Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ah Şu An Burada Olsaydım Dedirten 10 Yer

9PAYLAŞIM

Ne yerler var anacım...

Ne yerler var anacım...

Efenim malumunuz Dünya değişiyor, globalleştikçe globalleşiyor, biz de haaaala bahane üstüne bahane üretip şuradan iki adım ötesini görmeye bile üşeniyoruz. Belki bu yerlerden ilham alırız da  içimizdeki seyyah "Naağber?" diyerek çıkagelir.

1. Havana/Küba

Merkezde kolonyal dönemden kalma eski İspanyol tarzı binalar, etrafınızda dolanan turist dostu bicitaxiler ve rengarenk caddeler, cıvıl cıvıl insanlar ve puro ve egzotizm ve sanat ve hayat, Küba'ya gidesiniz...

2. Fairy Pools, Skye Adası, İskoçya

Bakın yaşadığımız yeryüzünde Skye adında bir ada var ki, gitmeden görmeden bu fani dünyadan göçmeyelim derim ben. Bu adada Fairy Pools -peri havuzları- denilen, adı baya üstünde olan, güzelliğini anlatmak için kelimeleri kullansak cılız bırakan bir doğa harikası var. Yürümeli, tırmanmalı, berrak suların içinde cup cup yüzmeli bir seyahat için yaz mevsiminde İskoçya'ya gidiyorsunuz.

Bu kardeşlerimiz size nasıl gezeceğinizi anlatmış bakın

http://www.isleofskye.com/skye-guide/top-ten-skye-walks/fairy-pools

3. Meteora Kiliseleri, Yunanistan

Hrıstiyanlığın ilk döneminde Ortodoks keşişler yememiş içmemiş 300 metre yükseklikteki kayaların üzerine kiliseler yapmışlar ve bunu hemen şurası olan Yunanistan'a yapmışlar, ne tatlılar, hemen bu hafta sonu bile gidip görüp cebe atabiliriz. Meteora'nın sözlük anlamı ise gökyüzüne asılı demek, inceyi umarım gördünüz...

4. Il Kil Cenote, Chicen Itza, Meksika

Şu fotoğrafa bir bakıyorsunuz, sonra "aşkım/kanka/kardo/abla/abiii bu yaz bi' Meksika yapalım mı ha? Şurda yüzeriz azcık hem suyu da kutsalmış adgsafd" gibi bir diyalog başlatıyorsunuz...

5. Slide Rock State Park, Arizona, Amerika Birleşik Devletleri

Burası bildiğimiz milli park fakat işte kayaların üzerinden kaymacalar, hopla efendim, zıpla efendim derken Amerika Birleşik Devletleri, Arizona'da konumlanan bu yere gitmelere doyamayabiliriz.

6. Assos, Çanakkale, Türkiye

Canlarım, bakın burası Türkiye'de. TÜRKİYE'DE. Siz beni anladınız lafı fazla uzatmıyorum...

7. Pink Sand Beach, Harbour Isle, Bahamas

Kızlaaaaaaaaaaar! 

Ya pembe kum diyorum pembeeee. Şuraya gidip iki fotoğraf çekilmez miyiz dünya gözüyle? Tatlişkoluk abidesi pembe kumlardan masmavi serin sulara atlamaz mıyız?

8. Waterfall Castle, Poland

Gördüğünüz peri masalı 3 filminin seti değil, gerçek mi gerçek bir Kale. Gerçek. Ciddiyim. Yani daha ne olabilir ki, beyler bakın burada çok enfes evlenme teklifi de edilir demedi demeyin.

9. Lone Swan, Bruges, Belçika

Gideriz, biraz çikolata yeriz, biraz şu göldeki kuğulara bakar huzur buluruz, biraz etrafı dolanır Avrupa'nın mistik havasını alır döneriz. Olmaz mı?

10. Moskova, Rusya

Hazır Ruslar bizden vize istemiyorken uça uça gider geliriz. Biraz Kremlin Sarayı, biraz Kızıl Meydan yapar biraz da Rus kızları kıskanıp votkalarla matruşkaları yüklendiğimiz gibi döneriz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir