Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

etiket Nostaljiden Ağlayacaksınız: 90'ların Hangi Efsane Oyunu Senin Ruhunu Yansıtıyor?

Anasayfa > Test

Ne kadar büyüsek de bir tarafımız hep çocuk. Ve özlem duyuyoruz o yıllara, o yıllardaki oyunlara. Peki bu oyunlardan hangisi ruhumuzu daha çok yansıtıyor merak ettiniz mi? Biz ettik. 

Siz de testi çözüp öğrenebilirsiniz. 😊

1. En sevdiğin çizgi film ile başlayalım. İzlerken kendini en fazla kaptırdığın çizgi film bunlardan hangisi?

2. Şimdi ders çalışmayı fazla seven bir nesil değiliz ama yine de ilkokulda diğerlerinden daha fazla sevdiğin ders hangisiydi?

2. Şimdi ders çalışmayı fazla seven bir nesil değiliz ama yine de ilkokulda diğerlerinden daha fazla sevdiğin ders hangisiydi?

3. O dönemde bunlardan hangisi seni daha çok mutlu ederdi?

4. Peki o yıllarda; aşağıdakilerden hangisi gerçekleştiğinde, üzülüp gözyaşlarına engel olamazdın? 😞

4. Peki o yıllarda; aşağıdakilerden hangisi gerçekleştiğinde, üzülüp gözyaşlarına engel olamazdın? 😞

5. Hangi Power Rangers karakterini daha çok seviyordun?

6. Seni en çok duygulandıran ve o yıllara götüren okuma fişi aşağıdakilerden hangisi?

7. Peki aşağıdakilerden hangisinin yeri senin için ayrıydı?

8. Bu da son sorumuz. O dönem bütün çocuklara okutulan, Cin Ali serisinin hangi kitabını diğerlerinden daha fazla hatırlıyorsun? 😊

Taso Oynamak!

Taso Oynamak!

Sen, çocukluğunda muhakkak bakkal amcanın sert bakışları eşliğinde cips paketlerini ince dokunuşlarla yoklamış ve içindeki tasonun varlığını hissetmişsindir. Eğlence ne demek biliyorsun. Ütmek, kökmek, kepmek terimlerine en çok hakim olan sensin. Belki de oturduğunuz mahallede Ash tasosu bir tek sende vardı ve bütün mahalle taso oynayışına hayrandı.

Senin ruhun hala çocuk ve belki de o tasolar şimdi olsa yine oynardın, aynı heyecanla...

Alman Kale!

Alman Kale!

Sen çocukluğunda futbolla yatıp, futbolla kalkmışsın. Mücadele etmeyi seviyorsun. Okuldan eve geldiğin an önlüğünü çıkartıp, mahalleden arkadaşlarınla top oynamaya çıkmışsındır. Yensen de yenilsen de, senin çocukluğun kesinlikle rüya gibi geçmiştir. Çocukluğun tadını en çok çıkartanlardansın.

İçindeki küçük golcüyü sakın unutma. Ara ara ona kendini kanıtlama fırsatı ver, sahalardan da fazla uzak kalma...

Misket Oynamak!

Misket Oynamak!

Senin küçüklüğün mahallenin çocuklarının misketlerini üterek geçmiş. 10 misketle sokağa çıkıp neredeyse 100 misketle eve döndüğün zamanlar muhakkak olmuştur. Kazanmanın kitabını yazmışsın. Deterjan paketlerinin içinde misket arayıp, bulduğunda sevinçten havalara uçmuşsundur. O zaman ceplerin, koyduğun bilyeler yüzünden delinmiştir belki de ama çocukluktaki hatıraların dün gibi sağlamdır.

Yine olsa, yine çıkar sokağa misket oynarsın...

Seksek!

Seksek!

Sen ayakları yere sapasağlam basan bir çocukluk geçirmişsin. Tek ayağının üstünde bile ustalıkla durabilmişsin. Güçlü ve mücadeleci bir yapın var. Bu hayattaki ideallerin de de yere çizdiğin çizgiler kadar keskin. 

Aynı zamanda ruhun kıpır kıpır. Çocukluğundaki oyunlar kadar neşelisin.

İsim - Şehir!

İsim - Şehir!

Senin işin defter kitapla. Büyük adam olmak için gelmişsin dünyaya. Çocukluğun da hep araştırarak ve yeni şeyler öğrenerek geçmiş. Oynadığın oyunlar bile bu yüzden yazmakla ve düşünmekle alakalı olmuş. En parlak fikirleri hep sen bulmuşsun. 

Bilge olmak ve en doğru cevapları bulmak senin ruhunda var!

Saklambaç!

Saklambaç!

Sen büyük ihtimalle çocukluğunda saklambaçta en sona kalan ve bir türlü bulunamayan çocuksun. Bu yüzden biraz gizem dolusun. Senden hiçbir zaman sır çıkmaz. Dost canlısısın. Gerçekten güvendiğin insanların hep açığını kapatırsın. 

İçindeki küçük çocuğu bu günlerde ne kadar arasan da, onunla arkadaş kalmayı hep başarmışsın...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
837
442
147
79
58
56
4
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
snmd

nostalji sevenler, o günleri özleyenler özleminizi dindirmek için buraya bir bakın derim :) mutlulukbukutuda.com

Abdülkadir Berdi

Saklambaç! Saklambaç! Sen büyük ihtimalle çocukluğunda saklambaçta en sona kalan ve bir türlü bulunamayan çocuksun. Bu yüzden biraz gizem dolusun. Senden... Devamını Gör

Pasif Kullanıcı

Seksek! =>> Sen ayakları yere sapasağlam basan bir çocukluk geçirmişsin. Tek ayağının üstünde bile ustalıkla durabilmişsin. Güçlü ve mücadeleci bir ya... Devamını Gör