Nikon Yeni Led Işığını Piyasaya Sundu

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Nikon Yeni Led Işığını Piyasaya Sundu

Nikon Yeni Led Işığını Piyasaya Sundu

Nikon Europe, Nikon 1 sistem fotoğraf makineleri ve COOLPIX kompakt fotoğraf makineleri için yeni LD-1000 LED ışığın piyasaya çıktığını duyurdu.

Sunduğu esneklik ve çekim yapmadan önce ışığın efektini görebiliyor olmanız, gölgelerle ve vurgularla oynama ve arzu ettiğiniz türde görüntü elde etme konusunda işinizi oldukça kolaylaştırıyor. Nikon 1 sistemini oluşturan diğer ürünler kadar şık ve kompakt olan bu ürün, COOLPIX fotoğraf makineleriyle de kullanılabiliyor. Ayrıca makine üzerinde veya makineden ayrı kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır.

Sürekli bir ışık kaynağı kullanmanız, aydınlatma yöntemlerinizin işe yarayıp yaramadığını anlamak için çekim yapmayı beklemenize gerek olmayacağı anlamına gelir. Flaşla çalışmanın aksine, çekim yapmadan önce LCD ekranda ya da vizörde LED ışığın efektini görebilirsiniz. Doğru flaş ayarlarını bulup ayarlama konusunda endişelenmenize gerek yoktur ve arzu ettiğiniz efekti elde etmek için LED ışığın açısını ayarlamak kolaydır.

Kullanımı

Kullanımı inanılmaz derecede kolay olan bu ışık, fotoğraf makinesindeki tripod yuvasına bağlanır ve bağımsız aydınlatma için fotoğraf makinesinden kolayca çıkarılabilir. Işığın arkasındaki tek anahtar ile ışın yoğunluğunu ‘yüksek’ veya ‘düşük’ olacak şekilde ayarlayabilir, ışığı ‘açık’ veya ‘kapalı’ konuma getirebilirsiniz. Ayrıca ışık, LED penceresinde, gölgelerin yumuşak ve doğal görünmesini sağlayan ve parlak nesneleri çekerken güçlü yansımaları azaltmaya yardımcı olan bir difüzöre sahiptir.

Fotoğraf makinesine bağlı olduğunda bile LED ışığın açısı rahat bir şekilde ayarlanabilir. Çekeceğiniz kişi veya nesneyle ışık arasındaki yükseklik ve mesafeyi daha iyi kontrol etmek için makineden bağımsız olarak da kullanabilirsiniz.

LD-1000 LED ışığı ile neler yapabilirsiniz?

Cansız görünen fotoğrafları düzeltebilirsiniz.

Gölgeli alanları yumuşatabilirsiniz.

Arkadan aydınlatmayı telafi edebilirsiniz.

Renklere derinlik katmaya yardımcı olması için bu ışığı kullanabilirsiniz.

Yakın çekimlerde yaparken, küçük ve hafif tasarımı sayesinde konumunu kolayca ayarlayabildiğiniz harika bir ışık kaynağına sahip olursunuz.

Portre karelerinde kaliteyi artırabilirsiniz.

Nikon’un ürünleri hakkında daha fazla bilgi için şu adresi ziyaret edebilirisiniz: www.nikon.com.tr

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir