Nokia'nın Lumia'ları Uçuşa Geçti; Ama..

 > -

Nokia'nın Lumia'ları Uçuşa Geçti; Ama...

Nokia'nın Lumia'ları Uçuşa Geçti; Ama...

Nokia, Lumia ceplerin yakaladığı inanılmaz satış başarısını kutluyor. Ama diğer yandan...

Nokia, son zamanlarının en iyi Lumia satışı raporlarıyla çok mutlu bir havaya büründü. Lumia; 2013'ün ilk çeyreğinde, bir önceki çeyreğe göre yüzde 27 artış yakaladı.

Ancak Nokia için her şey uzun süre iyi gitmedi. Geçen yılın son çeyreğinde 196 milyon dolarlık bir zarar bildiren Nokia, 1999'dan bu yana en düşük çeyrek raporuna ulaşmış oldu. Tabii ki, bahsedilen çeyrekte 37 milyon iPhone ihraç edildiği düşünülürse, Nokia'nın halen Samsung ve Apple ile tam olarak aynı seviyede olmadığı çok açık.

Nokia, Lumia serisi ile güven verici gelişmeler sağlamış olsa bile, iş şirketin en güçlü olduğu "akılsız" telefon konusuna gelince biraz değişiyor. Nokia'nın bahsedilen çeyrekte bu tip modellerde yüzde 30 satış kaybı yaşamış olması, insanların giderek daha fazla akıllı telefona yöneldiğinin bir göstergesi. Lumia ile gelen başarıları gölgeleyen de, biraz bu durum oldu.

Çok yakında işin içine 41 MP kameralı "Nokia EOS" da girecek. Buna daha zarif bir "Lumia 920 halefi" ve gizemli "Galaxy Note" rakibi hakkındaki söylentiler de eklenirse; gelecek çeyreklerin Nokia için ilginç ve karlı bir yılı işaret ettiği söylenebilir.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AppleSamsungiPhone
Görüş Bildir