Görüş Bildir

'O Fezlekeler Yedi Gündür Ankara'da' İddiası

Anasayfa > Gündem

Haber: O Fezlekeler Yedi Gündür Ankara'da

CHP’nin “Fezlekeler Meclis’e neden gelmedi” tepkisinin ardından, üç eski bakan hakkında 26 klasörlü fezlekenin bir hafta önce Ankara’ya gönderildiği ortaya çıktı 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen ve şüphelileri arasında eski bakanlar Muammer Güler, Erdoğan Bayraktar ve Zafer Çağlayan'ın oğullarının da olduğu Büyük Rüşvet ve Yolsuzluk Operasyonu'yla ilgili ilginç bir iddia ortaya atıldı. Operasyonun başladığı 17 Aralık'tan iki gün sonra gönderilen üç eski bakan hakkındaki fezlekelerin 3 Ocak 2014 tarihinde Ankara’ya ulaştığı öne sürüldü.

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, geçtiğimiz günlerde 'Üç haftayı geçti, hâlâ fezlekeler gelmedi. Meclis o fezlekeleri bekliyor' demişti.

Cumhuriyet savcısı Celal Kara tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, İçişleri eski Bakanı Muammer Güler, Ekonomi eski Bakanı Zafer Çağlayan ve Avrupa Birliği eski Bakanı Egemen Bağış hakkında fezleke hazırlanmıştı. 20 Aralık'ta Ulusal Yargı Ağı Projesi (UYAP) üzerinden gönderilen fezlekeler daha sonra fiziki olarak da iletilmişti. Üst yazıyla gönderilen ve 26 klasör olduğu öğrenilen fezlekelerin kapsamının oldukça geniş olduğu öğrenildi.

Bakanlar hakkındaki neredeyse tüm iddia ve belgeleri kapsayan 'İddia edilen suça ilişkin evraklar' ayrı ayrı klasörler halinde hazırlandı. Klasörlerde, ev ve ofis aramalarında ele geçirilen belgeler, sadece bir klasörlük telefon tapeleri ile teknik, fiziki takip tutanakları yer aldı. Savcılık ayrıca, dokümanlara ilişkin ayrıntılı bir liste hazırladı. Bununla birlikte, fezlekelerin Meclis'e ulaşmadığı yönündeki beyanatlar, 'Belgelerin ulaşmadığı söylenerek, belgeler üzerinde oynama mı yapılıyor' sorununu akıllara getirdi.

AYSUN YAZICI  | Taraf

Kaynak: http://www.taraf.com.tr/haber/o-fezle...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?