Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Nefes Almayı Bile Unutabilirsiniz! Soluksuz Atmosferleriyle Sizi Ekrana Kitleyecek 2018'in En İyi 25 Aksiyon-Macera Filmi

Anasayfa > Iq > Sinema

En çok sevilen film türlerinden biri belki de aksiyon-macera filmleri. Soluksuz atmosferleriyle sizleri sinema salonlarına çekecek bu filmler için, şimdiden yerlerinizi almaya başlayın.

Şimdiden keyifli seyirler!

25. Beni Satan Casus (2018) The Spy Who Dumped Me

25. Beni Satan Casus (2018) The Spy Who Dumped Me

IMDb: 6.1

'Beni Satan Casus', iki gün boyunca aksiyon dolu maceralara atılan Audrey ve Morgan’ın hikayesini anlatıyor. 30'lu yaşlarında olan Audrey ve Morgan, birbirlerinin en yakın arkadaşıdır. Los Angeles'ta sürdürdükleri hayat, sakin olsa da ikisini de tatmin etmez. Öne çıkan hiçbir noktası olmayan sıradan hayatları, Audrey'in eski sevgilisinin bir anda evlerine gelmesiyle karışır. Peşinde ölümcül suikastçılar olan bu adam, iki kadının hayatını altüst eder. Eski sevgilisinin ajan olduğunu öğrenen Audrey ve ona yoldaşlık etmeye kararlı olan Morgan, kendilerini bile şaşırtarak maceraya atılırlar. Avrupa boyunca peşlerindeki suikastçılardan kaçan ekip, bu süreçte dünyayı kurtaracak bir plan yapmak zorundadır. Uluslararası bir komploya karışan ikilinin her şeyi çözmek için zamanı bir hayli kısıtlıdır...

24. Rampage: Büyük Yıkım (2018) Rampage

24. Rampage: Büyük Yıkım (2018) Rampage

IMDb: 6.2

Primatolog olan Davis Okoye meslek gereği insansı maymunlarla çok iyi anlaşır fakat 2 yaşındayken bulduğu ve büyüttüğü George adlı gorille fazlasıyla yakın bir arkadaşlık ilişkisi vardır. O sırada yapılmakta olan bir deneyde yaşanan kaza sonucu aralarında George'un da bulunduğu çeşitli hayvanlar, önlerine çıkan her şeyi yıkan korkunç canavarlara dönüşürler. Şehirlerin ve dünyanın enkaza dönmesini önlemek, aynı zamanda eski dostunu kurtarmak isteyen Davis, bir genetik bilimciyle güç birliği yapar.

23. Ocean's Eight (2018)

23. Ocean's Eight (2018)

IMDb: 6.2

Ocean's Eleven'ın yönetmen koltuğunda, Açlık Oyunları filminin senaristi ve yönetmeni oturuyor. Bir grup kadın suçlunun MET Ball galasını soyma planlarını izleyeceğimiz filmde Helena Bonham Carter, AnneHathaway, Sandra Bullock, Cate Blanchett, Mindy Kaling, Rihanna ve Awkwafina gibi isimler oynadı.

22. Labirent: Son İsyan (2018) Maze Runner: The Death Cure

22. Labirent: Son İsyan (2018) Maze Runner: The Death Cure

IMDb: 6.3

Filmin uyarlandığı Labirent: Son İsyan kitabının son bölümünde Thomas her şeyini kaybeder. Kayranlı dostlarını, hayatını, anılarını… Son bir testin ardından deney tamamlanır. Thomas, İsyan Organizasyonunun kendisine söylediklerine itaat etmemeye başlar. Çünkü onların söylediklerinden çok daha fazlasını hatırlar. Thomas labirenti yenip, Alev Deneyini geçer ve arkadaşlarını kurtarmak için akıl almaz bir mücadele içine girer.

21. Jurassic World: Yıkılmış Krallık (2018) Jurassic World: Fallen Kingdom

21. Jurassic World: Yıkılmış Krallık (2018) Jurassic World: Fallen Kingdom

IMDb: 6.3

İlk filmde yaşanan facianın ardından, Claire’in parkı yönetirken birer market ürünü gibi gördüğü dinozorlara olan bakış açısı değişir ve 'Dinozor Koruma Grubu' isimli bir organizasyon kurar. Amacı; aktif bir yanardağın harekete geçtiği adada yaşayan dinozorları adadan çıkarmanın bir yolunu bulmaktır. Claire, bu tehlikeli ve zor görevi yerine getirebilmek için de dinozorlara karşı baskınlığını kanıtlamış olan tanıdığı tek kişiden, Owen Grady'den yardım ister. İkilinin bir kurtarma görevi amacıyla gittikleri adada ise her şey sarpa saracaktır...

20. Tomb Raider (2018)

20. Tomb Raider (2018)

IMDb: 6.4

Babasının ortadan kaybolmasından yedi yıl sonra, 21 yaşındaki Lara küresel ticaret imparatorluğunun başına geçmeyi reddetmiş ve üniversite dersleri alırken bir yandan da Londra'da bir bisiklet kuryesi olarak çalışır. Bir noktada babasının kayboluşunu araştırmaya başlar ve son gittiği yeri ziyaret eder. Birden bire Lara kendini yalnızca keskin zihniyle, kör inançla ve inatçı ruhuyla silahlanmış bir halde, dezavantajlı bir durumda olduğu bir maceranın içinde bulur. Lara, bilinmeyene doğru yolculuk ederken kendisini sınırlarının ötesine geçirmeyi öğrenmeye başlar...

19. 12 Savaşçı (2018) 12 Strong

19. 12 Savaşçı (2018) 12 Strong

IMDb: 6.6

11 Eylül saldırılarından sonra 'Yeşil Bereliler' olarak da bilinen Amerikan Özel Kuvvetleri'nden 12 kişilik ekip, Afganistan'a gönderilir. Kuzey İttifakı ve onun lideri Raşid Dostum'la işbirliği yapar. Afganistan'ın dağlık coğrafyasında Taliban güçleriyle bir gerilla savaşına gireceklerdir.

18. Kızıl Serçe (2018) Red Sparrow

18. Kızıl Serçe (2018) Red Sparrow

IMDb: 6.6

Dominika Egorova, Rus güvenlik servisinde eğitimli bir baştan çıkarıcı bir 'sparrow' olarak eğitilir. Dominika vücudunu bir silah olarak kullanmayı öğrenir ancak kişiliksizleştirme eğitimi süreci boyunca benlik hissini korumak için mücadele eder. Haksız bir sistemde kendi gücünü bulması, programın en güçlü varlıklarından biri olarak yükselmesine sebep olur. İlk hedefi ajansın Rus istihbarat alanına en hassas nüfuzunu sağlayan CIA yetkilisi Nate Nash’dir. İki genç görevli kariyerlerini, bağlılıklarını ve her iki ülkenin güvenliğini tehdit eden bir aldatmacaya düşerler.

17. Alfa Kurt (2018) Alpha

17. Alfa Kurt (2018) Alpha

IMDb: 6.8

20 bin yıl önce üst paleotik çağ döneminde geçen Alpha, konu olarak genç bir adam ve bir kurtun arkadaşlığını anlatıyor. Genç bir adam, kabilesinin en elit grubuyla ilk avına çıktığında istenmedik bir şekilde yaralanır. Kendine geldiğinde ise yalnız olduğunu fark eder ve ölüme terk edildiğini anlar. Bu sırada kurtlar tarafından bir saldırıya uğrar ve kurtlardan birine zarar verdiğini farkedince onu da yanında götürür işte burada yavaş yavaş kurt ile birbirlerine alışmaya başlarlar ve güvenmeyi öğrenirler. Tüm olumsuzluklara karşı beraber sayısız zorluklardan, tehlikelerden geçerek ölümcül kış gelmeden evlerine ulaşmaya çalışırlar.

16. Yok Oluş (2018) Annihilation

16. Yok Oluş (2018) Annihilation

IMDb: 6.9

Gerçekleşen anormal faaliyetlerden dolayı hükumet tarafından gizlice karantinaya alınan gizemli “Area X” bölgesi, on yıllardır kıtanın geri kalanından ayrıdır. Doğa, insan uygarlığının son izlerini de bölgeden silmiş durumdadır. İlk keşif gezisi, bozulmamış, cennet gibi bir doğanın süregeldiğini rapor eder. Bölgeye giden 2. keşif grubu toplu intiharla, 3. keşif grubu dost ateşiyle, en sonuncu olan 11. keşif grubu ise kendilerinin bir gölgesi olarak geri dönmüş ve kısa süre sonra kanserden ölmüştür. 12. keşif grubunu oluşturan bir biyolog, bir antropolog, bir psikolog ve bir araştırmacı, kendilerini nelerin beklediğini bilmeden bölgeye giriş yapar. Görevleri araziyi haritalamak, örnek toplamak ve bütün gözlemlerini raporlamaktır. Akıl almayacak topografik anomalilere ve yeni yaşam biçimlerine şahit olan ekibin birbirlerinden sakladıkları sırların ortaya çıkması ise her şeyi değiştirecektir.

15. Katil Avcısı (2018) Hunter Killer

15. Katil Avcısı (2018) Hunter Killer

IMDb: 7.0

Katil Avcısı, dünyayı tehdit eden bir darbe planını engellemeye çalışan bir yüzbaşı ve ekibinin hikayesini konu ediyor. Kuzey Buz Denizi’nin metrelerce altında, Yüzbaşı Joe Glass (Gerard Butler) önderliğindeki bir Amerikan denizaltısı, başka bir Amerikan denizaltısının Rusya’ya karşı gizli bir darbe planladığını ve dünya düzenini tehdit ettiğini öğrenir. Mürettebat ve ülke tehlikedeyken, Yüzbaşı Glass bir grup seçkin deniz komandosuyla birlikte, kaçırılan Rusya başbakanını kurtarıp ve 3. Dünya Savaşı’na engel olmak için düşman hattına sızmaya çalışır.

14. Outlaw King (2018)

14. Outlaw King (2018)

IMDb: 7.0

Outlaw King, İngiltere kralı I. Edward’ın Orta Çağ İskoçyası’nı işgali sırasında Robert the Bruce’un verdiği mücadelenin ve fedakarlıklarının hikayesini anlatıyor. Robert, 1300'lü yılların başlarında İskoç bağımsızlığı için İngiltere'ye karşı onurlu bir savaş verir. Bu mücadelesinin sonunda da İskoçya Kralı olmaya hak kazanır. Ancak I. Robert'ın gözü tahtta ve altında değildir. Olabilecek ağır sonuçlarına rağmen Robert İskoç tacını giydikten sonra bir grup hırslı askeri toplayarak acımasız krala ve onun dengesiz oğlu olan Galler Prensi’ne karşı savaşmaya başlar. Bruce kendisininkine oranla daha büyük ve daha iyi donanımlı olan işgalci İngiliz ordusunu yenmek için kurnazlığını ve cesaretini kullanmak zorundadır.

13. Venom: Zehirli Öfke (2018) Venom

13. Venom: Zehirli Öfke (2018) Venom

IMDb: 7.0

Hırslı bir muhabir olan Eddie Brock, sevgilisinin çalıştığı araştırma firmasının sahibi de peşinde olduğu hikayelerden sadece biridir. Kötü niyetli ve kendi amaçları doğrultusunda hareket eden bu adamın hikayesinin peşinde koşarken, Eddie, sadece simbiyoz hâlinde yaşayabilen ve adrenalinle beslenen uzaylı bir organizmanın firma tarafından keşfedildiğini ve insan deneklerle birleştirilmeye çalışıldığını öğrenir. Ancak araştırmasında fazla ilerleyen Eddie, Venom adı verilen bu organizmanın sıradaki taşıyıcısı olur. Bir yandan vücudunu ve zihnini kontrol altına alan organizmayla mücadele eden Eddie, bir yandan da firma sahibinin kendisini öldürmesi için gönderdiği kişilerden kaçmaya çalışır...

12. Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi (2018) Solo: A Star Wars Story

12. Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi (2018) Solo: A Star Wars Story

IMDb: 7.0

Dünyanın en iyisi olmaya karar veren genç Han Solo, kaçakçılık için toplanan bir ekibin üyesi oluyor ve hayat boyu yanında olacak olan yardımcı pilotu Chewbacca ile güçlerini birleştiriyor. Yıllarca dostluğunu sürdüreceği Lando Calrissian ve Qi'ra da bu macerada Han Solo'ya eşlik ediyor.

11. Fantastik Canavarlar: Grindelwald'ın Suçları (2018) Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

11. Fantastik Canavarlar: Grindelwald'ın Suçları (2018) Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

IMDb: 7.1

Newt Scamander'ın da yardımıyla Amerika Birleşik Devletleri Sihir Kongresi (MACUSA) tarafından yakalanan karanlık büyücü Gellert Grindelwald kaçmayı başarmış ve kendine, gerçek niyetinden habersiz olan müritler toplamaya başlamıştır. Karanlık büyücünün sihir dünyasından ayrı olan tüm canlıların hepsine hükmedecek safkan büyücüler yetiştirme planı, dünya için büyük bir tehlike yaratır. Karanlık büyücünün planlarını bozmak isteyen profesör Albus Dumbledore, eski öğrencisi Newt Scamander'dan yardım ister. Önündeki tehlikenin farkında olmayan Newt, gerçek dostluklar ve aile bağları konusunda bile sevgisinin ve sadakatinin test edileceği bir yola girecektir. Sihirli ya da değil, tüm insanların kaderi ona bağlıdır.

10. Soldado (2018) Sicario: Day of the Soldado

10. Soldado (2018) Sicario: Day of the Soldado

IMDb: 7.1

Sicario 2: Soldado'da, Meksika ve Amerika sınırındaki devlet-kartel savaşı konu ediliyor. Uyuşturucu kartelleri, teröristleri ABD sınırından kaçak yollarla geçirmeye başlayınca, federal ajan Matt Graver, gizemli Alejandro’yla iletişime geçer. Ailesi bir kartel patronu tarafından öldürülen Alejandro’nun görevi, en alçakça yollarla savaşı kızıştırmaktır. Alejandro, savaşı alevlendirmek için kartel patronunun kızını kaçırır. Gizli plan ortaya çıktığında ise Graver kızın işinin bitirilmesini emreder. Sivil zayiat olarak görülmeye başlanan genç kızın kaderi, ne için savaştığını sorgulayan Alejandro'nun elinde olacaktır.

9. Kara Panter (2018) Black Panther

9. Kara Panter (2018) Black Panther

IMDb: 7.1

Babasının ölümünden sonra Wakanda Kralı olan T'Challa, hakkı olan tahta sahip çıkmak için izole yaşayan ancak teknolojik açıdan ileri seviyede olan halkına geri döner. Ancak güçlü bir eski düşman yeniden ortaya çıktığında, T'Challa'nın yeterliliği, Wakanda'nın ve tüm dünyanın kaderini tehlikeye atan korkunç bir çatışmaya girince test edilir. İhanet ve tehlike ile karşı karşıya kalan genç kral, düşmanlarını yenmek, halkının güvenliğini ve yaşam biçimini korumak için müttefiklerini toplar ve gücünü serbest bırakır.

8. Ant-Man and the Wasp (2018)

8. Ant-Man and the Wasp (2018)

IMDb: 7.2

Ant-Man ve Wasp, hem iyi bir baba hem de süper kahraman olan Scott Lang’ın geçmişindeki sırları çözmek için Wasp ile işbirliği yaparak verdiği mücadeleyi konu ediyor. Scott Lang, Yenilmezler'in savaşında yer almanın sonuçları ile hem bir süper kahraman, hem de bir baba olarak boğuşur. Hayatının iki yanını da dengede tutmaya çalışan Scott hem iyi bir baba hem de sorumluluk sahibi kahraman Ant-Man olmak için çabalarken, Hope van Dyne ve Dr. Hank Pym acil bir görevle kapısını çalarlar. Scott bir kez daha kostümünü giyer ve Wasp ile işbirliği yaparak geçmişindeki sırları çözmek için işe koyulur...

7. Upgrade (2018)

7. Upgrade (2018)

IMDb: 7.6

Eşiyle birlikteyken acımasızca saldırıya uğrayan Grey Trace, karısını saldırıda kaybetmenin yanı sıra belden aşağı da felç olur. Günün birinde bir milyarder mucitten bedenini geliştirecek deneysel bir tedavi teklifi alır. Tedavi için Trace'in bedenine STEM olarak adlandırılan yapay zeka implantı yerleştirilir. Tedavi ile insanüstü yetenekler kazanan Trace, karısını öldüren ve kendi hayatını mahveden kişilerden intikam almak için yola koyulur...

6. Başlat (2018) Ready Player One

6. Başlat (2018) Ready Player One

IMDb: 7.6

Ailesini küçük yaşta kaybeden Wade Watts, gerçek dünyanın sıkıntılarından kaçmak için zamanını The Oasis adlı bir oyun evreninde geçirir. Oyunun milyoner kurucusu oyun evreninin içine bir anahtar saklamıştır ve öldüğünde tüm servetini ve oyunun kontrolünü bu anahtarı bulana vadetmektedir. Wade de bu macera dolu hazine avının peşine düşer. Bir süre sonra her şey bir oyun olmaktan çıkıp acımasız bir rekabete dönüşür. Zira şirket hissedarları ve paragöz oyuncular hazineye herkesten önce ulaşabilmek için diğer yarışmacıları saf dışı bırakmak için her şeyi yapmaya hazırdır.

5. Deadpool 2 (2018)

5. Deadpool 2 (2018)

IMDb: 7.8

Deadpool, kahramanlık işlerini devam ettirirken bir yandan da gündelik hayatını sürdürmeye devam eder. Kız arkadaşı Vanessa'yla mutlu bir ilişki sürdüren Deadpool'un düzeni, gelecekten gelen Cable'ın ortaya çıkışıyla sarsılır. Cable gelecekte tehdit oluşturacak bir çocuğun peşindedir. Deadpool, Cable'ı durdurabilmek için süper güçlere sahip bir ekibi toplar ve bu aykırı karakterlerden oluşan X-Force ekibi, Deadpool'la birlikte maceraya atılır.

4. İnanılmaz Aile 2 (2018) Incredibles 2

4. İnanılmaz Aile 2 (2018) Incredibles 2

IMDb: 7.9

'İnanılmaz Aile 2', süper güçlere sahip olan bir ailenin atıldığı maceraları konu ediyor. Süper güçlere sahip aile suçla savaşmaya devam ederken, süper kahramanların yasal olmaması sıkıntı yaratmaktır. Ancak bu konudaki umut ışığı, ailenin Elastigirl lakaplı annesi Helen'dır. Helen süper kahramanların önemini kanıtlamak üzere dünyayı kurtarmakla meşgulken, evdeki işleyiş, Violet ve Dash ile birlikte evde kalan Bob'un sorumluluğundadır. Küçük Jack-Jack'in de süper güçlerinin olduğunun ortaya çıkmasıyla birlikte, evin kontrolünü sağlamak iyice zorlaşır. Ancak yeni bir kötü dahinin incelikli planı dünyayı tehdit etmeye başlayınca, aile ve Frozone yeniden birlikte çalışmanın bir yolunu bulup ve tehditi savuşturmaya çalışırlar...

3. Mission: Impossible - Yansımalar (2018) Mission: Impossible - Fallout

3. Mission: Impossible - Yansımalar (2018) Mission: Impossible - Fallout

IMDb: 8.0

'Mission: Impossible Yansımalar', 'Görevimiz Tehlike' serisinin 6. devam halkasıdır. İkonik ajan Ethan Hunt, birlikte çalıştığı IMF ekibi ve tanıdık birkaç dostu sıkıntılı bir zamandadır. Berlin'deki görevin ters gitmesi sonucunda Ethan Hunt CIA ile ters düşer ve denetimsizliği sebebiyle CIA'in kara listesine girer. Ancak insanlığı tehdit eden yeni bir tehlikenin ortaya çıkışıyla birlikte herkes zamana karşı bir yarışa koyulur...

2. Ölümlü Dünya (2018)

2. Ölümlü Dünya (2018)

IMDb: 8.0

Nesillerdir Haydarpaşa Garı’nda Anadolu Tat Lokantası’nı işleten Mermer Ailesi, 8 kişiden oluşan geniş bir ailedir. Kendi halinde, sade bir yaşamları olan bu insanlar dışarıdan oldukça sıradan bir hayat yaşam sürüyor gibi görünseler de gerçek hiç de öyle değildir. Mermer ailesi nesilden nesle kiralık katildir ve dünya çapında etkin olan dev bir organizasyon için çalışırlar. Ancak organizasyonun kimi kurallarının ihmal edilmesiyle birlikte işler karışır ve ailenin kimliği açığa çıkar. Olaylar da tam olarak burada başlayacaktır...

1. Avengers: Sonsuzluk Savaşı (2018) Avengers: Infinity War

1. Avengers: Sonsuzluk Savaşı (2018) Avengers: Infinity War

IMDb: 8.5

Kaptan Amerika ve Iron Man'in arasında yaşanan olayların ardından bölünen kahramanlarımız, birbirlerinden uzaklara savrulurlar. Hepsi kendi yandaşlarıyla dünyayı korumaya çalışırlar. Ancak dünyanın kaderi bir kez daha tehlikeye girer. Sınırsız bir güç kaynağı olan sonsuzluk taşlarının peşine düşen Thanos, dünyanın gördüğü en büyük tehdittir. İnsanlığın kaderi bir kez daha, insanlık için savaşmaya ant içmiş kahramanlarımızın elindedir. Hiçbir süper kahramanın tek başına yenemeyeceği büyüklükteki bu tehdit için ekipler birleşip, tehdide tüm güçleriyle karşı koymaya başlarlar.

Samsung Data Code
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
187
85
57
36
30
25
22
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?