Netflix'te İzleyebileceğiniz Mimari, Yaşam Tarzı ve Mekan Dönüşümüne Yönelik İlham Verici Programlar

84PAYLAŞIM

Sizlere kendi evlerinizde de uygulayabileceğiniz ipuçları ve bitirdikten sonra mimari, yaşam tarzı ve dönüşüm konularında söz sahibi olduğunuzu hissedeceğiniz bilgilerle dolu Netflix programlarını derledik. 😊

Not: Reality show'lara ve belgesellere dair bilgiler Netflix'ten alınmıştır.

1. Büyük Tasarımlar (2017)

2017'de ilk sezonu yayınlanan ve iki sezon olarak kurgulanan Büyük Tasarımlar, her bölümde yeni ve heyecanlı bir tasarım-dönüşüm hikayesine odaklanıyor. Örneğin ilk bölümde oyuncu ve mülk sahibi Sean Simons, projenin yüklü maliyetine rağmen, yıkık dökük kalesini romantik bir şatoya dönüştürmeyi amaçlıyor.

2. Sıra Dışı Kulübeler (2017)

Mühendis Dick Strawbridge ve zanaatkâr Will Hardie, Galler'deki gezici bir otel için inşa edilen sekiz eşsiz kulübeyi geziyor ve dokuzuncu kulübeyi kendileri inşa ediyor.

3. Stay Here: Kârlı Dönüşümler (2018)

2018 yılında tek sezon halinde yayınlanan Stay Here dönüşüm üzerine bir reality show. Tasarımcı Genevieve Gorder ve Gayrimenkul uzmanı Peter Lorimer emlak sahiplerine kısa süreliğine kiraya verdikleri mülkleri para basma makinesine dönüştürmeyi öğretiyor.

4. Amazing Interiors (2018)

2018 yılında tek sezon halinde yayınlanan Amazing Interiors, arka bahçedeki lunapark treninden oturma odasındaki devasa akvaryuma kadar sizleri farklı sürprizlerle dolu olan ama sıradanmış gibi görünen evlerin ilginç sahipleriyle tanıştırıyor.

5. Abstract: The Art of Design (2019)

2019'da ilk bölümü yayınlanan Abstract, iki sezon izleyicilerine ev sahipliği yapıyor. Çeşitli disiplinlerde çalışan en yenilikçi tasarımcıların zihnine adım atabileceğiniz ve tasarımın günlük hayatın her yönünü nasıl etkilediğini görebileceğiniz bir belgesel.

6. Interior Design Masters (2019)

Her bir bölümü 45 dk civarı olan Interior Design Masters, 2019'da 8 bölüm halinde yayınlanan bir program. Önde gelen bir Londra oteliyle hayatlarını değiştirecek bir sözleşme imzalamak için yarışan iç mimar adayları, çeşitli mekanları dönüşümden geçiriyor. Tasarımcıların bu süreçte en küçük bir detayı bile gözlerinden kaçırmaması gerekiyor.

7. Tiny Houses Nation (2019)

İki sezondan oluşan Tiny Houses Nation, her bir bölümde çeşitli gerekçelerle küçük bir evde yaşamak zorunda kalan kişileri ve onların bu küçük evleri inşa etme sürecini anlatıyor. Küçücük bir mekana sığdırılmak zorunda kalınan eski eşyalara nasıl çözüm bulunduğunu öğrenmek için ideal bir program diyebiliriz.

8. Dünyanın En Sıra Dışı Evleri (2019)

2019'da ilk sezonu yayınlanan ve üç sezon boyunca devam eden Dünyanın En Sıra Dışı Evleri, ödüllü mimar Piers Taylor ve emlak meraklısı aktris Caroline Quantin'in dünyanın birçok ülkesinde ziyaret ettikleri sıra dışı ve alışılmadık evlerin tasarımlarına yoğunlaşıyor.

9. Instant Hotel (2019)

İlk bölümü 2019'da yayınlanan Instant Hotel, iki sezon seyircilere ev sahipliği yapmış. Reality Show'da Avustralyalı ev sahiplerinden oluşan takımlar, birbirlerinin evlerinde geceleyip yaşadıkları deneyime puan vererek "En İyi Instant Hotel" unvanını kazanmak için yarışıyor.

10. Tidying Up with Marie Kondo (2019)

2019 yılında tek sezon olarak yayınlanan Tidying Up with Marie Kondo, dünyaca ünlü düzenleme uzmanı Marie Kondo'nun evlerde yarattığı bir dizi ilham verici dönüşümle müşterilerinin dağınıklıktan kurtulmasına ve neşe bulmasına yardımcı oluyor.

11. Selling Sunset (2019)

2019'da tek sezon halinde yayınlanan Selling Sunset, listemizdeki en entrikalı reality show. Bu programda, Oppenheim Grup'un seçkin emlakçıları Los Angelas'taki zengin müşterilere lüks hayatlar satmaktadır. Bu işte ilişkiler çok önemlidir ve sık sık büyük dramalar yaşanır.

12. The Big Flower Fight (2020)

Bu yıl yayınlanmaya başlayan The Big Flower Fight, çiçekçi, heykeltıraş ve bahçe tasarımcılarından oluşan on ekip arasından kimin en büyük ve en cesur bahçe heykellerini yapabileceğini görmek için yapılan dostane savaşı anlatıyor.

13. Restaurants on the Edge (2020)

Üç yemek ve tasarım uzmanı, başarısız restoranların muhteşem manzaralarının ötesine taşımak ve onları yerel kültürlerle bağlayıp yeniden canlandırmak için dünyayı dolaşıyor.

Bu reality show ya da belgesellerden hangilerini izlediniz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir;

Sen Evini Hangi Tarzda Dekore Etmelisin? - onedio.com
Sen Evini Hangi Tarzda Dekore Etmelisin? - onedio.com
Dekorları ve Tasarımlarıyla Görmenizle Odadan Kaçmanızın Bir Olacağı Birbirinden Saçma 15 Oda - onedio.com
Dekorları ve Tasarımlarıyla Görmenizle Odadan Kaçmanızın Bir Olacağı Birbirinden Saçma 15 Oda - onedio.com
Sadece Elinizdeki Malzemeleri Kullanarak Evinizde Cadılar Bayramı Ambiyansı Yaratacak 3 Kolay Dekor - onedio.com
Sadece Elinizdeki Malzemeleri Kullanarak Evinizde Cadılar Bayramı Ambiyansı Yaratacak 3 Kolay Dekor - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
specialturk

#8 numarayı şiddetle tavsiye ederim, mimari açıdan çok bilgilendirici.

Görüş Bildir