Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Boşanma Avukatı Tutmanız İçin 5 Sebep

-

Boşanma Davası Süresi Açısından Mutlak Fayda Sağlar

Boşanma Davası Süresi Açısından Mutlak Fayda Sağlar

Boşanma avukatı tutmak bireylere en kısa sürede boşanma gerçekleştirilmesini sağlar. Özellikle ülkemizde boşanma davası süreleri göz önüne alındığında boşanma avukatı tutulması önerilmektedir.

Kaynak: http://bosanmadavam.com/

1. Çocuğunuzun Velayetini Almanız Konusunda Size Destek Sağlar

Boşanma davalarında çocuğun velayetinin alınabilmesi için bireyler, çocuğun kendisi ile yaşamasının çocuğun menfaatine olduğu yönünde hakim kanaati kazanmaları gerekmektedir. O nedenle sıkı bir savunma yapılabilmesi için boşanma avukatı tutulması önemlidir.

2. Mal Paylaşımı Konusunda Hak Kaybı Yaşanmasını Önler

Evlilik içerisinde edinilen malların nasıl paylaşılacağı tartışma konusu olmaktadır. Bu hususta boşanma avukatı tutmak olası bir hak kaybının önüne geçmektedir.

3. Maddi ve Manevi Tazminat Talebinizin Yerine Getirilmesini Sağlar

Boşanma davalarında eşlerden birisinin maddi ya da manevi tazminat talep etmeleri için kişilik haklarının saldırıya uğramış olması, boşanmayı getiren olaylar içerisinde daha az kusurlu veya kusursuz olduğunu kanıtlamasına adına gerekli hukuki desteği boşanma avukatı sağlamaktadır.

4. Nafaka Taleplerinin Karşılanmasını Sağlar

Boşanma sürecinde eşlerden birisinin diğer eşe ödeyebileceği tedbir, yoksulluk ya da çocuk bakım nafakası konusunda fayda sağlamaktadır.

5. Kolay Bir Boşanma Süreci Geçirilmesini Sağlar

Eşler zorlu boşanma sürecinde zaten sosyal ve psikolojik bir yükü üstlenmektedirler. Bir de bunlara ek olarak hukuki anlamda bir yük edinilmesi boşanma sürecini daha da zorlaştırmaktadır. O nedenle boşanma avukatı tutulması boşanma sürecinin kolay bir şekilde atlatılması adına katkı sağlar.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
safemod

Osmanlıca biliyorsanız avukata gerek yok çoğu terim Osmanlıca, saf Türkçeyle yürümüyor sanırım. Bazı davalar için avukat gereksiz bazıları içinse olmazsa olmaz. Ilk davanizsa bir de erkekseniz avukat tutsaniz dahi hiç şansınız yok karsinin avukatı resmen yolar sizi. Kadın avukatı olmak avantaj.

Görüş Bildir