Görüş Bildir

'O Anlam Üzerinden Gideceksek Zarrab ve Güler Arasındaki İlişkiyi Nasıl İfade Edeceksiniz?'

Anasayfa > Gündem

CHP sözcüsü Haluk Koç, Kılıçdaroğlu'na yönelik sert eleştirilere bir o kadar sert yanıt verdi. Kılıçdaroğlu'nun sarf ettiği sözün Muammer Güler tarafından Reza Zarrab için söylendiğini hatırlatan Koç 'Niye sizin aklınıza hemen o anlayış geliyor? Sizin içinizde o sapıklık var o yüzden' dedi. Davutoğlu'na hakkında 'Başbakan müsveddesi' ifadesini kullanan Koç ekledi: 'Bak Binali’yi hazırlıyorlar. Sen yolcusun. CHP ile uğraşacağına otur da koltuğunun ayaklarını sağlamlaştır. Gidiyorsun, Ahmet Bey.'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, partisinin Merkez Yürütme Kurulu’nun (MYK) gündemine ilişkin basın toplantısı düzenledi. Koç, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD ziyaretini hatırlatarak, 'Bu ziyaret bölgedeki yaşanan gelişmeleri değerlendirdiğimizde ABD’nin Türkiye’ye değil ama Erdoğan’a nasıl baktığının göstergesi oldu. Ağırlığı, itibarı kalmamış bir siyasi kimlikten bahsediyorum. Oralarda estirilen çete teröründen bahsedilmiyordu. Düşünce kuruluşları, dergiler Türkiye’ye baktıklarında diktatörlük manzarasından başka bir şey görmediklerini bir kere daha anlamış oldular. Dışarıda bütün dünya ülkemizde yaşanan acı gerçekleri görüyor sayelerinde' dedi.

'Burada en acı olanı Obama’nın Türkiye Cumhurbaşkanına Türkiye’nin kurucu ayarlarını hatırlatmak durumunda kalması'

'Türkiye için beyefendinin sebep olduğu manzara üzülecek, sıkıntı duyulacak bir fotoğraftır' diyen Koç, 'Burada en acı olanı, ABD Başkanının, ki topal ördek Obama, Obama’nın Türkiye Cumhurbaşkanına Türkiye’nin kurucu ayarlarını hatırlatmak durumunda kalması bizler için en azap verici noktadır. Erdoğan, aklı sıra çifte şantaj siyaseti izliyor. ABD’nin de Suriye politikasına şantajla politika izliyor. Bunlar sanki muhatapları tarafından izlenmiyor. Sonuç, Türkiye’nin yalnızlığı perçinleniyor. Yaşanan farklılıklar asla aşılamıyor. Erdoğan’ın diktatör olduğuna dönük algılar yerleşiyor. Basın özgürlüğü olmak üzere Türkiye’deki temel haklar alanında yaşanan sıkıntılar Erdoğan ve beraberindekiler ABD’yken Türkiye’ye hatırlatıldı' şeklinde konuştu.

'AKP’nin kumaşından demokrat çıkartamazsınız'

'AKP’nin kumaşından demokrat çıkartamazsınız'

Yeni anayasa konusuna ilişkin değerlendirmede bulunan Koç, 'Çoğulculuğu esas alan anayasa istiyorum diyorlar. Geç bunları. Demokrat rolü oynamanın anlamı yok. Bu Anadolu’da, bu topraklarda verilmiş en mukaddes Kurtuluş Savaşı’nı ağzına alamayan bir Başbakan müsveddesinden bahsediyorum ben. İtibarsızlaştırılan, bütün dedikleri kısa bir süre sonra üst aklı tarafından tekzip edilen. Dün adamlıktan bahsediyor, sen önce dön aynaya bak. Sizden ayrılan biri özgül ağırlıktan bahsetmişti, o sizde kalmamış Ahmet Bey' diye konuştu. Koç, konuşmasında şunları kaydetti:

'Katılımcı bir anayasa mı yapmak istiyorsun? Kişi hak ve özgürlüklerini teminat altına mı almak istiyorsun biz buradayız. Başkanlık sistemiyle sana Türkiye’yi perçinletmem. Eylemlerine bakıyorsunuz, tümünü boşa çıkaracak eylemler. AKP’den demokrat çıkmaz, kumaşından demokrat çıkartamazsınız. AKP ile demokratikleşme sağlanamaz. AKP’ye toz kondurmayan cenah vardı. Şimdi onlar bir dönem kullanıldılar, şimdi yorum yapacak ne bir gazete köşeleri ne de düşündüklerini söyleyecekleri televizyon camiası kaldı. Havuzda boğuldu hepsi. AKP’den demokrat çıkarmaya uğraşmasın kimse. AKP’nin, bilhassa Recep Tayyip Erdoğan’ın kumaşından demokrat çıkmaz.'

