Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Numan Kurtulmuş: 'En Uzak İhtimal Erken Seçim'

 > 
26PAYLAŞIM

AK Parti'de Kritik Zirve

Başbakan Ahmet Davutoğlu seçim sonuçlarını değerlendirmek üzere kabineyi ve AKP Merkez Yürütme Kurulu üyelerini parti genel merkezinde topladı. 

Toplantıda seçim sonuçlarının analizinin yapılmasının yanı sıra, koalisyon ve azınlık hükümeti senaryoları ile erken seçim ihtimali üzerine görüş alışverişinde bulunulması bekleniyor.

Seçim sonuçlarını değerlendirmek için toplanan bakanlar kurulu üyeleri, toplantı öncesi açıklamalarda bulundu.

Numan Kurtulmuş: 'En uzak ihtimal erken seçim'

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un açıklamalarından satır başları:

Milletimiz her partiye belli mesajlar vermiştir. Üzerimize düşen Türkiye’nin demokratik reformları sürecini tamamlamaktır. Seçimden sonra kurulacak hükümetle tüm partilerle demokratik reformlar sürecini tamamlamak zorundadır. Türkiye’de yeni bir anayasaya ihtiyaç var. Türkiye’nin milletin iradesine saygı göstererek demokratik yeni yapıya geçmesi gerekiyor.

'Erken seçim görmüyorum'

Erken seçim görmüyorum, koalisyon hükümeti denenecek. En uzak ihtimal erken seçimdir. Türkiye olgun bir demokrasiye sahip. Ak Parti’nin olmadığı hükümet mümkün değil.

Bülent Arınç: HDP Ak Parti iktidarını yıkmak için bir koçbaşı gibi kullanılmıştır

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç 'HDP Ak Parti iktidarını yıkmak için bir koçbaşı gibi kullanılmıştır' dedi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkındaki bir soruya ise Arınç, "8 Haziran’dan sonra çok şeyler açıklayabileceğimizi söylemiştim. Ama bugün 8 Haziran… 8 Haziran sonrası değil" şeklinde cevap verdi.

Haberin Tamamı İçin:

Yalçın Akdoğan: HDP bundan sonra Çözüm Süreci'nin ancak filmini yapar

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, HDP bundan sonra Çözüm Süreci'nin ancak filmini yapar. Yani 'Bal bal' demekle ağız tatlanmıyor, 'Barış barış' demekle de olmuyor. Madem yüzde 13 oy aldılar Kandil'e çağrı yapsınlar ve PKK'ya silah bıraktırsınlar" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

Fikri Işık: Önümüzdeki günlerde biraz daha sağduyulu açıklamalar gelebilir

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın açıklaması:

Dün sıcağı sıcağına yapılan açıklamaların tamamı biraz hissiyat açıklamalarıdır. Önümüzdeki günlerde biraz daha sağduyulu açıklamalar gelebilir. Ona göre biraz ihtiyatlı konuşmada fayda var. Dün akşam Bahçeli'nin, CHP'nin ve HDP'nin açıklaması da biraz seçim sonrasının sıcaklığı. O seçim atmosferinin sıcaklığı diye değerlendiriyorum.

Mehmet Müezzinoğlu: Önümüzde bir matemetiksel fotoğraf var

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Önümüzde bir matemetiksel fotoğraf var. İnşallah milleti merkezi alan bir anlayışla güçlü bir istikrarlı yönetim süreci devam eder diye diliyorum" dedi.

Taner Yıldız: Enteresan bir seçim oldu

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, şunları söyledi:

Seçim zamanında ve tüm Türkiye’yi dolaştığımızda bir şey söylemiştik . Sandıktan çıkan sonuç başımız üstüne. Demokrasiye saygılı olmak yalnızca sözle değil icraatla olması lazım. Enteresan bir seçim oldu. Özellikle provakatif davrananlar sandıktan kaos bekleyenler enerji kesintilerinin ardına sığınanların gayreti boşa çıktı.

Faruk Çelik: AK Parti ders çıkaran partidir

Çalışma Bakanı Faruk Çelik, "Seçimden sonra Ak Parti oturup seçim sonuçları değerlendiren ve buradan atılması gereken adımlar konusunda ders çıkaran partidir. Yeni dönemin en önemli mesajı diyalog talimatı milletten gelmiş bulunuyor.  Şuanda ortaya çıkan tabloya baktığınızda tablonun ne söylediğini göremiyor isek yanlış içindeyiz demektir" dedi.

Mevlüt Çavuşoğlu: Mesajı aldık

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, şu açıklamayı yaptı:

Biz milletimizin verdiği karar saygı duyuyoruz. Biz seçim öncesi ve sonrası milletimize hakaret etmiyoruz. Ak Parti olarak milletimiz bize hangi görevi yaparsa o görevi yerine getirdik. Siyasi partiler açıklamalarını yaptı. Seçimin hemen sonrasında sıcağı sıcağına açıklama yapmak ne kadar sağlıklı göreceğiz.  Milletin verdiği mesaj tüm siyasi partiler tarafından alınmalıdır. Ak Parti her zaman böyle davranmıştır. Biz mesajı aldık.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir