Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Nefret Saçtılar: Irkçı Söylemleriyle Hayal Kırıklığı Yaşatan Yerli ve Yabancı Ünlüler

98PAYLAŞIM

İnsanların sevgisiyle şöhrete ve paraya kavuşan ünlüler, insanları ırk ayırt etmeden sevemeyince, ortaya böyle acınası ve üzücü manzaralar çıkıyor.

İşte karşınızda ırkçı söylemleriyle hem şaşırtmış hem de hayal kırıklığına uğratmış ünlüler...

1. Mel Gibson, Hollywood'un en ünlü ırkçılarından biri. Bu konuda asla uslanmıyor ve geri adım da atmıyor!

Koyu bir Katolik olan Gibson'ın daha önce Yahudilere yönelik "İsa katilleri" şeklinde hakaretleri olmuştu. Fakat Gibson sadece Yahudi düşmanlığıyla da yetinmedi. Amerika'daki siyahilere karşı da nefret dolu ırkçı söylemlerde bulundu. 

Bu sebepten büyük bir hayran kitlesini çoktan kaybetti.

2. Paris Hilton açık ve net bir şekilde "Zenci erkekler çok iğrenç, onlara dokunamam bile. Midemi bulandırıyorlar." dedi.

Neyse ki kimse Paris Hilton'dan çok da aklı selim laflar beklemiyordu. Daha önce de eşcinsellere yönelik nefret söylemlerinde bulunan Hilton'un, ırkçılığı da şaşırtmadı.

3. Charlie Sheen sarhoş kafayla eski eşini arayıp "Seni lanet olası pis zenci." diye nefret mesajları bıraktı.

İşin saçma tarafı: Charlie Sheen'in eski sevgilisi siyahi değil, beyaz.

4. Justin Bieber, girdiği bir kavgada siyahileri aşağılayıcı bir nitelikte olan 'nigger' kelimesini defalarca kullandı.

Ardından da özür diledi. Zira ırkçılığın dilde de affedilemeyecek bir şey olduğunu kabul etti.

5. Shaquille O'Neal Asyalılara karşı ırkçılık yaptı, herkeste büyük bir hayal kırıklığına sebep oldu.

Rakip takımdaki Çin kökenli basketbol oyuncusu için, "Ona bir mesajım var. Siz söyleyin, o anlayacaktır: Ching chung chong wah ah" dedi. Asyalıların diliyle ve aksanıyla dalga geçti.

6. Michael Richards bir stand up gösterisi sırasında siyahi bir izleyiciye 'nigger' diye hakaret ederek kendi meslek hayatını bitirdi.

Sahnede yuhalanmasının üzerine de "Evet, nigger dedim. Bir daha söyleyeyim: Nigger, o bir nigger. 50 yıl önce olsa seni darağacında sallandırıyor olurduk." diye devam etti.

O zamandan beri de neredeyse hiçbir televizyon şovuna çıkamıyor, stand up gösterileri gerçekleştiremiyor. Resmen kendi kendini bitirdi.

7. Kelly Osbourne, "Donald Trump'ın dediği gibi Meksikalıları ülkelerine geri gönderirsek, tuvaletleri kim temizleyecek?" diyerek Latinlerin nefretini kazandı.

Ardından ise bunu Trump'ın ırkçılığını hicvetmek amaçlı söylediğini belirtti lakin iş işten geçmişti bir kere.

8. İnanamayacaksınız ama evet, Rihanna da ırkçı bir nefret söyleminde bulundu.

Eski erkek arkadaşı Chris Brown'ın Vietnamlı yeni sevgilisine gönderme yapmak için "Rice Cake" yani "Pirinç Pastası" lafını kullandı.

"Birthday Cake" Chris Brown ile beraber söyledikleri bir şarkının ismiydi. Bunu 'pirinç' ile değiştirerek, Asyalıların pirinç tarlası muhabbetine bir imada bulundu.

Yani basitleştirmek gerekirse: Türkler için kebap, Hintliler için köri kalıbını kullanmak gibi ırkçı bir deyim...

9. Çocukluğumuzun Sarı Dev'i Hulk Hogan ırkçılık konusunda adeta tüy dikti.

Bir siyahi rakibi için "Böylesine bir nigger'ı NBA'ye milyon dolarlara satarız." tarzı laflar etti.

'Nigger' kelimesi siyahilerin kölelik zamanlarına da vurgu yapan bir anlamda olduğundan, oldukça kötücül bir cümle oldu.

10. Iggy Azalea, Twitter üzerinden siyahilere, Asyalılara ve Hintlilere pek çok hakarette bulundu.

Hepsinin küçük birer 'şaka' olduğunu ve yanlış anlaşıldığını iddia etse de cümlelerindeki nefret ve üstünlük taslama görülmeyecek gibi değildi.

11. Sean Penn Oscar vermek üzere sahnede zarfı açtığında Meksikalı yönetmen Alejandro Iñárritu'nun ismini gördü ve "Kim bu orospu çocuğuna yeşil kart verdi?!" dedi.

Ve gelmiş geçmiş en densiz ve kötü şakayı yapmış oldu. 

Bu arada bilmeyenler için: Yeşil kart, Amerikan vatandaşı olmak isteyen göçmenlere Amerikan hükümetinin 'ırksal ve kültürel çeşitlilik' kapsamında verdiği çalışma ve oturma iznini içeren bir kart.

12. Azealia Banks, Zayn Malik'e Twitter'da ırkçı bir şekilde saldırdı. İçerisinde bol bol 'köri, esmer ve eşcinsel' geçen cümleler kurdu.

Zayn Malik'e karşı bu islamofobik, ırkçı ve homofobik cümlelerinden sonra özür diledi fakat son pişmanlık neye yarar...

13. Maalesef Türk ünlüler listesi de hayli kalabalık... Çok sevilen Yıldız Tilbe dahi Twitter üzerinden nefret saçtı.

"Keşke Hitler tüm Yahudileri öldürseymiş." şeklinde cümleler kuran Yıldız Tilbe, İsrail hükümetine olan öfkesini tüm Yahudilere -hem de tarihte yaşanmış en acı olaylardan birini- bir faşisti örnek göstererek saçtığında, büyük tepki topladı.

14. Demet Akalın bir konserinde seyircilere sinirlendi ve "Neden moron gibi bakıyorsunuz? Dağdan mı indiniz? Diyarbakır'dan mı geldiniz?" dedi.

Bu korkunç sözler sadece Diyarbakır halkı tarafından değil, tüm Türkiye tarafından kınandı.

15. Ebru Şallı bir magazin programında "Diyarbakırlılar kokuyor." dedi.

Avrupa ülkelerinde de "Türkler kokuyor." diyorlar, o zaman nasıl sinirleniyoruz, değil mi? Aynı nefret, aynı ırkçılık; farklı ülke...

16. Emre Belözoğlu siyahi bir futbolcuya 'nigger' diyerek hakaret etti. Irkçılık bizim ülkemizdeki gibi hoş görülmediği için de güzelce bir ceza aldı.

Umuyoruz ki artık akıllanmıştır!

17. Müge Anlı, Van depreminden sonra Van halkının acısını paylaşmak ve taziyede bulunmak yerine, oldukça yakışıksız laflar etmeyi tercih etti.

"Herkes haddini bilecek. Yeri geldiğimi taş atacaksınız, kuş avlar gibi avlayacaksın sonra yardım isteyeceksin." diyerek siyasi konular üzerinden bir genellemeye vararak; siyasi bir hareketi tüm bir Kürt halkına mal ederek nefret saçtı. Yazık.

18. Okan Bayülgen, Fransa'da Arapça rap müziğin popülerleşmesi üzerine konu açılınca, ne kadar ırkçı olabildiğini gösterdi.

"Yok Fransa artık, orada Fransızlar mı yaşıyor? Herifler Marsilya'dan kuzeye doğru işgal ediyorlar ülkeyi. Yakında Araplardan başka bir şey kalmayacak.
Fransızlar medeni insanlar, habire doğurup durmuyor. Bu barbar heriflerse acayip çoğalıyor. Çoğaldıkça da sosyal eşitlik dolayısıyla devletten acayip imkanlar alıyorlar..."

19. Leman Sam, İstanbul sokaklarında Arap turist görmekten rahatsız olduğunu belirtti.

Bu tarz ayrımcılıkların olmadığı bir dünya dileğiyle...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
uyecan6435

Demet Akalın haklı. Doğru söylemiş. Demek ki. Moron moron bakmışlar ki. Öyle demiş kadın. Lafı tam yerinde. Ayrıca, Yıldız Tilbe, Leman Sam ve Okan Bayülgene'de katılıyorum. Haklılar. :D

ruhani

Arapları ben de sevmiyorum. Yani ? Problema ?

lieblich

Okan bayülgen'in dedikleri çok doğru kimse boş yapmasın!!

ser.ozatici

Bazıları da çok abartılmış insanlar bayılıyor birbirlerini linç etmeye.

saurontr

Bu yazıyı yazan madem bu kadar hümanist İstanbulda bi 20 suri alsın evine baksın

Görüş Bildir