Normalde Sanki Uyuyordu... İşte Meghan Markle'ın Hamileyken Uyması Gereken Ama Pek Umursamadığı Katı Kraliyet Kuralları

1.1bPAYLAŞIM

Kraliyetin asi gelini Meghan Markle'ın hamilelik sürecinde neler yapamayacağını ve neler yapması gerektiğini anlattık...

Zor valla!

Buyurun içeriğimize!

Daha önce sizlere Meghan Markle'ın uyması gereken ama pek de sallamadığı kurallardan bahsetmiştik.

Kraliçe Elizabeth Dertli! Kraliyetin Asi Gelini Meghan Markle'ın Çiğnediği Sansasyon Yaratan Katı Kurallar - onedio.com
Kraliçe Elizabeth Dertli! Kraliyetin Asi Gelini Meghan Markle'ın Çiğnediği Sansasyon Yaratan Katı Kurallar - onedio.com

Şimdi gelelim hamilelik kurallarına...

Mide bulantısı ve kusması çok olursa tüm dünya bunu bilmek zorunda.

Hamilelik elbette ki her kadın için kolay geçmiyor. Kate Middleton, üç hamileliğinde de epey zorluk yaşamıştı. Bulantısı ve kusması çok fazla olmuştu. Bunu da tüm dünya duymuştu.

Eğer Markle'ın da hamileliği çok zor geçiyorsa, tüm dünyanın bunu bilmesi gerekiyormuş. Nedenini sormayın, kural işte!

Rahat ayakkabılar yasak.

Her zaman giyim, kuşama ve dış görünüşe önem veren kraliyet ailesinin, bu konuda ne kadar katı olduğunu az-çok anlamışsınızdır. 

Bu konu ayakkabılarda da geçerli. "Vay efendim hamileyim, ayağım şişti, şuradan havadar bir terlik giyem" diyemiyor kraliyet ailesinin hamile kadınları. Parmaklar görünmeyecek, topuklu giyinmeye devam edilecek... 

Ama Meghan Markle bu kuralı da çoktan çiğnedi!

Rahat kıyafetler yasak.

Yukarıda belirttiğimiz gibi, her zaman şık olmak zorunda! Spor, bol ve rahat kıyafetler yasak.

Bu kuralı ihlal ettiğini şimdiye kadar hiç görmedik. 😍

Asla seyahat edemez.

Normal bir hamilelik sürecinde de kadınların çok fazla seyahat etmesi ve uzak yerlere gitmesi önerilmez ama, Meghan Markle'ın hiç seyahat etme hakkı yok. Kraliyet kadınları mümkün olduğunca evlerine yakın olmalı ki herhangi bir acil durumda yardım edilebilsin.

Bu kurala rağmen, Meghan Markle'ın hamileliği Avustralya'dayken açıklanmıştı.

Yeni gelinin pek umurunda değil anlayacağınız!

Bebeğin cinsiyetini halkın önünde belli etmesi yasak.

Bebeğin cinsiyetini öğrenseler bile, bunu kimseye açıklayamazlar. 

Neden acaba? 😅

Baby shower partisi yok.

Ülkemizde yeni yeni düzenlenen baby shower partileri aslında Amerika'ya özgü bir adet. Meghan Markle, her ne kadar Amerikalı olsa da, kraliyet ailesinden olduğu için baby shower partisi yapması yasak.

Cinsiyeti belli edecek bebek kıyafetleri yasak.

Malum, pembe kıyafetler bebeğin kız olduğunu, mavi kıyafetler de bebeğin erkek olduğunu belli edeceği için; sarı gibi nötr tonlarda bebek kıyafetleri alabilecek Meghan.

Doğumu ilk öğrenen kraliçe olacak.

Kraliyet ailesinde, doğacak bebekle ilgili her şeyi ilk olarak kraliçe öğrenir. Bu doğumda da geçerli. Şifreli bir telefon görüşmesiyle her şeyi öğrenmelidir. 

Diyelim ki Meghan sabaha karşı 4'te doğum yaptı, tüm dünyaya bu haberi vermeden önce kraliçenin sabah 8'de kalkmasını beklemek zorundalar. Çünkü ilk önce o öğrenmeli her şeyi...

Kafasına göre bebek battaniyesi kullanması yasak.

G.H. Hurt & Son adlı firma, 20. yüzyılın başından beri tüm kraliyet ailesinin bebeklerine özel battaniye üretiyor. Dantel detaylı bu battaniyenin yeri özel.

Bebeğe kafasına göre isim vermesi de yasak.

Canının istediği ismi veremiyor maalesef. Kraliyete yakışır, abartıdan uzak, ismin geçmişteki ve şimdiki asillerle bağlantılı olması gerekiyor. Ayrıca 3-4 isimden az olamaz.

Doğuma ebeler de girecek.

Kraliyet kuralları elbette ki şaşırtmaya devam ediyor. Doğumu hastanede, muazzam eğitimli doktorlar ve hemşireler eşliğinde yapacak olsa da, doğumhaneye ek olarak ebeler de girecek. Bu ebeler, doğuma az süre kala alkol kullanmayı bırakmak zorunda... Üstüne bir de gizlilik yemini imzalaması da gerekiyor!

Vücut hatlarını belli eden elbiseler ve göğüs dekolteli kıyafetler giymesi yasak.

Ama Meghan'ın umurunda mı? Değil pek tabii!

Doğacak bebekleri, ondan önceki bebeklerin giydiği vaftiz elbisesini giymek zorunda.

Orijinal vaftiz elbisesi, 62 kraliyet bebeği tarafından giyildi ve 2004 yılında tozlu raflara kaldırıldı. Kate Middleton'ın bebeklerinin giydiğini giyecek Meghan'ınki de.

En az 6 ay annelik izni kullanmak zorunda.

Resmi davetler, seyahatler, oradan oraya gitmeler 6 ay boyunca yok. Aynı şekilde Prens Harry de bebek iznine çıkmak zorunda...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
melisa-kelesyan

İstediğini yapar yani o da insan kraliyet ailesinden diye sanki türünün son örneğiymiş gibi mi bakılmak zorunda artık canına tak etmiştir şunu yap bunu yap şeklinde mi hamileliğini sürdürcek yok bide suyu nefes almayı yasaklasınlar 😡😡😡

melisa-kelesyan

Sinirlendim o yasak şu yasak yok nefes aldırmasınlar her şey yasak

hilal-bulut-emre

Doğuma ebe de girecek diye bir madde olabilir mi? Normalde tüm dünyada ebeler doğuma girer zaten. Ebenin işi hamile kadını doğurtmak. Kraliyet ailesine ait bir gelenek değil yani!!

emre_akdag

Çok umrum da olmadı bunların hayatı

nilay-atalay1

Vücut hatlarını belli eden kıyafetler giymesi yasak ama Meghan'ın umurunda mı? Yorumuna eklediğiniz resimlerdeki kıyafetler bildiğiniz large. Abartmayın, bırakın şu ezikliği sevgili admin, kadının hayatını bu kadar içselleştirmeyi! Ne kadar meraklıymışsınız kraliyet kurallarının çiğnenmesine.İngiliz kraliyet kurallarına gelene kadar önce kendi ülkemizdeki dejenerasyona, seviyesizliklere daha çok eleştiride bulunun bir zahmet!

Görüş Bildir