Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

ÖDP, ABD ve NATO'ya Karşı Yürüdü

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Ödp, ABD Ve Nato'ya Karşı Yürüdü

Ödp, ABD Ve Nato'ya Karşı Yürüdü

ÖDP, “ABD ve NATO'yu Ülkemizden ve Bölgemizden Kovalım' çağrısıyla gerçekleştireceği eylemin ilkini Ankara'da gerçekleştirdi.

Daha önce Patriot Füzeleri'nin kurulmasına ve Suriye'ye yönelik ABD müdahalesi ve AKP'nin rolüne ilişkin Hatay'dan başlayarak pek çok ilde eylem ve mitingler yapan ÖDP, Ankara ve İzmir yürüyüşleri anti-emperyalist mücadelesini sürdürüyor.

'Nato'dan Çıkılsın Üstler Kapatılsın', 'Katil ABD Taşeron AKP', 'AKP'yi Yıkalım Geleceği Kuralım' ve 'Bağımsız Türkiye' sloganlarının atıldığı yürüyüşün ardından Ankara İl Başkanı Aydın Akyazı Sakarya Meydanı'nda basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamada ABD'nin Ortadoğu'ya yönelik müdahalelerine ve AKP'nin Suriye ve bölgede üstlendiği role değinildi.

'ABD'nin tek bir hedefi var'

Akyazı, ABD'nin bölgeye yönelik müdahalelerin giderek çok boyut kazandığını ifade ederek, “Amerikan emperyalizminin tek bir istediği vardır o da bölgenin pazarlarına ve enerji kaynaklarına tam hâkimiyettir. Emperyalizm kendi çıkarı dışında hiçbir şey düşünmez. Ve buna ulaşmak için her tür yalan ve hileyle birlikte büyük bir zorbalıktan geri durmaz. Amerikan emperyalizmi ve işbirlikçileri bugün Ortadoğu ve Kuzey Afrika’dan başlayarak yıllardır baskı ve zorbalıkla sömürülmüş halkların geleceğine el koymakta, Libya’yı olduğu gibi bugün de Suriye’yi parçalayarak bir ülke olmaktan çıkarmaktadır“ dedi.

'Cilvegözü oatlaması savaşın içinde olduğumuzun resmidir'

Suriye'ye yönelik müdahalede AKP'nin taşorluk rolüne dikkat çeken Akyazı, Cilvegözü'nde yaşanan son patlamaya da değinerek bu patlamanın sınırın ötesi berisi ayrımının ortadan kalktığını ve Türkiye'nin iç savaşın parçası olduğunun resmi olduğunu belirtti.

'Devrimcilerin andı emperyalizme karşı mücadele kararlılığıdır'

NATO üsleri, Patriotlar ve İzmire'e kuralan NATO karargahı ile Türkiye'nin adeta işgale uğradığını ifade eden Akyazı şunları söyledi, “İşbirlikçiler, halkımızdan Amerika’ya dua etmesini istiyor. Biz de burada kendi andımızı ilan ediyoruz ki, bu topraklar NATO toprağı olmayacak, kahrolsun Amerikan emperyalizmi! Yaşasın bağımsız Türkiye!”

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAmerika Birleşik DevletleriAnkaraAydınHatayİzmirKatilNATOSakaryaSuriye
Görüş Bildir