New York Times About.com’u Sattı

 > -

New York Times About.com’u Sattı

New York Times About.com’u Sattı

Daha önce New York Times’ın, 2005 senesinde büyük umutlarla satın aldığı About.com‘u elden çıkarmak üzere olduğundan bahsetmiştik. Bahsi geçen satın alma gerçekleşti ve About.com 300 milyon dolar nakit karşılığında IAC’ye satıldı.

New York Times Başkanı Arthur Sulzberger, 2005 yılında 410 milyon dolar karşılığında satın alınan About için “geçtiğimiz yedi yıl boyunca portföyümüzün önemli bir parçası olsa da satışıyla şirket yerel, ulusal ve global çerçevede ana markalarının gelişim ve büyümesine odaklanma imkanına kavuşacak” diye konuştu.

About.com, ConsumerSearch.com ve CalorieCount.com’un da dahil olduğu About Group’un bünyesinde Match.com, Ask.com, Vimeo.com’u bulunduran IAC’ye satışı stratejik bir hareket olarak nitelendiriliyor. Dünya çapında en çok ziyaret edilen siteler sıralamasında 80. Sırada yer alan About.com’a Answer.com da 270 milyon dolar değer biçmişti. New York Times tarafından yapılan resmi açıklamada, daha iyi bir teklif sunan IAC’nin yapacağı nakit 300 milyon dolarlık ödemenin önümüzdeki haftalarda gerçekleşeceği belirtildi.

Ana amacını yüksek kaliteli haber ve bilgi yaratmak, toplamak ve yollamak suretiyle toplumu geliştirmek olarak belirleyen New York Times, International Herald Tribune, Boston Globe, NYTimes.com, BostonGlobe.com,Boston.com’un sahibi olan The New York Times Company 2011 yılında 2.3 milyar dolar gelir elde etse de son dönemde yaşadığı düşüş ile adından söz ettiriyordu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir