12 Saatte 200 Bin Rapor Üretildi! Soyağacı Hizmeti 'En Kısa Sürede Vatandaşların Kullanımına Açılacak'

 > -

E-Devlet’ten soy ağacı çıkarma uygulaması bugün saat 04:00'dan beri askıda. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre ilk 12 saatte 200 bin soy ağacı raporu üretildi. Yoğunluğun azalmasından sonra alt-üst soy raporu hizmetinin yeniden kullanıma açılacağı belirtiliyor. 

NVI, dün saat 14:00'da Turkiye.gov.tr'den sunulan e-devlet kapısı hizmetinde alt-üst soy bilgisi sorgulamalarını başlatmıştı.

"Alt-üst soy raporu" kullanıma açıldığı dakikadan gece saat 02.00'ye kadar yaklaşık 200 bin belge üretildi.

Vatandaşların ilgi gösterdiği hizmette asıl yoğunluk ise gece 02.00-04.00 arasında yaşandı. Bu saatler arasında yaklaşık 110 bin belge alındı.

'Teknik Çalışma Nedeniyle' Soyağacı Sorgulama Uygulaması Askıya Alındı - onedio.com
'Teknik Çalışma Nedeniyle' Soyağacı Sorgulama Uygulaması Askıya Alındı - onedio.com

NVİ'nin açıklamasında, "Saat 04:00 dan itibaren aşırı talep olmasından dolayı verilen hizmette gecikmelerin oluşmasına ve vatandaşların bekleme sürelerinde artış yaşanmaya başlamasından dolayı Alt-Üst Soy Raporunun E-Devlet üzerinden paylaşımı geçici olarak durdurulmuştur." denildi.

Bu sabah saatlerinden itibaren paylaşılan bilgi notunda 'Yapılan teknik bir çalışma nedeniyle hizmet sunulamamaktadır' deniliyor. 👇

Alt-Üst Soy Raporu hizmetinin yeniden başlaması bekleniyor.

AA tarafından aktarılan açıklamaya göre  yoğunluğun azalmasından sonra alt-üst soy raporu hizmeti kısa süre içerisinde kullanıma açılacak.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir