Öcalan'dan Bir Mektup Daha!

 > 
23PAYLAŞIM

Öcalan'dan Bir Mektup Daha!

Öcalan'dan Bir Mektup Daha!

İmralı'da tutuklu bulunan Abdullah Öcalan ile görüşmek üzere adaya giden BDP-HDP heyeti, döndü.

Heyet, İmralı Adası’nda Öcalan’la 3 saat süren bir toplantı gerçekleştirdi. Akşam saatlerinde dönen heyet, görüşmeyle ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Öcalan’ın 30 Mart yerel seçim sürecinde destek veren ve çalışmalarda aktif rol alanlara teşekkür ettiği belirtildi. Abdullah Öcalan, “Seçim öncesi ve seçim döneminde ortaya konan tüm baskılara, engellemelere ve başvurulan seçim hilelerine rağmen halkımızın kararlı iradesiyle ortaya çıkan sonucun önemli olduğunu, bu sonucun demokratik siyaset zemini ve sağladığı imkânlar bakımından örgütlü siyasal kurumlar tarafından doğru değerlendirilmesi gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Türkiye emekçilerinin 1 Mayıs bayramını kutlayan Öcalan, emek mücadelesi başta olmak üzere bütün demokratik hak mücadelelerinde HDP’nin toplumsal muhalefet alanlarının tamamında örgütsel öncü ve birleştirici işlevinin tarihsel olduğunu belirtti. 1 Mayıs emek bayramına yönelik Türkiye emekçilerine daha kapsamlı bir mektup yazdığını ve bu mektubu 1 Mayıs’tan önce Türkiye emekçilerine ulaştırılmak üzere ileteceğini kaydetti.

  • gazetevatan.com
Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir