Görüş Bildir

Netflix Türkiye’de Kasım Ayında Yayınlanacak Olan 36 Yeni Dizi, Belgesel ve Film

Anasayfa > Cafe

Kasım ayında da Netflix'te harika dizi ve filmlere doyacağız gibi görünüyor! 😍

Kaynak, Kaynak 2, Kaynak 3

36. Atypical / 3. Sezon / 1 Kasım

36. Atypical / 3. Sezon / 1 Kasım

18 yaşındaki Sam’in büyüme hikayesini ele alan Atypical, başkarakterinin aşkı ve kendini keşfetme hikayesine odaklanıyor. Otizmli Sam, bağımsızlık arayışı içindedir ve artık bir kız arkadaşı olsun ister. Terapisti, kişisel sorunlarını aşmasında Sam’i heveslendirirken annesi çocuğunun büyüdüğünü kabullenemez. Babası ise annesinin aksine onun kendisini bulmasına yardımcı olmaya çalışır.

Fragman

35. The King / 1 Kasım

35. The King / 1 Kasım

The King, şımarık Prens Hal’ın İngiliz tahtına yükselişi sırasında kaçmak istediği hayatla yüzleşmek zorunda bırakılmasını konu alıyor. Tüm bu iç çatışmalarının üzerine genç kralın saray politikalarını ve babasından devraldığı savaşı yönetmesini seyredeceğiz. Joel Edgerton da kralın en yakın arkadaşı bir alkolik şövalyeyi canlandıracak. Chalamet ve Edgerton’a Robert Pattinson ve Lily-Rose Depp eşlik ediyor. 

Fragman

34. Sherlock Holmes: Gölge Oyunları (2011) / 1 Kasım

34. Sherlock Holmes: Gölge Oyunları (2011) / 1 Kasım

Dünyanın en ünlü ve zeki dedektiflerinden Sherlock Holmes (Robert Downey Jr.) ve 'ortağı' Dr. Watson (Jude Law) bu sefer Londra’nın dışına çıkarak Fransa, Almanya ve İsviçre’ye yol alacakları yeni ve tehlikeli bir maceraya sürükleniyorlar. Onlardan hep bir adım önde olan kurnaz ve vicdansız Profesör Moriarty (Jared Harris) ise -ki Holmes en zeki olma unvanını ona kaptırmak üzere- büyük bir laneti değiştirecek planların peşindedir. Kahramanlarımız ise ne olursa olsun Moriarty durdurmaya kararlı...

33. Terminatör 3: Makinelerin Yükselişi (2003) / 1 Kasım

33. Terminatör 3: Makinelerin Yükselişi (2003) / 1 Kasım

John Connor’ın yargı gününün engellenmesine yardım edişinin üzerinden yaklaşık 10 yıl geçmiştir; bu yargı günü, Skynet’in son derece gelişmiş makineler ağının kendi bilinçlerini kazanıp, insan ırkını yok etmek üzere programlandığı gündür. Ancak, Skynet’in Connor’ı öldürme ve insan ırkına savaş açma girişimlerine rağmen, 29 Ağustos 1997 günü geldiğinde, herhangi bir olay olmamıştır. Artık 22 yaşında olan Connor “kayıt dışı” yaşamaktadır: Ne evi, ne kredi kartı, ne telefon numarası, ne de işi vardır. Yaşadığına dair hiçbir kayıt yoktur. Skynet tarafından izinin bulunmasına imkan yoktur. Ta ki Skynet’in o güne dek ürettiği en gelişmiş cyborg öldürme makinesi T-X geleceğin gölgelerinden çıkıp gelene dek. Halefi T-1000 tarafından yarım bırakılan işi tamamlamak üzere geçmişe gönderilen bu makine, güzel olduğu kadar da güçlü ve acımasızdır.

32. Mad Max (1979) / 1 Kasım

32. Mad Max (1979) / 1 Kasım

Mel Gibson çılgına dönmüş bir dünyada barışı sağlamakla görevli genç bir polis. Şehir sosyetesi ölümcül bir çöküş yaşamaktadır. Anarşi ve şiddet, her gün yaşanan doğal olaylar haline gelmiştir. Şehir içindeki ana yollar yabancı motorcular ve bir avuç polis arasında yaşanan ölüm oyunuyla kabusa dönmüştür. Büyük bir trajedi yaşayan Max,terörü kendi yöntemleriyle durdurmaya kararlıdır.

31. Mad Max 2: Yol Savaşçısı (1981) / 1 Kasım

31. Mad Max 2: Yol Savaşçısı (1981) / 1 Kasım

Nükleer savaş sonrası harap ve bitap düşmüş Avustralya. İlk filmden hatırladığımız çılgın Max, ailesini kaybettikten sonra kendisini yollara vurmuştur. İnsanların ulaşımlarını sağlayacak petrol için yaşadığı bir bölgede çetelerin baskısı altında olan bir grubun yanına sığınır ve güvenliklerini sağlamaya çalışır.

30. Mad Max - Beyond Thunderdome (1985) / 1 Kasım

30. Mad Max - Beyond Thunderdome (1985) / 1 Kasım

İkinci filmin ardından 15 yıl geçmiştir ve savaşlar sonucu uygarlık yok olmak üzeredir. Bu sırada Max kendini Bartertown'da bulur ve yanında yaşadığı bir grup insani korumak için elinden geleni yapar.

29. San Andreas (2015) / 1 Kasım

29. San Andreas (2015) / 1 Kasım

California'da yaşanan ve Batı Kıyı Şeridi'nin tamamını etkileyen büyük çaplı bir deprem faciasının ardından yaşanan arama kurtarma sürecinde, itfaiye eri Tom'un yaşadıklarını ön plana alan film, genç adamın duygusal hayatı ile sorumluluklarını dengede tutma çabasına odaklanıyor.

28. Yedi Yaşam (2008) / 1 Kasım

28. Yedi Yaşam (2008) / 1 Kasım

Ben Thomas(Will Smith), geçmişindeki bazı hatalardan dolayı suçluluk duyan, intiharı düşünecek kadar depresif bir insandır. Kafasında devamlı intihar düşüncesinin dolaştığı Ben, hayatına giren tamamen yabancı 7 kişi vesilesiyle kefaretini ödeme şansını yakalayacak; bu sırada kalp hastalığı olan Emily'de (Rosario Dawson) aşkı bulacaktır.

27. Tenten'in Maceraları (2011) / 1 Kasım

27. Tenten'in Maceraları (2011) / 1 Kasım
turkcealtyazi.org

Meraklı genç muhabir Tenten ve Milu maket bir gemi keşfederler fakat bu gemi aslında asırlık büyük bir sır saklamaktadır. Tenten merakının onu götürdüğü noktada, kötü adam İvan İvanoviç Sakharine’in hedefi haline gelir. Maceraperest kahramanımız bu macerada dünyayı dolaşır ve gizemli gemi enkazına ulaşır. Yönetmen Steven Spielberg, 25 yıllık bir uğraş sonucu film haklarını satın alabildiği Tenten’i nihayet yönetmen Peter Jackson ile birlikte hayata geçirdi.

26. American Son / 1. Sezon / 1 Kasım

26. American Son / 1. Sezon / 1 Kasım

Aynı isimli Broadway oyunundan uyarlanan American Son, genç yaştaki oğlunun kaybolmasının ardından Güney Florida’daki bir karakolda parçaları birleştirmeye çalışan Kendra Ellis-Connor’ın hikâyesini ele alıyor. Dört farklı bakış açısından ilerleyen dizide, başroldeki Kerry Washington’a orijinal oyundaki rollerini bir kez daha canlandıran Steven Pasquale, Jeremy Jordan ve Eugene Lee eşlik ediyor.

25. Özel Tim (2007) / 1 Kasım

25. Özel Tim (2007) / 1 Kasım

Brezilya'nın Rio kentindeki Favela denen yoksul gecekondu çevrelerinde geçen film, oradaki yoğun uyuşturucu trafiğini ve bu çetelerle savaşan polis teşkilatının çürümüşlüğünü anlatıyor.

24. Fire in Paradise / Belgesel / 1 Kasım

24. Fire in Paradise / Belgesel / 1 Kasım

2018 yılında Paradise kasabasını yok eden ve Kaliforniya’nın en ölümcül yangını olarak bilinen Kamp Ateşi’nden kurtulanlar, yaşananları anlatıyor.

23. Holyday in the Wild / 1 Kasım

23. Holyday in the Wild / 1 Kasım

Kocası tarafından terk edilen New Yorklu zarif bir kadın, tek başına Afrika safarisine gider ve hayatında yeni bir amaç bulur. Kristin Davis ve Rob Lowe başrolde.

22. Türk İşi Dondurma (2019) / 1 Kasım

22. Türk İşi Dondurma (2019) / 1 Kasım

Çanakkale Savaşı sırasında Avustralya'da yaşayan iki Türk'ün ülkeleri için verdikleri mücadeleyi konu ediyor. Avustralya’da yaşayan iki Türk, geçimlerini devecilik ve el arabası ile dondurma satarak sağlar. 1915 yılında memleketlerinde savaş çıktığını öğrenen ikili, Çanakkale’ye cepheye gitmeye karar verir. Ancak, yetkililer onların adadan çıkmalarına izin vermez. Bu sırada Avustralya’da Türkler aleyhine propaganda yapılmaya başlanır. İngilizler’in Avustralya’da asker devşirmek için broşür dağıttığını öğrenen iki Türk, ülkelerinde veremedikleri mücadeleyi Avustralya’da vermeye karar verir.

21. En Karanlık Saat (2017) / 3 Kasım

21. En Karanlık Saat (2017) / 3 Kasım

Deneyimli yönetmen Joe Wright'ın yönetmenliğini üstlendiği film, İkinci Dünya Savaşı'nın ilk yıllarında Winston Churchill'in, Hitler'in ordusuna karşı verdiği mücadeleyi anlatır. Churchill, hayatının belki de en büyük sınavından geçecektir. Hayatında zor ve geri dönüşü olmayan ikilemlerden birini yaşar. Ya Nazi Almanyası ile barışçıl bir antlaşma yolu bulmaya çalışmalıdır ya da milletinin bağımsızlığı ve idealleri için Nazilerin karşısında sımsıkı durmalıdır. Durdurulamaz Nazi güçleri Batı Avrupa'da ilerlerken ve istila tehditi kapıdayken, bir yanda şüpheci bir Kral, bir yanda da kendisi karşıtı planlar yapan partisi varken Churchill bu zor zamanlarda dik durmalı, bir ulusu ayağa kaldırmalı ve dünya tarihinin ilerleyişini değiştirmelidir.

20. She-Ra ve Güç Prensesleri / 4. Sezon / 5 Kasım

20. She-Ra ve Güç Prensesleri / 4. Sezon / 5 Kasım

Catra, Horde Prime gelmeden önce Etherya’yı fethetmeye ant içer. Glimmer yeni görevinde zorlanır. Adora ve prensesler eski ve yeni ihanetlerle yüzleşir.

19. The End of The F***ing World / 2. Sezon / 5 Kasım

19. The End of The F***ing World / 2. Sezon / 5 Kasım

James ve Alyssa’nın birlikte çıktığı maceranın iki yıl sonrasında geçen yeni sezonda, Alyssa’yı hâlâ ilk sezonda yaşanan olayların sonuçlarıyla boğuşurken izleyeceğiz. Öte yandan Alyssa ile arasında gizemli bir bağ bulunan ve sorunlu bir geçmişe sahip olan Bonnie, hapisten çıkmasının ardından intikam peşine düşer.

James’in kaderi hakkında henüz bilgi sahibi olamadığımız yeni sezonda Jessica Barden’e Naomi Ackie eşlik ediyor. 2. sezon da tıpkı ilki gibi 8 bölümden oluşuyor.

18. Busted! / 2. Sezon / 8 Kasım

18. Busted! / 2. Sezon / 8 Kasım

Amatör dedektifler, Çiçek Katili olarak bilinen esrarengiz biriyle bağlantılı olabilecek bir dizi gizemli olayı çözmeye çalışır.

17. Aşk Baharı Beklemez / 8 Kasım

17. Aşk Baharı Beklemez / 8 Kasım

Kar fırtınası Noel arifesinde küçük bir kasabayı etkisi altına aldığında bir grup lise son öğrencisi, arkadaşlıkları ve aşk hayatlarının beklenmedik bir şekilde iç içe geçtiğini fark eder. Netflix’in son dönemde bolca içerik ürettiği coming-of-age ve romantik komedi filmlerinin bir karışımı olarak görebileceğimiz filmin oyuncu kadrosunda Isabela Merced, Shameik Moore, Odeya Rush, Liv Hewson, Mitchell Hope, Kiernan Shipka, Jacob Batalon ve Joan Cusack yer alıyor.

16. Yeşil Yumurta ve Salam / 1. Sezon / 8 Kasım

16. Yeşil Yumurta ve Salam / 1. Sezon / 8 Kasım

Dr. Seuss leziz öykülerle karşınızda. Sam ve Guy ile birbirinden eğlenceli maceralar sizi bekliyor.

15. Maradona Meksika'da / Mini Dizi / 13 Kasım

15. Maradona Meksika'da / Mini Dizi / 13 Kasım

Dünyanın muhtemelen en iyi futbolcusu olan Diego Maradona, yerel takımı ve belki de kendisini kurtarmak için Sinaloa Karteli’nin yuvası Culiacán’a gelir.

14. The Hateful Eight (2015) / 14 Kasım

14. The Hateful Eight (2015) / 14 Kasım

Yönetmenliğini, Quentin Tarantino'nun yapmış olduğu The Hateful Eight, Samuel L. Jackson, Kurt Russell, Jennifer Jason Leigh, Walton Goggins, Tim Roth, Michael Madsen ve Bruce Dern gibi ünlü oyuncuları bir araya getiriyor. Film, İç Savaş'ın bitmesinden altı, sekiz ya da 12 yıl sonra, bir grup yabancının, tipiden kurtulmak için dağdaki bir konaklama yerine sığınmasını ve gizli bağlılıkların hayatta kalmalarını tehdit ettiğini anlamalarını konu ediyor.

13. Deprem Kuşu / 15 Kasım

13. Deprem Kuşu / 15 Kasım

1980’lerin Tokyo’sunda Lucy adlı bir göçmenin arkadaşı, yerel bir fotoğrafçıyla yaşadıkları aşk üçgeninin ardından kaybolunca Lucy’nin onu öldürdüğünden şüphelenilir.

12. Toys That Made Us / 3. Sezon / 15 Kasım

12. Toys That Made Us / 3. Sezon / 15 Kasım

Netflix belgeseli olarak karşımıza çıkan The Toys That Made Us, dünyayı kasıp kavurmuş oyuncakların üretim aşamaları, pazarlama stratejileri, yaratıcıları, tasarım serüvenleri ve nostaljik havası ile birlikte seyirciyle buluşuyor. 

11. Klaus / 15 Kasım

11. Klaus / 15 Kasım
lrmonline.com

Soğuk bir kasabaya tayin edilen postacı, Noel Baba’yı saklandığı yerde buluyor. Jason Schwartzman ve J.K. Simmons başrolde.

10. The Crown / 3. Sezon / 17 Kasım

10. The Crown / 3. Sezon / 17 Kasım

The Crown, uzun bir aranın ardından 3. sezonuyla geri dönüyor. Olivia Colman’ın Claire Foy’dan rolü devralıp Kraliçe II. Elizabeth’i canlandırdığı ve aynı zamanda Helena Bonham Carter’ı Prenses Margaret rolünde göreceğimiz yeni sezon; Kraliçe II. Elizabeth’in, Britanya’nın geçirdiği hızlı değişimle baş etmeye çalışırken; Monarşinin gerekleri, parçalanan kişisel hayatları ve kendi istekleri arasında bocalayan Kraliyet ailesine odaklanıyor.

9. Troller: Parti Devam Ediyor! / 8. Sezon / 22 Kasım

9. Troller: Parti Devam Ediyor! / 8. Sezon / 22 Kasım

Kraliçe Poppy, Trol Köyü’nde huzur dolu yeni dönemi partilerle, yarışmalarla ve özel günlerle kutlarken Branch, eğlenceyi daha fazla sevmeye çalışır.

8. High Seas / 2.Sezon / 22 Kasım

8. High Seas / 2.Sezon / 22 Kasım

Bizi 1940'lı yıllara götüren dizi, İspanya'dan Brezilya'nın Rio de Janeiro kentine gitmekte olan Barbara de Branganza isimli bir yolcu gemisinin içinde yaşanan aşkları sırları, entrikaları ekrana yansıtıyor.

7. Outlander / 4. Sezon / 22 Kasım

7. Outlander / 4. Sezon / 22 Kasım

Outlander, Diana Gabaldon imzalı kitaplardan ekrana aktarılıyor. 13 bölümden oluşan dördüncü sezon, serinin dördüncü kitabı 'Drums of Autumn'dan uyarlanıyor. Dördüncü sezonun oyuncu kadrosunda yeni yüzler Maria Doyle Kennedy ve Ed Speleers’in yanı sıra Sam Heughan, Caitriona Balfe, Sophie Skelton, Richard Rankin, Lauren Lyle ve Cesar Domboy da rollerine geri dönecek.

6. Ejderhalar Prensi / 3. Sezon / 22 Kasım

6. Ejderhalar Prensi / 3. Sezon / 22 Kasım

Sıra dışı bir keşfin ardından, iki insan prens ve bir elf suikastçı savaş hâlindeki ülkelerine barış getirmek için birlikte destansı bir yolculuğa çıkar.

5. Final Space / 2. Sezon / 24 Kasım

5. Final Space / 2. Sezon / 24 Kasım

Gary uzayda özel bir geminin içinde mahkum edilmiş sıradan bir insan. Bir gün yine geminin içinde kurabiye araklamaya çalışırken tatlı mı tatlı yeşil bir uzaylı dışarıda belirir ve Gary onun adını Mooncake koyar. Gary’nin bilmediği şey ise Mooncake’in aslında duyguları olan bir gezegen yok edici silah olduğu ve onu arayan tehlikeli uzaylıların varlığıdır. Gary burdan sonra Mooncake’i korumak için türlü maceralara atılacaktır. 

4. Süper Öcüler Noel’i Kurtarıyor / 26 Kasım

4. Süper Öcüler Noel’i Kurtarıyor / 26 Kasım

Noel süsleri yüzünden Şeytan Asası Çamlığı’nda elektrikler kesilir. Sonra Henri ve Glorb, Noel Baba’nın geyiklerini kaybeder. Süper Öcüler, Noel’i kurtarabilecek mi?

3. The Irishman / 27 Kasım

3. The Irishman / 27 Kasım

Martin Scorsese’nin uzun bir süredir merakla beklediğimiz filmi The Irishman, ayın sonunda nihayet seyircisiyle buluşuyor. 3.5 saatlik süresi ve çağının önünde olduğu söylenen de-aging tekniğiyle heyecanımızı biraz daha artıran film, International Brotherhood of Teamsters adlı işçi sendikasında memur ve aynı zamanda mafya suikastçisi olan Frank Sheeran‘ın hayatını anlatıyor. Senaryosunu Steve Zaillian’ın yazdığı filmin oyuncu kadrosunda Robert De Niro, Al Pacino ve Joe Pesci ile birlikte Bobby Cannavale, Ray Romano, Jesse Plemons, Anna Paquin, Stephen Graham ve Jack Huston gibi önemli isimler de yer alıyor. 

2. Atlantique / 29 Kasım

2. Atlantique / 29 Kasım

Dakar’ın bir banliyösünde 17 yaşındaki Ada, genç inşaat işçisi Souleiman’a âşık olur. Denizde kaybolan Souleiman, bir süre sonra mahalleye döner.

1. Pixels (2015) / 30 Kasım

1. Pixels (2015) / 30 Kasım

1980'li yılların unutulmaz figürleri Sam Brenner, Will Cooper, Ludlow Lamansoff ve Eddie 'Ateş Püskürten' Plant, atari salonlarında dünyayı binlerce kez kurtardılar ve şimdi dünyayı ilk kez gerçekten kurtarmak zorunda kalacaklar. Uzaylılar, atari oyunlarının video yayınlarını keşfedip bunları gerçek birer savaş ilanı zannederek video oyunları aracılığıyla Dünya'ya hücum ederler. ABD Başkanı Cooper'ın PAC-MAN, Donkey Kong, Galaga, Centipede ve Space Invaders'ın saldırılarını engellemek ve dünyayı kurtarmak için video oyunu kahramanlarından yardım istemek dışında bir şansı kalmamıştır. Teğmen Violet Van Patten ise onlara benzersiz silahlar temin ederek ekibe katılacaktır.

Başlıca rollerini Adam Sandler, Kevin James, Michelle Monaghan, Peter Dinklage, Josh Gad ve Brian Cox’un üstlendiği filmin yönetmeni Chris Columbus.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
92
43
19
8
7
6
4
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
hakan balta

Filmler yine tırt..

Pasif Kullanıcı

The Hateful Eight zaten yokmuydu ? Çok güzel bir Tarantino filmidir, izlemeyenler için tavsiye ederim, tam kış aylarına uygun bi film kaçırmayın :)

Viyol10sel

bazi dizi filmlerin anlaşması bitiyor galiba, önceden vardi gitmişti yine gelmiş, Soysuzlar Çetesi, Ucuz Roman, Rezervuar Kopekleri, Zincirsiz vardi gitmedil... Devamını Gör

Viyol10sel

Cocuklugumu yad etmek icin Ten Ten ve Red Kit'e baslamistim filmi de gelmis guzel olmuş. Mad Max serisi ve Türk İşi Dondurma da beklediklerimdi bu ay da bunl... Devamını Gör