Nedir Bu Apex Legends? Yeni Battle Royale Oyunu Hakkında Taktikler ve İpuçlarıyla Geniş Rehber!

-

Apex Legends oyuncularla buluşmasının hemen ardından çok geniş çevrelere adını duyurmayı başardı, devasa bir kitleye ulaştı. Fortnite ve PUBG'nin havasını da söndürdü. Ancak Apex Legends henüz çok yeni bir oyun olmasından dolayı oyuncular acemilik yaşayabiliyor. Biz de hem kendi tecrübelerimiz hem de profesyonel taktikleri sizler için derledik. Apex Legends'ta nereye inmeli, en iyi loot nerede, karakterler hangi işlere yarıyor, hangi eklentiler kullanılmalı?  Bu soruların cevaplarını merak ediyorsanız buyurun içeriğe!

Apex Legends nasıl indirilir, nasıl üye olunur diye merak ediyorsanız aşağıdaki içeriğe göz atmayı unutmayın!

PUBG ve Fortnite'ın Havasını Söndürmeye Geliyor! Yepyeni Bir Battle Royale Oyunu: Apex Legends - onedio.com
PUBG ve Fortnite'ın Havasını Söndürmeye Geliyor! Yepyeni Bir Battle Royale Oyunu: Apex Legends - onedio.com

Apex Legends takım çalışmasına dayalı bir oyun, ping sistemini iyi öğrenin ve sıkça kullanın.

Farenizin orta tuşu ile seçeceğiniz 'Düşman görüldü!', 'Burayı kolluyorum!' 'Buraya saldırıyorum!' gibi komutlar takımla etkileşiminiz adına çok önemli. Düşmanı pinglemek içinse iki kere orta tuşa basmanız yeterli. Takımla iletişim kurarak hem kazanmak hem de oyunu daha eğlenceli kılmak için komutları mutlaka kullanın.

Karakterleri iyi tanıyın ve özelliklerini bilin. Hem sizin hem de rakibin hareketlerini tahmin etmenizde yararlı olur.

Kısaca bir özet geçersek:

 • Bloodhound: Rakibin izini süren, yol bulmanızı kolaylaştıran, yol üzerindeki tuzakları açığa çıkaran bir karakter.

 • Gibraltar: Gelen atışları bloklayan bir kalkana sahip, ayrıca 15 saniyeliğine gelen tüm saldırıları bloklayan geniş bir güç kalkanı var.

 • Lifeline: Drone'u sayesinde yanındaki insanların can yenilenmesini arttıran ve düşen takım arkadaşlarını kaldıran Lifeline, ayrıca sağlık itemlerinin %25 daha hızlı kullanılmasını sağlıyor.

 • Pathfinder: Herkesin kullanabileceği bir teleferik hattı inşa ediyor, ayrıca alanın nereye doğru daralacağını görebiliyor.

 • Wraith: İki alan arasında portal açıp ışınlanabiliyor, saldırı altındayken 'hiçlik dünyası'na dönüp kendini koruyabiliyor ve bir tehlike yaklaşırken yüksek bir ses duyup takımını uyarabiliyor.

 • Bangalore: Ateş altındayken daha hızlı koşan Banglore, attığı çok etkili sis bombasıyla ortalığı sise boğabiliyor.

 • Caustic: Yerleştirebildiği 6 kadar gaz bombası düşmanı zehirleyerek canını azaltıyor ayrıca gaz bulutunun içindeki düşmanı görebiliyor. Büyük bir alana Nox gazını atabiliyor.

 • Mirage: Rakibin kafasını karıştırmak adına kendisinin hologramını yansıtıyor, yere düştüğünde bu kukla görünmeye devam ediyor.

Apex Legends'ın haritası King's Canyon'da nereye inmeli?

Battle Royale oyunlarının hepsinde genel bir kural vardır: Oyuna alışmak istiyorsanız kalabalık yerlere atlayın! Evet belki henüz ilk dakikalarda öleceksiniz ancak kıyıda köşede bir yere inip çatışmadan uzak oyun oynayıp ardından sonda elenmenin verdiği acıyı yaşamayacaksınız.

Apex Legends'ta loot açısından zengin yerler ise şöyle sıralanabilir:

 • Artillery

 • Relay

 • Skull Town

 • Repulsor

 • Slum Lakes

 • Bunker

 • Market

 • Airbase

Silah ve diğer itemleri depolarken cimri olun!

Oyunda en sık yapılan hatalardan biri 'loot'lama yani item toplama konusunda bonkör davranmak ve envanterde her çeşit alet edevata yer vermek. Kullandığınız silahlar, cephane ve sağlık itemleri dışında taşımanız gereken şeyler oldukça az. Silah modifiyelerinden kullanmadıklarınıza yer vermeyin.

Daha hızlı koşmak için taktikler var!

3 tuşuna basarak silahınızı farklı bir şekilde tutabiliyorsunuz, bu da daha hızlı koşmanıza olanak sağlıyor. Evet çatışma anlarında bu tuşa basmak ölümcül olabilir ancak alana koşuyorsanız veya bir çatışmadan kaçıyorsanız mutlaka 3 tuşuna basın!

Apex Legends 'uçan kaçan' bir oyun, kayma mekaniği oyunda çok önemli!

Az eğimli bile olsa tepelerden aşağıya doğru giderken Ctrl veya C tuşlarını kullanarak kaymanız mümkün, bu hem daha hızlı gitmenizi hem de daha zor bir hedef haline gelmenizi sağlıyor. Vurulma ihtimaliniz azalıyor başka bir deyişle.

PUBG ve Fortnite'dan alışık olduğumuz drop mantığı, Apex Legends'da 'Erzak Gemisi' olarak karşımıza çıkıyor.

Ancak bu gemi, PUBG droplarından farklı olarak haritada görülüyor. Yani geminin geleceği yerde tam bir kaos yaşanıyor. Eğer daha iyi itemler için Erzak Gemisine gidiyorsanız çatışmaya hazır olun.

Yere düştüğünüzde birinin sizi kaldırmasını beklemenize gerek yok, 'Legendary Knockdown Shield' sahibiyseniz kendi kendinize oyuna geri dönebilirsiniz.

Oyunda en önemli şeylerden biri şüphesiz kalkanlar, fiziksel hasardan sizi koruyorlar. Ancak efsanevi bir kalkan bulduysanız şanslısınız, çünkü yere düştüğünüzde takım arkadaşınızı beklemeye gerek kalmadan kendinizi kaldırıp savaşa devam edebilirsiniz.

Oyundaki en güçlü iki silah: Mastiff Shotgun ve Kraber Sniper!

Apex Legends henüz bir metadan bahsetmek adına yeni bir oyun. Yeni silahlar eklenmeye devam ediyor. Ancak halihazırda oyunda sahip olmak isteyeceğiniz iki silah var, biri Mastiff Shotgun diğeri ise Kraber Sniper!

Oyunda yüksekten düşmekten korkmayın, çünkü hasar vermiyor!

PUBG ve Fortnite oyuncuları yüksekten düşerek ölmenin ne büyük bir acı olduğunu iyi bilir. Ancak Apex Legends'ta bu konuda endişe etmenize gerek yok. Düşme hasarı oyunda yok!

PUBG Mobile'a Rakip Geliyor: Apex Legends Yakaladığı Olağanüstü Başarıyı Akıllı Telefonlara Taşıyacak! - onedio.com
PUBG Mobile'a Rakip Geliyor: Apex Legends Yakaladığı Olağanüstü Başarıyı Akıllı Telefonlara Taşıyacak! - onedio.com
İster Mobil İster Bilgisayarda Oynayın Siz de Kazanacaksınız! A'dan Z'ye PUBG Hakkında Her Şey, Taktikler ve İpuçları! - onedio.com
İster Mobil İster Bilgisayarda Oynayın Siz de Kazanacaksınız! A'dan Z'ye PUBG Hakkında Her Şey, Taktikler ve İpuçları! - onedio.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

çok güzel oyun alışmaya başladım iki şampiyonluğum var bir tanesinde adam vurmadan aldım takım oyuncuları sağolsun :D ama artık kill sayılarımı arttırmaya başladım

Gizli Kullanıcı

izlemek isteyen youtube kanalımı takip edebilir. youtube(NOKTA)com/channel/UCqzcMHjOInXN60ItcbQkuqA (Reklamlar :D)

Görüş Bildir