Görüş Bildir
Haberler
Oculus Cephesinden İki Önemli Haber Var

Oculus Cephesinden İki Önemli Haber Var

Onedio Medya
08.01.2014 - 14:57 Son Güncelleme: 20.05.2022 - 16:26

Oculus Cephesinden İki Önemli Haber Var

Ünlü VR cihazı Oculus Rift ’in arkasındaki firma Oculus , CES fuarında iki farklı bilgi ile çıktı karşımıza.

Bunlardan ilki, oyunlarla ilgili. Bildiğiniz üzere John Carmack id Software’den ayrılmış ve Oculus takımına geçmişti. Her ne kadar teknoloji departmanında olsa da, işler biraz değişmiş biz görmeyeli.

Çünkü Oculus ekibi, kendi firmaları içinde de oyun tasarlıyorlarmış. Teknolojiyi yaratan ekibin buna uygun bir oyun peşinde koşması çok manidar, öyle değil mi?

Üstelik Carmack da bu projenin içindeymiş. O nedenle ustadan yeni bir çalışma göreceğiz, bu da heyecan verici.

İkinci haber ise, başka bir prototip ile ilgili. Oculus ekibi, CES’te pozaisyon takibi yapılabilen ve LCD yerine OLED ekran kullanan, çok daha başarılı bir ürünle çıktılar.

Anlayacağınız, bugüne kadarki Oculus Rift’lerin pabucu, daha çıkmadan firma tarafından dama atılabilir.

Bu yeni model, gözlüğü takip eden kamerayla birlikte geliyor ve OLED ekran da çok önemli bir değişiklik sağlıyor: Daha az flu görüntü. Bunun yanında şu ünlü mide bulantısına ve fazla parlak ışıklara da çözüm getiriyormuş.

Yeni ekranların ne çözünürlükleri ne de teknik detayları belli değil bu arada. Sonuçta, ilk Oculus Rift prototipi göründüğünde de durum aynıydı. Yine bir çıkış tarihi, bir fiyat ya da başka bir şey de yok. Olmasın zaten, önce Oculus Rift’in tüketici halini bir görelim mağazalarda.

Kaynak: http://oyungezer.com.tr/haber/36188-o...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın