Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

O’nu Unutamıyoruz, Çünkü…

 > 
8.1bPAYLAŞIM

Bugünün 10 Kasım olmasına veya saatin 9’u beş geçmesine gerek yok… Biz onu hatırlamak için değil hiç unutmamak için seviyor ve unutamıyoruz. Çünkü…

1. Dünya pek çok lider gördü, pek çok kendisi için mücadele eden lider ama hiçbiri Atatürk gibi sadece milletinin bekası için çalışmadı.

2. Hayallerinin peşinden giden ve hayallerinde hep bağımsız, güçlü, dünyada hak ettiği yere gelmiş bir Türkiye vardı.

3. Akıl, fikir, düşünce insanıydı; “Bir gün söylediklerim bilim ile ters düşerse bilimi seçin” diyebilecek kadar vizyon sahibi bir liderdi.

4. Günümüzde bile hala “tek adam” olma heveslilerinin aksine, her zaman aklında cumhuriyet vardı.

5. Günübirlik değişen politikaların, siyasetin, fikirlerin insanı olmadı asla, vizyonu çağının çok ilerisindeydi.

6. Kadının adı geçmezken, birçok “medeni” kabul edilen Avrupa devletinden önce kadınları hak ettikleri yere getirmek için çaba sarf etti.

7. Eğitimin değerini onun kadar iyi bilen bir lider görmedi bu ülke.

8. Ve hatta dünya pozitif bilimlere onun kadar değer veren, geleceğin bilim ile şekilleneceğini fark eden bir lider görmedi.

9. O ne sadece bir asker, ne sadece bir politikacı, ne sadece bir cumhurbaşkanıydı, o bir milleti ayağa kaldırmaya yetecek kabiliyetlerin tümüne sahip bir liderdi.

10. Halkından uzak bir lider olmadı hiç, her zaman çok güvendiği insanlarının arasında oldu.

11. İmkansız, olanaksız, yapamayız, vb. olumsuzlukların peşine takılmadı asla, çölün ortasında bir vaha inşa etmek istedi ve yaptı.

12. Türkiye’nin her şeyine imzasını attı; tarım, sanayi, kültür, siyasi hayat, tarih, eğitim, bilim, vs. Her alanda modern ve medeni bir Türkiye peşinde koştu.

13. O bir devrimciydi, sıfırdan, hatta eksiden başladı ve çok kısa sürede büyük işler başardı.

14. Dünya onun kadar ileri görüşlü, çağının ötesinde bir lider görmedi… Bir milleti küllerinden canlandırdı, ayağa kaldırdı, hedeflerini gösterdi, ilk taşı kendisi koydu, örnek oldu, Türkiye’yi medeni dünyanın vazgeçilmez bir parçası yaptı.

15. Bir dünya lideri arıyorsanız lafa bakmayın, gözünüzün önünde, çölün ortasında bir vaha gibi yükselen Türkiye Cumhuriyeti’ne bakın. Her çakıl taşında dünya liderinin izini göreceksiniz.

tinypic.com

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
erlik

Yaşa Mustafa Kemal Paşa yaşa Adın yazılacak mücevher taşa

yetkilibirabi

bazılarına değer vermiyeceksin sikeceksin bazılarını bazıları bundan hoşlanır sen bu ülkeye çok fazlasın Atam...

mert.kayar.71

E bu kafadan bakarsan cumhuriyet hiç kurulmamalıydı.Neticede yaşadığı döneme de ''fazla'' bi insandı.

paspalfilozof

Onun kurduğu Cumhuriyette ve onun kurtardığı Memlekette klavyelerin arkasından ona hakaret edip,küfrediyorlar ya bende bir şey söylemek istiyorum; ATAMIZI BEĞENMEYEN DEFOLUP GİDECEK!

mehozan

Yobazlar gelmeden hemen galeriyi okuyun çıkın boşuna uğraşmayın şunlarla nasılsa anlamıyacaklar.

akatsuki1971

yobazların Atatürk hakkındaki önyargıları ingiliz siyaset bilimcilerinin bu günleri ön görörek oluşturdukları planlı bir propogandadır. İngiliz propoganda uzmanları bu günleri ve ötesini planlayarak türkiyenin yeni sınırlarını çizerlerken 2.bir atatürk çıkmasın diye kalplerdeki atatürk sevgisini silmek için sürekli dinsizlik islam karşıtlığı propogandasını anadolunun cahil halkının beynine kazımak i,çin imam / casus lar ile yıllarca çalıştı ve artık atatürk sevgisini bırak adını anmak bile dinden çıkma sebebi görülmeye başlandı

erlik

İngiliz Muhripler Cemiyeti sonunda başarılı oluyor. Halk katliam, yağma ve tecavüzler ile kırılırken " ingiliz ve yunan orduları halifenin ordusudur" diyebilecek kadar halkı salak görenleri korkutan şey daima milli bilinç olmuştur. Şimdi hedeflerine ulaşmalarına gerçekten az kaldı.

motoki

Mekanı cennet olsun.

Görüş Bildir