle 12 öğrenci gözaltına alındı.

Başbakan Erdoğan'ın da katıldığı Göktürk-2 uydusunun uzaya gönderilmesi nedeniyle ODTÜ yerleşkesinde yapılan tören sırasında öğrenciler ile polis arasında arbede yaşanmıştı. Polis, öğrencilere tazyikli su ve biber gazıyla müdahale etmiş, gazdan Başbakan Erdoğan da etkilenmişti. Polis, ODTÜ’de öğrencilere gazlı, basınçlı su ve coplu müdahaleden sonra yeni bir operasyon başlattı. Olaylar üzerine TMK’nın 10. maddesiyle yetkili Cumhuriyet Başsavcıvekilliği’nce soruşturma başlatılırken, 12 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

Haberin Tamamı İçin:

Zaman: 20 ODTÜ'lü daha alınacak

Ankara'da ODTÜ'lü öğrencilere gözaltılar sürerken Zaman gazetesi internet sitesinden 20 öğrencinin daha gözaltına alınacağını duyurdu!

Başbakan Tayyip Erdoğan ’a yönelik protesto gösterileri ve polis müdahalesine karşı boykot eylemleri dikkat çeken ODTÜ’lü öğrencilere yönelik operasyonlar düzenleniyor. 'Kitleyi polise karşı kışkırtmak' ve 'terör' suçlamalarıyla 12 öğrenci gözaltına alınırken, Zaman gazetesi internet sitesinden "10 öğrencinin gözaltında olduğunu ve 20 öğrencinin daha gözaltına alınacağını" duyurdu. Başbakanın protesto edildiği ODTÜ eylemlerinde 400 terör örgütü üyesi öğrenci bulunduğunu, bunların 50'sinin tespit edildiğini iddia eden Zaman, operasyonun "PKK\KCK ve DHKP-C"ye yönelik olduğunu öne sürdü. Zaman'ın haberinde ayrıca, "şüphelilerin ikametgahlarında biri kuru sıkı, diğeri de kuru sıkıdan bozma iki adet tabanca ele geçirildiği" bilgisi verildi.

GÖZALTINA ALINAN ÖĞRENCİLER

Ankara polisinin bu sabah yaptığı ev baskınlarında 12 öğrencinin gözaltına alındığı bildiriliyor. Etkin Haber Ajansı ‘onlarca evin basıldığını’ duyururken, gözaltına alınanların isimlerinin Bedirhan Şen, Mert Atmaca, Mustafa Bozkurt, Hasan Koç, Hüseyin Koç, İlhan Aslan, Can Kaya, Güven Kazım Altunkaya, Cem Dursun, Batuhan Demirci, İlhan Şen ve Sercan Çınar olduğu belirtildi.

Haberin Tamamı İçin:

ODTÜ'lü Öğrencilerin Evlerine 'Terör' Baskını

ODTÜ'de Göktürk-2 uydusunun atılması töreninde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın üniversite kampüsüne gelişini öğrencilerin protesto etmesiyle yaşanan olayların ardından polis, öğrencilere yönelik operasyon başlattı. Terörle Mücadele Polisinin Ankara'da evlerine baskın yaptığı çeşitli öğrenci derneklerine mensup öğrenciler gözaltına alındı.

ODTÜ’ye gelen Başbakan’ı protesto eden öğrencilerin evlerine bu sabah saatlerinde polis baskınları düzenlendi. Salı günü, kampüse gelen Başbakan Erdoğan'ı protesto eden ve polisin saldırısıyla karşılaşan ODTÜ'lülerin evlerine bu sabah saatlerinde Terörle Mücadele ekiplerince baskınlar düzenlendi.

TMK'nın 10. maddesiyle yetkili Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekilliği'nin başlattığı soruşturma kapsamında 12 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Soruşturmayı, Cumhuriyet Savcısı Sadık Bayındır yürütüyor.

Gözaltına alınan öğrencilerden isimleri belirlenebilen 10 kişi şu şekilde: Bedirhan Şen, Mert Atmaca, Mustafa Bozkurt, Hasan Koç, Hüseyin Koç, İlhan Aslan, Can Kaya, Cem Dursun ve Batuhan Demirci, Güven Kazım Altunkaya.

Gözaltındaki öğrencilerin Sosyalist Demokrasi Gençliği (SDG), Öğrenci Kolektifleri, Gençlik Federasyonu, ODTÜ Dağcılık ve Kış Sporları Topluluğu'na üye oldukları öğrenildi.

Öğrencilerin gözaltına alınma gerekçelerinin polise mukavemet, toplantı ve gösteri yürüyüşleri kanununa muhalefet olduğu belirtildi. Operasyonun devam ettiği gerekçesiyle avukatların öğrencilerle görüşmesine izin verilmiyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraBaşbakanOrta Doğu Teknik ÜniversitesiPolisRecep Tayyip ErdoğanTerör
Görüş Bildir