'Biz, kürsü dokunulmazlığı dışında hiçbir milletvekilinin dokunulmazlığı olmasın diyoruz'

'Biz, kürsü dokunulmazlığı dışında hiçbir milletvekilinin dokunulmazlığı olmasın diyoruz'

Başbakan Davutoğlu’nun yeni anayasa konusunda ’hodri meydan’ dediğini hatırlatan Koç, 'Ne demişti, hodri meydan demişti. Dokunulmazlıklar kalksın. Biz, kürsü dokunulmazlığı dışında hiçbir milletvekilinin dokunulmazlığı olmasın diyoruz. Geçici düzenleme yapalım, bütün bunları da ekleyelim, yapalım ama 100’üncü maddeyi de ekleyelim' dedi.

'Bakanı istismara uğrayan çocukları değil, bu vakfı savunduğu için eleştiriyoruz'

'Bakanı istismara uğrayan çocukları değil, bu vakfı savunduğu için eleştiriyoruz'

Ensar Vakfı’nda yaşanan çocuk istismarına değinen Koç, '9-10 yaşındaki çocuklarımız Karaman’da cinsel istismara uğradı. Buradan bütün halkımıza, özellikle AKP’ye oy veren muhafazakar insanlarımıza seslenmek istiyorum. Ben muhafazakarım, insanımızın vicdanına söylüyorum, 9-10 yaşındaki çocuğumuza cinsel istismar reva mı? O çocuklar hepimizin. Çocuk istismarcılarıyla el ele gezen siyasi parti bugün siyasi ahlaktan bahsedebilir mi? Bu çocuklar senelerce tacize uğruyor. Tertemiz yavrular bir sapığın elinde. Bu ortaya çıkanlar, gerisini bilmiyoruz. İlin valisi bu sapıkla fotoğraf çektiriyor. CHP bu olayın üzerine gitmeyecek mi? Meclis’te araştırma önergesi verdik, AKP’nin oylarıyla reddedildi. Takı kuyruğuna girmişler gibi kutladılar, neyi kutluyorsunuz? Yazıktır, günahtır. Bütün bu sürece göz yuman AKP iktidarı, hiç gürültüye bakmayın, AKP iktidarı sorumludur. Niye aileden sorumlu bakanı ön plana alıyoruz. Kendi sorumluluk alanında ve bu vakfa kötülük gelmesin diye istismara uğrayan çocukları değil, bu vakfı savunduğu için eleştiriyoruz' şeklinde konuştu.

'Niye aklınıza hemen başka şeyler geliyor? Aklınızda hep o var da ondan'

Koç, konuşmasını şöyle sürdürdü:

'Sayın Genel Başkanımızın dün ifade ettiği cümle üzerine fırtınalar kopartılıyor. Muammer Güler’in Reza Zarrab’a söylediği cümleyi kullandı. Niye aklınıza hemen başka şeyler geliyor. Aklınızda hep o var da ondan. Muammer Güler’le Reza Zarrab arasındaki ilişkiyi nasıl açıklayacaksınız? Orada bu ifade önünde siper oldum, önünde paspas olurum anlamına gelirken, siz buradan bir cinsi anlam çıkartıyorsunuz. Sizin kafanız tümden bozulmuş. Tümden ayarlarınız bozuk. Sema Hanım, aileden sorumlu bakan hanım, çocuk istismarcılarının önünde kendini siper etmiştir. O sözleriyle bunu söylemiştir. Söyleniş amacının dışında bir yorumla ele alıp, siyaseti gerim gerim gerip CHP’nin Genel Başkanını, CHP’nin tüzel kişiliğini, tümünü töhmet altında bırakıyorlar.'

Davutoğlu'na: 'Gidiyorsun Ahmet Bey, ipini çekmişler senin'

Davutoğlu'na: 'Gidiyorsun Ahmet Bey, ipini çekmişler senin'

Koç, 'Durumdan vazife çıkartan müsvedde de konuşuyor havaalanında. Takip listesinden çıkarmış. Bak Binali’yi hazırlıyorlar, sen önüne bak önüne. Sen yolcusun. CHP ile uğraşacağına otur da koltuğunun ayaklarını sağlamlaştır. Gidiyorsun, Ahmet Bey. İki güne bir tekzip ediyor seni üst akıl' ifadelerini kullandı.

İHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
160
39
29
15
1
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
sithlordu

AAAAAAAAAEEEEEEEOOOOOOOOO, diye bağırmak yerine çok yerinde bilgilerle açıklamalar netleştirilmiş, tebrik ederim Haluk Koç.

Mnyksvsc

O Anlam Üzerinden Gideceksek Zarrab ve Güler Arasındaki İlişkiyi Nasıl İfade Edeceksiniz? Gaymış derler işi bitirirler :)

Pasif Kullanıcı

Zihniyetleri zift katran bağlamışta ondan Haluk bey.

Pasif Kullanıcı

Hepsi aynı benim gözümde.