Görüş Bildir

etiket Obama: 'Sizler Müslüman veya Amerikalı Değilsiniz...'

Anasayfa > Gündem

Ülkesinde ilk kez bir camiyi ziyaret eden ABD Başkanı Barack Obama, ABD'deki Müslüman karşıtı söylemin asla hoş görülemeyeceğini söyledi. Ziyarette genç Müslümanlara da seslenen Obama, 'Sizler Müslüman veya Amerikalı değilsiniz, sizler Müslüman ve Amerikalısınız' diye konuştu.

onedio.com

Kuruluşundan bu yana ABD'nin bir parçası olan Müslümanların, emniyet, istihbarat ve orduda görev alarak ABD'yi güvende tutmak için çabaladığına işaret eden Obama, Müslümanların ülkenin özgürlüğü için mücadele verdiğini söyledi.

IŞİD gibi terör örgütlerinin İslam'ı veya Müslümanları savunmadığını belirten Obama, terör örgütünün öldürdüğü kişilerin çoğunluğunun da masum Müslüman erkek, kadın ve çocuklar olduğunu vurguladı. .

'İslam terörizmi yasaklıyor'

Başkan Obama, İslam'ın terörizmi yasaklayan bir din olduğunu belirterek, 'İslam, diğerlerine karşı saygı duyulmasını isteyen geleneğe sahip' dedi.

Obama, ziyarette genç Müslümanlara da seslenerek, 'Sizler Müslüman veya Amerikalı değilsiniz, sizler Müslüman ve Amerikalısınız' diye konuştu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
410
61
17
7
6
4
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
fbo

Onedio da merakta bırakıcı başlıklarla tık haberciliğine mi başladı?

Vertenyan

Bi de milli irade ceketi giysen

Pasif Kullanıcı

Ülkede İslamofobi iyice yükselişe geçince yeni Chapel Hill katliamları yaşanmasın diye çaba harcıyor sanırım. Müslümanlara söyleniyordan çok müslüman olmayan... Devamını Gör

Cengo

Müslümanım sana söylüyorum Hristiyanım sen anla.