'ODTÜ Ayakta'

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

ODTÜ'de 'Devrim' Yürüyüşü | HABERTÜRK

ODTÜ’deki olayların ardından son günlerde karşılıklı açıklamalarla yükselen gerilimin rektör ile başbakan görüşmesi sonrasında nasıl seyredeceği merak edilirken, ODTÜ öğrencileri ve öğretim üyeleri yerleşke içinde bulunan ve ‘Devrim’ olarak bilinen stadyuma yürüyorlar. İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Eyüp Özveren öğrencilerden “Demokratik haklarınıza saygılıyız ama ODTÜ önemli bir dönemeçte, siz de bu özveriyi gösterin ve lütfen içeri girmeyin” dedi.

Öğrenciler ise “Bütün üniversitelere saldırı var üniversitelerin piyasalaştırılması sürecinden geçiyoruz meşalenin yakıldığı yer ODTÜ olabilir ama bu bütün üniversitelerin sorunudur” diyerek ODTÜ’ye girdiler. Dekan Özveren içeriye başka üniversitelerden öğrenci almamanın yönetimin bir kararı olmadığını kendilerinden sadece rica ettiklerini söyledi.Hacettepe ve başka üniversitelerden gelen öğrencileri ODTÜ güvenlik görevlileri engellemeye çalıştı. Ancak öğrenciler “Her ODTÜ, her yer dire...

Haberin Tamamı İçin:

@DenizGezmis25 twitter hesabından alınmıştır.

ODTÜ'de yürüyüş başladı! - Vatan

ODTÜ için önemli gün...

ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Acar saat 14’te Başbakanlık’ta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’la görüşecek.

ODTÜ’deki olayların ardından son günlerde karşılıklı açıklamalarla yükselen gerilimin görüşme sonrasında nasıl seyredeceği merak konusu oldu.

Rektörün Başbakan ile görüşmesi beklenirken ODTÜ öğrencileri ve öğretim üyeleri yerleşke içinde bulunan ve ‘Devrim’ olarak bilinen stadyuma yürüyorlar.

Haberin Tamamı İçin:

'ODTÜ Ayakta'

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BaşbakanOrta Doğu Teknik ÜniversitesiRecep Tayyip ErdoğanTwitter
Görüş Bildir