Nokia Ve Oracle Haritalar İçin Anlaşma İmzaladı

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Nokia Ve Oracle Haritalar İçin Anlaşma İmzaladı

Nokia Ve Oracle Haritalar İçin Anlaşma İmzaladı

Nokia, Oracle ile şirketin uygulamalarına harita ve konum servisi verecek bir anlaşma imzaladı.

Nokia’nın yöneticileri ilk olarak Pazartesi günü San Francisco’daki OracleWorld Konferansı’nda duyurulan anlaşmaya, şirketin harita hizmetlerini daha geniş bir kullanıcı kitlesine yayması, kurumsal pazarda elini güçlendirmesi ve en yakın rakibi Google Haritalar ile rekabette avantaj kazanması açısından son derece önem veriyorlar.

Nokia beş yıl önce Navteq’i satın alarak otomobil navigasyon pazarına adım atmış ve kurumu bugün şirketin mobil ürünlerine dahil olan Nokia Haritalar’ı tamamlamak için saklamıştı.

Diğer özelliklerinin yanı sıra, Nokia Haritalarda sesli rehberlik yapan sokak sokak navigasyon, canlı trafik bilgisi, arazi haritası, üç boyutlu haritalar ve binalar gibi uydu haritaları da Nokia cihaz kullanıcıları için ücretsiz olarak sunuluyor.

Nokia en son Groupon, Amazon.com ve Yahoo ile harita ortaklığı gerçekleştirmişti. Tam da geçtiğimiz hafta Apple CEO’su Tim Cook’un, yeni harita servisinin, kullanıcıların beklentilerinin çok uzağında olmasından ötürü son derece üzgün olduğunu da dile getirmesinin üzerine işbirliği anlaşması Pazar günü Nokia’nın sözcüsü tarafından da doğrulandı.

Konum servisleri; akıllı telefonlar, arabalar, kameralar, saatler, tabletler ve diğer cihazları bir araya getirmeye çalışan teknoloji sektörü için her geçen gün önem kazanan bir alan. Tüm bu cihazların birleşimi potansiyel müşteriyi on ikiden vurmaya çalışan ve bunun için konum bilgisi kullanan reklam verenler için yepyeni imkanlar sağlıyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AppleCEODeepMind
Görüş Bildir