Nostaljiden Ağlayacaksınız: Sen Hangi Yılların Çocuğusun?

2.8bPAYLAŞIM

O dönemler ne yapsak da geri gelmez, ama yine de bu tatlı testimiz ile sana o dönemleri tekrar hatırlatacağız! Hatta dahası sana sorduğumuz sorular ile hangi yıllarda çocuk olduğunu bulacağız! Hazır mısın?

1. İlk olarak çocukluğunun vazgeçilmezi olan çizgi filmi seç hadi!

Clémentine
Red Kit
Nils ve Uçan Kaz
Ay Savaşçısı
Şeker Kız Candy
Tsubasa
Beyblade
Ben10
Powerpuff Girls

2. Şimdi de film! Çocukluğuna damga vuran bir film seç bir de!

E.T.
Geleceğe Dönüş Serisi
Top Gun
Aslan Kral
Evde Tek Başına
Titanik
Harry Potter Serisi
Oyuncak Hikayesi
Matrix

3. Kızlar: Çocukluğunuzda kendinize idol olarak aldığınız; erkekler sizin de aşık olduğun kadın oyuncu kimdi?

Ornella Muti
Kim Basinger
Müjde Ar
Thalía
Cameron Diaz
Natalia Oreiro
Sinem Kobal
Melissa Joan Hart
Lindsay Lohan

4. Sıra sizde erkekler! Şimdi de siz çocukken kendinize idol olarak aldığınız, kızlar siz de aşık olduğunuz oyuncuyu seçin!

Eduardo Capetillo
Tom Cruise
Sylvester Stallone
Jim Carrey
Will Smith
Robin Williams
Arda Kural
Orlando Bloom
Johnny Depp

5. Biraz da müzik! Seni geçmişe götürüp anılar arasına gömen yabancı şarkıcı bunlardan hangisi?

Samantha Fox
Boy George
Laura Branigan
Alanis Morissette
Mariah Carey
Marilyn Manson
Britney Spears
Eminem
Jennifer Lopez

6. Müzikten devam! Senin çocukluğunda hayranı olduğun o efsane grup hangisiydi?

Modern Talking
Alphaville
Duran Duran
No Doubt
Spice Girls
Nirvana
The Black Eyed Peas
Blue
Destiny's Child

7. Hep yabancılardan gittik biraz da Türkiye'ye dönelim! Bu şarkılardan hangisi gözlerinde maziyi canlandırır?

Ümit Besen - Nikah Masası
Barış Manço - Dönence
Yonca Evcimik - Abone
Demet Sağıroğlu - Arnavut Kaldırımı
Manga - Bir Kadın Çizeceksin
Tarkan - Kuzu Kuzu

8. Televizyon hayatımıza girdiğinden beri reklamlar da hayatımızın bir parçası oldu! Şimdi bize senin çocukluğuna damga vuran o reklamı söylesene!

Bir bilmecem var çocuklar, haydi sor sor!
Aganigi naganigiii!
Tık tık tık eyi günleer!

9. Son olarak konu nostalji ise bunu sormazsak olmaz! Tolga Abi'ye küfür olayı gerçekleşti mi?

80'lerin altın çocuğusun sen!

Evet güzel kardeşimiz, sen seksenlerin o büyülü ve bir o kadar da travmatik havasını solumuş o efsane jenerasyondansın! Eve ilk kez televizyon alındığı zaman verdiğin adeta "Zeki Müren de bizi görecek mi?" tepkisinden tut da tuhaf tuhaf çocuk şarkılarına kadar hepsinin üstesinden geldin ve bugünlere psikolojik olarak sağlıklı(!) bir şekilde ulaşabildin! Bizce kendinle gurur duymalısın, birçoğumuzun asla yaşayamayacağı efsane zamanlar yaşadın çünkü. Keşke o günlere geri dönebilsek değil mi 😊

90'ların efsane çocuğusun sen!

Sen öyle bir devirde yaşadın ki çocukluğunu sayfalarca yazsak da yetmez adeta! Bir yandan bilgisayarı keşfetmek, çok kanallı televizyon karşısında hipnotize olmak; diğer yandan da dünyada neler olup bittiğini anlamaya çalışırken beyin yamulmaları yaşamak... Ah tabii bir de o günlerin efsanesi Yonca Evcimik ve danslarıyla imtihan edilmek! Yine de o günlerin tadı bir ayrıydı öyle değil mi... Sen bundan sonra kimsenin tanık olamayacağı çok güzel zamanlar yaşadın güzel kardeşimiz; değerini bil!

2000'lerin milenyum çocuğusun sen!

Sen parıl parıl bir milenyum çocuğusun güzel kardeşimiz! Yani 90'ların ve 80'lerin o gözleri kanatan modasına denk gelmemiş, Michael Jackson'ı beyaz ve yaşlıyken tanımış, televizyonun olmadığı dönemlere hiç tanık olamamış bir nesildensin! Fakat en güzel tarafı ise sen yeni gelişmelere sudan çıkmış balık edasıyla yaklaşmak yerine anında adapte olabilen o muhteşem nesildensin! Yeniliğe ve teknolojiye sonuna kadar açıksın! Geleceği yaratacak olan nesil sensin yani güzel kardeşimiz!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
teyla

80'lerin altın çocuğusun sen!Evet güzel kardeşimiz, sen seksenlerin o büyülü ve bir o kadar da travmatik havasını solumuş o efsane jenerasyondansın! Eve ilk kez televizyon alındığı zaman verdiğin adeta "Zeki Müren de bizi görecek mi?" tepkisinden tut da tuhaf tuhaf çocuk şarkılarına kadar hepsinin üstesinden geldin ve bugünlere psikolojik olarak sağlıklı(!) bir şekilde ulaşabildin! Bizce kendinle gurur duymalısın, birçoğumuzun asla yaşayamayacağı efsane zamanlar yaşadın çünkü. Keşke o günlere geri dönebilsek değil mi 😊

yusuf-kenan2

80 ler çıktı amk

mei-banglo

90'ların efsane çocuğusun sen! Ailemin uzun süre 90lar etkisinden çıkamaması sayesinde gayette seviyorum ya

aleyy34

Sen parıl parıl bir milenyum çocuğusun güzel kardeşimiz! Yani 90'ların ve 80'lerin o gözleri kanatan modasına denk gelmemiş, Michael Jackson'ı beyaz ve yaşlıyken tanımış, televizyonun olmadığı dönemlere hiç tanık olamamış bir nesildensin! Fakat en güzel tarafı ise sen yeni gelişmelere sudan çıkmış balık edasıyla yaklaşmak yerine anında adapte olabilen o muhteşem nesildensin! Yeniliğe ve teknolojiye sonuna kadar açıksın! Geleceği yaratacak olan nesil sensin yani güzel kardeşimiz! DOĞRU :D

leyla-m-va

2000'lerin milenyum çocuğusun sen! Sen parıl parıl bir milenyum çocuğusun güzel kardeşimiz! Yani 90'ların ve 80'lerin o gözleri kanatan modasına denk gelmemiş, Michael Jackson'ı beyaz ve yaşlıyken tanımış, televizyonun olmadığı dönemlere hiç tanık olamamış bir nesildensin! Fakat en güzel tarafı ise sen yeni gelişmelere sudan çıkmış balık edasıyla yaklaşmak yerine anında adapte olabilen o muhteşem nesildensin! Yeniliğe ve teknolojiye sonuna kadar açıksın! Geleceği yaratacak olan nesil sensin yani güzel kardeşimiz!

Görüş Bildir