Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Öcalan: 'Montaj Yapılmış'

Anasayfa > Gündem

Öcalan O Görüntüler İçin Ne Dedi?

Gemlik Jandarma Komutanlığı’ndaki işlemlerin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Mehmet Öcalan, ağabeyi ile genel konuları değerlendirdiklerin belirterek, “Süreç neyse tek taraflı gidilmez. İleriye gidilmesi için kısa bir dönemde müzakerelere başlanması gerektiğini, uzun sürenin kimseye bir fayda getirmeyeceğini söyledi. ‘Bir an önce, sorun müzakereyse, sorun Kürt sorunuysa, demokratik şekilde çözülecekse bir an önce bunun gereği neyse yapılması herkes için faydalı olabilir’ dedi” diye konuştu.

Öcalan, “Avukatlarla ilgili görüşme yaptınız mı” sorusu üzerine de, “Evet görüştük. Avukatlar zaten hayati bir şeydir. Eğer bir tutukluysa, hükümlüyse, eğer denizin ortasındaysa bunun hukuksal anlamda davaları vardır. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde buradaki davaları vardır. Bunlarla ilgili avukatların bir an önce gitmesi gerektiğini istiyor. Aile de halk da bunu istiyor” dedi.

Abdullah Öcalan’ın internette yeralan sorgu videolarıyla ilgili bir şeyler söylemek isteğini kaydeden Mehmet Öcalan, “Bu çok önemlidir. 35 seneden beri bir medya grubu, 35 seneden beri sığınak yapmıştır. Bu görev onlara verilmiştir. O göreve devam etsinler. Ne Kürtlere, ne Türklere bir hayır getiremez o videolar. Devam etsinler o görev onlarındır. Onlar için hayırlı olsun. Öcalan dedi ki, ‘Eğer öyleyse karşı tarafın bende sordukları sorular var. Niye o adam sormuyor? Montaj yapmışlar. Bunun içinden alıp birer birer montaj yapmışlar. Bu kimseye bir fayda getirmez.' O oluşum da 35 seneden beri bu sığınaklığı devam ettiriyor. Onlar için hayırlı olsun. Bu ne Türklere, ne de Kürtlere fayda getirmez” diye konuştu.

Işıl ARSLAN-Emre KOŞAK-BURSA DHA

Kaynak: http://www.dha.com.tr/ocalan-o-gorunt...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?